ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Krásy východního Grónska

Oblast Tasiilaq - „Švýcarsko grónského pobřeží“
turistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 8. – 15. 8. 202313 dní15901301

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

17. 8. – 29. 8. 202313 dní15901302

Termín bude otevřen po naplnění předchozího.

Na co se můžete těšit?

  • Jednodenní pěší výlety a túry ze tří arktických stanových kempů
  • Tisícimetrové skalní věže a hluboké fjordy
  • Úchvatné pobřežní scenerie i inuitské osady
  • Polopenze v průběhu pobytu v Grónsku

Popis

Grónsko, největší ostrov světa, není jen nekonečnou zaledněnou pustinou, ale oplývá nesmírně pestrou a různorodou krajinou. Drsnou a fantastickou zemi tvoří prastaré skalní masivy obroušené masami ledu, mladší vysoká pohoří se závratnými skalními stěnami, členité pobřeží s fjordy, fotogenicky ozdobenými plovoucími úlomky ledovců, i barevná arktická tundra.

Nabízíme vám návštěvu jeho nejkrásnější oblasti, která leží na východním pobřeží nedaleko pod polárním kruhem. Díky ní získala země před více než tisíci lety svůj název Greenland, tedy "zelená země", a přezdívá se ji také "Švýcarsko grónského pobřeží", i když je nesrovnatelně liduprázdnější a divočejší. Díky specifickým podmínkám je zdejší klima příznivější a stabilnější než na lidnatějším západním pobřeží a místní obyvatelé, roztroušení do několika malých osad, se zde dodnes živí tradičním lovem.

V průběhu našeho turisticko zájezdu v oblasti fjordu Ammassalik navštívíme postupně nejatraktivnější lokality celé oblasti. Mezi jednotlivými místy se budeme přesouvat rybářskými čluny s licencí pro přepravu návštěvníků. Už během plavby si budeme moci vychutnat krásy zdejšího členitého pobřeží a nejkrásnější rozhledy si užijeme během pěších výletů a túr překrásnou panenskou přírodou. Také postupně navštívíme čtyři eskymácké osady v čele s Tasiilaqem, kde se nachází známé etnografické muzeum s expozicí tradičních plavidel – umiaku a kajaku.

Nocovat budeme v zapůjčených stanech na předem vytipovaných přírodních tábořištích, které postupně postavíme na třech různých místech přímo na pobřeží. Během pobytu v přírodě bude vedoucí organizovat společnou přípravu snídaní a večeří z dovezených potravin. Závěrečné dvě noci v Tasiilaqu strávíme v hostelu.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Keflavík; Reykjavík, prohlídka příjemného hlavního města, katedrála, přístav, koupání v termálních lázních.

3. den

Letecky Reykjavík - Kulusuk, přesun lodí do prvního arktického kempu v překrásném fjordu Sermiligaq, cestou zastávka v inuitské osadě Kuumiit.

4. - 5. den

Pěší výlety v bezprostřední blízkost nádherných ledovcových splazů Karale a Knud Rasmussen, výhledy na fjordy a zaledněné dvoutisícové masivy.

6. - 7. den

Přesun do druhého arktického kempu v nitru fjordu Tasiilaq, dle aktuálních podmínek pěší výlet údolím říčky Tasiilaq Kuas či v jeho okolí.

8. den

Plavba centrálním fjordem Ammassalik a dále tisíc metrů hlubokým fjordem Ikasartivaq do inuitské osady Tiniteqilaq. Následně proplutí ledovým fjordem Sermilik s mimořádnou koncentrací plovoucích ker. Nocleh ve třetím arktickém kempu na pobřeží fjordu Johan Peterson.

9. den

Pěší výlet s neuvěřitelnými výhledy na úchvatné scenerie a mohutné ledovcové splazy kontinentálního grónského ledovce, které stékají do fjordu rychlostí více jak 10 kilometrů ledu ročně a patří tak mezi nejproduktivnější ledovcové splazy na světě!

10. - 11. den

Přesun lodí do Tasiilaqu - návštěva etnografického muzea i tradiční výrobny ručně vyřezávaných amuletů, tzv. tupilaqů, kratší vycházka k vyhlídce na oceán posetý množstvím gigantických plovoucích ker.

12. - 13. den

Návrat lodí do Kulusuku a odlet na Island; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU