ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Kapverdy – turistika a poznání

Ostrovy Santiago a Fogo
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
2. 10. – 12. 10. 202211 dní51 900 Kč16810202

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů začátkem roku 2022.

Základní cena 51 900 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný4 900 Kč
Kapverdské vízum1 390 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Ostrovy Santiago a Fogo
  • Bělostné i černé pláže, malebné vesnice i aktivní vulkán
  • Barvy, tóny, chutě a vůně tří kontinentů
  • Procházky po národních parcích i prohlídky měst
  • Snídaně v ceně

Popis

Kapverdy neboli ostrovy Zeleného mysu, představují opravdový ráj ukrytý v srdci Atlantského oceánu, kde se potkává Evropa s Afrikou a s Latinskou Amerikou. Deset ostrovů ležících nedaleko senegalských břehů nabízí deset různých tváří – vulkanická měsíční krajina láká ke zkoumání, svahy zapadlých hor zarostlé tropickou vegetací vybízejí turisty k dobrodružným objevům, bělostné pláže omývané tyrkysovými vodami naopak k odpočinku. Bývalá námořní křižovatka ve středním Atlantiku připomíná velkolepou historii objevných výprav slavných mořeplavců i méně slavné převozy otroků dále na západ. A dnes tato končina pomalu objevovaná turisty, láká požitkáře, kteří rádi vyhledávají rozmanitost krajin, barev, chutí, vůní a pohostinnosti, jaký si lze na hranici tří světů představit. Vydejte se proto s námi poznat nejkrásnější z Kapverdských ostrovů – Afrikou provoněný ostrov Santiago a vulkanický a stále živý ostrov Fogo. Oba ostrovy poznáme během pěších procházek, poznávání měst a jejich okolí i u sklenky dobrého místního vína Chã.

Program

1. den

Letecky Praha – Lisabon. Prohlídka Lisabonu; Castelo de São Jorge a křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama; Praça do Comércio, výtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo. Večerní odlet do Praia – na ostrov Santiago

2. den

Cidade Velho – prohlídka historického centra bývalého hlavního města; prohlídka pevnosti Real de São Filipe, postavené po útocích slavného korzára Francise Draka na obranu města. Procházka nádhernou starodávnou banánovou ulicí Rua Banana, lemovanou malebnými kamennými domky; prohlídka katedrály Sé i historického pranýře Pelourinho, k němuž byli na trhu přivazováni otroci. Prohlídka palírny kapverdského rumu - grogu v Ribiera Grande; koupání na nejznámější pláži Quebra Cenela

3. den

Santa Clara – výlet na poušť s návštěvou rybářského městečka Porto Mosquito. Prohlídka krásné budovy Ribiera de Santa Clara s lávovými mozaikami; výstup na 500 m vysoký vulkanický útes Inferno s výhledem na záliv Baia Inferno; procházka kolem vyhaslé sopky Monte Inferno.

4. den

Tarrafal – výlet na severozápadní část ostrova, prohlídka městečka a ochutnávka místního vyhlášeného kokosového mléka, návštěva druhého největšího města Assomada s prohlídkou rybího trhu na Praca de Tribunal; návštěva bývalé káznice pro politické vězně Chao Bom z období Salazarovy diktatury; odpočinek na nejkrásnější pláži Baia Verde.  Podle času a počasí několik možností výletů – procházka podél útesu na Baia Verde nebo podél hory Monte Graciosa

5. den

Praia – návštěva hlavního města ostrova, zároveň největšího města Kapverdských ostrovů a prohlídka místních zajímavostí; procházka centrem města Plato, prohlídka katedrály Nossa Senhora da Graça, odpočinek ve stínu stromů na Praça Alexandre Albuquerque, kde si můžete vychutnat příjemnou místní atmosféru a od kterého už je to jen kousek k prezidentskému paláci a k soše objevitele Kapverd Dioga Gomese. Nakoupit místní potraviny můžeme na tržnici Sucupira, fanoušky kopané jistě nadchne národní fotbalový stadion. Poznávání města zakončí vyhlídka nad Praiou Monte Amarelo

6. den

NP Serra Malagueta – pěší výlet (cca 8 km) z vesnice Curral de Asno přes Monte Malagueta (1064 m) k obci Sao Miguel; cestou do parku možná návštěva botanické zahrady Joâo Guela. Návrat pronajatým vozem do Cidade Velho podél severního pobřeží ostrova Santiago s krásnými výhledy. 

7. den

Pico Antonio (1394 m – výlet na nejvyšší horu ostrova Santiago; pěší výlet začíná v malebné osadě MonteTchota, pokračuje přes horu Riba Achada a končí na hoře Pico Antonio (cca 8 km). 

8.–9. den

Odpolední přejezd trajektem na ostrov Fogo; následující den výlet kolem ostrova; návštěva vulkanického kráteru aktivní sopky Pico do Fogo, procházka lávovou vesničkou Chã das Caldeiras, kde je možné ochutnat místní vyhlášené víno Chã. Kávové plantáže ve vesnici Monteiros, vyhlídka na Pai Antonio; poté pokračuje výlet po severozápadní straně ostrova Fogo, cestou zpět do Cidade São Filipe prohlídka vulkanických plantáží v Ponta do Salinha.

10.–11. den

Fogo –  odpočinkový den na pláži.V případě času (dle letového řádu) výstup na nejvyšší horu Pico do Fogo (3–4 h), tyčící se ve výšce 2829 m; začátek ve vesnici Chã das Caldeiras (1700 m). Odpolední odlet zpět do Praia a noční odlet do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU