ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Island – terénním busem i pěšky napříč divočinou

Zvolte poznávání, turistiku či náročnější treking
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný2-3 středně náročný / náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
25. 7. – 8. 8. 202415 dní16871403

PROGRAM VČETNĚ TREKINGU

27. 6. – 11. 7. 202415 dní16871401

AKTUÁLNĚ PLNO – turisticko-poznávací program

11. 7. – 25. 7. 202415 dní16871402

PROGRAM VČETNĚ TREKINGU

Na co se můžete těšit?

  • Nedostupné islandské vnitrozemí
  • Mohutné vodopády, kaňony a ledovce
  • Aktivní sopky, termální koupele
  • Pozorování papuchálků a lodní výlet za velrybami
  • Ubytování v kempech, polopenze v ceně

Popis

Kdo neprojel islandské vnitrozemí, nezná Island. Teprve tady si uvědomíme jeho neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost jeho přírody. Automobil se prodírá lávovými poli, pak náhle brodíme metr hlubokou ledovcovou řeku a následují další desítky kilometrů sopečného písku černého jako noc, abychom viděli to, co vidí jen málokdo. Místo silnice jen vyjeté koleje, turistická infrastruktura minimální a počasí severské. Budete si zde právem připadat jako na Měsíci, vždyť také kosmonauti letu Apollo trénovali ve zdejších podmínkách. Ale na druhou stranu: kde jinde si odpočinout od ruchu měst a stresu civilizace než v místech, kde jste téměř sami! To vše nám umožní místní terénní autobus, jenž nám zajistí pohodlí, nezávislost a flexibilitu i v náročném terénu odlehlých oblastí.

Program jednotlivých termínů se liší v druhé polovině zájezdu. Turisticko-poznávací program pokračuje od jezera Mývatn do geotermální oblasti Kverkfjöll, zatímco trekingový termín se přesouvá rovnou na jih ostrova, kde se budete moci vydat na jeden z nejlepších světových treků z Landmannalaugaru do Þórsmörku.

Program

1. den

Letecky Praha – Keflavík; přílet na Island kolem půlnoci.

2. den

Reykjavík – centrum příjemného hlavního města, nákup potravin; islandský „zlatý trojúhelník“ – Þingvellir (nejstarší parlament světa pod širým nebem), Geysir (fumarolové pole s proslavenými gejzíry), mohutný vodopád Gullfoss; terénní přejezd vnitrozemím sopečnou pouští mezi ledovci, fumarolové pole Hveravellir s koupáním v termálních pramenech.

3. den

Odpolední výlet za papuchálky (nepovinný), nebo rybaření; koupání v termálních pramenech, skanzen Glaumbaer; nocleh v kempu u moře s koupáním v termálních pramenech.

4. den

Přejezd podél fjordů severního pobřeží, lodní výlet za pozorováním velryb (nepovinný), Akureyri – největší město severního Islandu, vodopád Godafoss, unikátní skalní formace v Ásbyrgi.

5. den

Kaňon divoké řeky Jökulsá – NP Jökulsárgljúfur, barevná sopka Rauðholar, nejmohutnější vodopád v Evropě Dettifoss; večer termální lázně.

6.–7. den

Jezero Mývatn a jeho vulkanicky mimořádně aktivní okolí – sopka Krafla, lávové proudy, krátery na břehu jezera aj.; přejezd pustou krajinou kolem elegantní hory Herðubraið k obřímu sopečnému kráteru Askja s jezerem; dále přes lávová a černá písečná pole až k ledovci Vatnajökull do největší evropské geotermální oblasti Kverkfjöll.

8.–9. den

Návrat k jezeru Mývatn, vodopád Aldeyarfoss; terénní průjezd centrálním vnitrozemím do Landmannalaugaru.

10.–11. den

Landmannalaugar – okružní vycházky či túry v okolních mimořádně barevných horách, vroucí vřídla, teplé potoky, lávové proudy, koupání v termálních pramenech, možnost projížďky na koních.

12. den

Terénní přejezd z Landmannalaugaru na jižní pobřeží, malebná osada Vík.

13.–15. den

Black Sand Beach s unikátními čedičovými sloupy a pozorováním papuchalků; přímořské útesy Dyrhólaey s ptačími koloniemi, vodopády Skógafoss a Seljalandfoss, přejezd zpět do Reykjavíku, termální lázně; závěrečné nákupy a letecky zpět do Prahy.

6.–14. den

ODLIŠNÝ PROGRAM TERMÍNU S TREKINGEM:

6.–8. den

Celodenní program v okolí jezera Mývatn; terénní přejezd vnitrozemím k jihu se zastávkou u vodopádu Aldeyarfoss; Landmannalaugar – okružní túra v okolních barevných horách, koupání v termálních pramenech.

9.–11.

Treking LandmannalaugarÞórsmörk: duhové hory, přechod sopky Hrafntinnusker, černozelená krajina s tufovými vrcholky kolem jezera Álftavatn, výhledy na ledovec Mýrdalsjökul, kaňon řeky Markarfljót, sestup do lesnatého okolí Þórsmörku.

Alternativou treku je turistika nalehko v úvodní a závěrečné části trasy a terénní přejezd od startu k cíli prostřední den.

14. den

Túra přes sedlo na úpatí ledovce Eyjafjallajökull a sestup k jižnímu pobřeží podél vodopádové řeky Skóga.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU