Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Toulky po Kykladách

poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný programdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
3. 9. – 11. 9. 20219 dní16450101

VYPRODÁNO

Základní cena
5. 9. – 14. 9. 202110 dní16300101

Na co se můžete těšit?

  • Théra, Náxos, Délos, Mykonos a Páros
  • Za bájnou Atlantidou i větrnými mlýny
  • Vyhlídková pěší turistika i privátní plážičky
  • Jedinečná harmonie překvapivě neznámého Řecka

Popis

Již mnoho let vás zveme do úžasného světa Egejských ostrovů a ostrůvků. Tento typ zájezdu je určen především pro svobodymilovné povahy, neboť se pohybuje na hranici organizované a individuální turistiky. Budeme se plavit mezi osobitými ostrůvky Kyklad a zažívat jedinečný pocit volnosti a nezávislosti. Poznáme podobné, a přece tak rozdílné ostrovy, kde kontrast oslnivě bílých domků a blankytného moře vytváří typické obrázky, napovídající, proč jsou národními barvami Řecka právě modrá a bílá. Příjemně mírné zdejší klima v jinak horkém řeckém létě je způsobeno všudypřítomným mořem a stále vanoucím severním větrem "meltemi".

Program

1. den

Letecky Praha - Santorini, přílet ve večerních hodinách, transfer a  ubytování.

2.–3. den

Théra (Santorini) – nejjižnější z kykladských ostrovů, který je v současné podobě pouze zbytek z někdejší sopky, sněhobílé domky a kostelíky rozložené na strmém svahu hlavního města Fira, nezapomenutelné vyhlídkové trasy podél hrany kráteru, možnost fakultativní výpravy na málo osídlený ostrůvek Thirassia, koupání na barevných sopečných plážích.

4.–6. den

Naxos – největší a nejhornatější ostrov Kyklad s vyhlášenými písečnými plážemi; starověké mramorové lomy s nedokončenými sochami tzv. Kouros, městečko Naxos/Chora s benátskou pevností, možnost výstupu na nejvyšší vrchol Kyklad (Zas - 1007 m); ochutnávka zdejšího likéru Kitron, fakultativní celodenní výlet do muzea pod širým nebem na ostrově Délos  - starověké posvátné místo, s velkou koncentrací antických památek, slavnou Lví terasouvý, domem delfínů, amfiteátrem atd., výhled na celé souostroví,  zastávka ve městě Mykonos, proslulého větrnými mlýny, bělostnými domy a kostelíky s modrými doplňky.

7.–8. den

Paros – výlet do bělostného městečka Naussa a bývalého hlavního města Lefkes, starobylou byzantskou stezkou k moři (cca 7 km), nejvýznamější křesťanská památka Kyklad - kostelní komplex Ekatontapiliani ze 6. století, zvaná také jako "naše paní stodvéřová", fakultativně možnost výstupu (nebo cyklo- či motovýjezdu) na nejvyšší horu ostrova (Profitis Illias – 771 m), klidné vesničky vnitrozemí a hledání tichých plážiček; Antiparos: návštěva místní jeskyně, mořský pěší výlet na severní ostrůvky, mlýny a pláže.

9. den

Dle časových možností krátká prohlídka Athén a letecky zpět do Prahy.

Podmínky