ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Azory s turistikou

Terceira a São Miguel
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
13. 9. – 22. 9. 202410 dní16850404

AKTUÁLNĚ PLNO

13. 9. – 22. 9. 202410 dní16850403

AKTUÁLNĚ PLNO

3. 5. – 12. 5. 202510 dní16850501

Státní svátek, pouze 5 dní dovolené!

3. 5. – 12. 5. 202510 dní16850502

Státní svátek, pouze 5 dní dovolené! 

Na co se můžete těšit?

  • Subtropický ráj v Atlantiku s bujnou vegetací
  • Vulkány, smaragdová jezera, efektní přímořské útesy
  • Angra do Heroísmo  – historická perla Azor
  • Nejkrásnější pěší trasy ostrovů

Popis

Azory jsou malebné portugalské souostroví vulkanické původu, ležící daleko v Atlantickém oceánu, což jim přisoudilo významnou historickou roli při plavbách mezi Evropou a Amerikou. Jejich klima je silně ovlivněno oceánem a Golfským proudem. Přívětivé teploty s dostatkem srážek a úrodné sopečné půdy zde vytvářejí ideální podmínky pro bujnou zeleň v čele s všudypřítomnými hortenziemi, které zde hojně zdobí už tak krásnou přírodu. Navštívíme dva nejatraktivnější ostrovy, jež nám nabídnou historická města, rybářské vesničky a jejich přívětivé obyvatele se zajímavou kulturou. Zároveň na obou absolvujeme ty nejkrásnější pěší výlety a túry, které nás provedou malebnou i dramatickou přírodou se sopečnými krátery, jezery, termálními prameny, přímořskými útesy i čistými plážemi.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Lisabon; krátká večerní prohlídka centra města – výstup do zahrad São Pedro de Alcântara s výhledem na město a maurskou pevnost Castelo de São Jorge, večerní život v uličkách čtvrti Bairro Alto, jízda proslulou tramvají na nábřeží k tržnici Mercado da Ribeira; druhý den ráno přelet na Azory, na ostrov Terceira – ubytování na 3 noci v Praia da Vitória, historickém městečku s hezkou písečnou pláží.

3. den

Výstup na hranu kaldery Pico Alto v rezervaci Biscoito da Ferraría (okruh 9 km / ↑300 m); fumarolové pole Enxofre s vývěry sopečných plynů; mohutná vulkanická jeskyně Algar do Calvão; krátká zastávka v památkově cenném městě Azor Angra do Heroísmo  – efektní výhledy na historické centrum a přístav z hory Monte Brasil.

4. den

Výstup cedrovým lesem k jezírku Lagoinha v rezervaci Serreta (okruh 7 km ↑450 m), alternativně Mistérios Negros (5 km / ↑140 m); prohlídka Gruta do Natal – unikátní jeskyně v podobě lávového tunelu; malebné vesničky a vyhlídky západního a severního pobřeží ostrova; přímořské skalní koupaliště s krásnými jezírky a zátočinami na styku lávového proudu s mořem; krátká pobřežní túra (2 km) nad útesy mysu Mistério.

5. den

Kolem poledne přelet na ostrov São Miguel – prohlídka historického centra hlavního města ostrova Ponta Delgada; ubytování na 5 nocí.

6. den

Západní část ostrova: procházka kolem jezer Empadadas; největší sopečná kaldera ostrova Sete Cidades o průměru 5 km s odlišně zbarveným Modrým a Zeleným jezerem – okružní túra podél okraje skalních stěn s monumentálními výhledy (12 km / ↑150 m / ↓650 m), možnost koupele v jezeře, efektní Královská vyhlídka do kaldery i na oceán; koupání ve skalní zátoce s vývěrem termálních pramenů pod mysem Ferraría.

7. den

Vyhlídka Castelo Branco na oceán a jezero Furnas; vycházka kolem kráterového jezera Furnas (4 km) k velmi aktivnímu fumarolovému poli; nedaleké lázně Furnas – fakultativně jako skvělý oběd místní specialita kozído (bohatá směs mas, brambor a zeleniny, dušená přírodními sopečnými parami ve fumarolách u jezera); botanická zahrada Terra Nostra, mimořádná i esteticky, s koupáním v hořčičně zbarvené vodě termálního bazénu; nejkrásnější vyhlídka na jezero z vrcholu Pico do Ferro; tradiční čajová továrna Chá Gorreana a vycházka jedinými čajovými plantážemi Evropy (okruh 3 km / ↑200 m).

8. den

Dopoledne možnost fakultativních programů – pozorování velryb a delfínů či plavání s delfíny, ostatní případná návštěva malebného přístavního města Vila Franca do Campo; odpoledne túra k civilizací nedotčenému kráterovému jezeru Fogo (12 km / ↑400 m), dle podmínek koupel v moři na jižním pobřeží.

9. den

Nejhornatější východní část ostrova s pohořím Serra da Tronqueira, jehož svahy strmě padají přímo k moři: přímořská túra s cílem v rybářské vesničce Ribeira Quente (5 km / ↑250 m); túra k vodopádu Prego s možností koupele v jezírku pod vodopádem a do odlehlé horské osady Sanguinho (okruh 4 km / ↑250 m); efektní horské vyhlídky z východního pobřeží na Atlantik s krásnou parkovou úpravou; koupání v přímořském bazénu v romantickém skalním kotli pod mysem Lomba da Cruz.

10. den

Letecky Ponta Delgada – Praha.

Podmínky