ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Island – putování za polární září

poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
12. 9. – 19. 9. 20248 dní16876401
19. 9. – 26. 9. 20248 dní16876402

Na co se můžete těšit?

  • Islandský Zlatý trojúhelník
  • Přírodní scenérie nejslavnějších vodopádů Islandu
  • Ledovcové jezero Jökulsárlón
  • Geopark Reykjanes 

Popis

Island, země ohně a ledu. Aktivní sopky, mohutné gejzíry, temná lávová pole i pláže s černým pískem harmonicky vyvažují nádherné vodopády, ledovcová jezera a tiché zasněžené vrcholy. Během zájezdu projedeme v malé skupině nejen oblast Reykjanes, pověstný Zlatý trojúhelník v jihozápadní části ostrova, ale také nejkrásnější místa jižního pobřeží a poloostrov Snæfellsnes, který patří k perlám pobřeží západního. Během cesty si povíme leccos o geologii a kultuře Islandu i o severské mytologii. Termín je příznivý pro pozorování polární záře, tak věříme, že budeme mít štěstí a aurora borealis prozáří naše večery svým mihotavým magickým svitem.

Program

1. den

Z Prahy letecky do Keflavíku; noční přílet a ubytování nedaleko letiště.

2. den

 Reykjavík – centrum příjemného hlavního města; islandský „zlatý trojúhelník“ – Þingvellir  (nejstarší parlament světa pod širým nebem); Geysir (fumarolové pole s proslavenými gejzíry), mohutný vodopád Gullfoss; večer možnost koupání v termálních pramenech.

3. den

Stong – vykopávky a replika vikingského domu; vodopád Hiálparfoss; v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách přejezd do Landmannalaugaru spojený s kratším pěším výletem či výlet k Þórsmörku; cesta údolím pojmenovaném podle severského boha hromu Thora.

4. den

Přesun k úchvatnému ledovcovému jezeru Jökulsárlón; fakultativně asi hodinový výlet na obojživelných lodích; Skeiðará Bridge Monument; přejezd k mohylovému poli z kamenů Laufskálavarða; návštěva národního parku Skaftafell s dominantním čedičovým vodopádem Svartifoss (také zvaný „černý vodopád").

5. den

Procházka podél unikátní skalní formace Fjaðrárgljúfur; Vík – prohlídka nejjižnější vesnice Islandu; možnost koupání v termálních pramenech; zastávka u útesů v Dyrhólaye; pláž s černým pískem Reynisfjara se skalními útvary a možnost pěšího výletu k mohyle, kde byl zabit druhý islandský osadník; přejezd ke světoznámým vodopádům Skógafoss a Seljalandsfoss – pěší výlet nebo možnost ochutnávky islandských piv v místní restauraci.

6. den

Celodenní výlet na poloostrov Snæfellsnes; Kirkjufell (nejfotogeničtější hora Islandu, oblíbená filmaři celého světa); netradiční sopka Snæfellsjökull; zastávka ve městě Stykkishólmur s možností koupání v termálních pramenech.

7. den

Vodopády Hraunfossar a Barnafoss, vytékající z lávového pole, dle aktuálních možností výlet k lávovým jeskyním. 

8. den

Okruh přes jedinečnou geotermální oblast poloostrova nazvanou Reykjanes až po Krýsuvík; jezero Kleifarvatn; rybářská vesnice Grindavík; cesta na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky