ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Krásy Altaje

poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
9. 7. – 23. 7. 202215 dní26051201

PRODEJ ZÁJEZDŮ DO RUSKÉ FEDERACE JE PRO SEZONU 2022 AKTUÁLNĚ UZAVŘEN.

Na co se můžete těšit?

  • Rozlehlé a rozmanité nejvyšší horstvo Sibiře
  • Mohutné divoké řeky a unikátní Tělecké jezero
  • Život národů Altaje
  • Ubytování v penzionech a turistických ubytovnách

Popis

Altaj patří mezi nejkrásnější, přírodně nejbohatší a nejzachovalejší oblasti Ruska a Sibiře. Jde o pohoří velmi rozmanitého charakteru, jehož ruská část je rozlohou srovnatelná s Čechami. Zalesněné hřebeny a údolí s nedotčenou tajgou se střídají s kotlinami stepního charakteru tam, kde je terén otevřenější vůči suchým jižním větrům z blízkého Mongolska a Číny. Nad nimi se tyčí zaledněné štíty až čtyřtisícových hřebenů. A místní altajské národy jej obohacují i o etnicky zajímavý kolorit.

Tento zájezd míří do východnější části ruského Altaje, do oblasti čtyřtisícového Severočujského hřbetu a okolních hor i stepí. Pro přesun využijeme především jedinou hlavní horskou silnici, tzv. Čujský trakt, který míří napříč ruským Altajem do západního Mongolska. Po většinu doby zájezdu budeme mít pronajatý minibus s místním řidičem, ale asi čtyřikrát budeme muset využít i další terénní vozidla do míst, kam by tento minibus neprojel. V rámci programu bude kromě kratších vycházek prostor i na tři celodenní pěší výlety či túry, které vyvrcholí výstupem dolinou Aktru až k ledovcům pod čtyřtisícový Aktru Baš.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Moskva - Barnaul, nocleh v penzionu v Gorno-Altajsku.

3. - 4. den

Přejezd z Gorno-Altajsku dále k Těleckému jezeru. Ubytování v penzionu na břehu jezera ve vesnici Artybaš. Druhý den plavba přes Tělecké jezero dle možností s několika zastávkami, nocleh v turbáze na romantickém ostově na jižním cípu jezera.

5. - 6. den

Pěší výlet ke skalním útvarům Kamenné hřiby a ubytování ve stejnojmenné turbáze na dvě noci. Následující den túra podél řeky Čulyšman k vodopádu Učar

7. den

Cesta terénním autem hlubokým kaňonem řeky Čulyšman; sedlo Katu Jaryk s velkolepým výhledem; Pazyrycké kurgany (archeologická lokalita světového významu); ubytování v typicky altajské vesnici Ulagan

8. den

Půldenní túra malebnou horskou krajinou v okolí Ulaganského sedla - daleké výhledy na četná jezera a horské hřebeny. Stepi na středním toku Čuji, obklopené jedinečným horským panoramatem - třítisícovým Kurajským a čtyřtisícovým mohutně zaledněným Severočujským hřebenem; barevné hory nad říční oázou. Nocleh ve vesnici Kuraj na úpatí Severočujského hřebenu.

9. - 10. den

Terénním autem přes Kurajskou step do doliny Aktru v Severočujském hřebenu, ubytování na dvě noci v turistické základně. Odpoledne aklimatizace ve výšce 2000 m, druhý den túra do vyšších partií velehorské doliny k Modrému jezeru a podél ledovce až téměř do 3000 m.

11. den

Terénním autem zpět k Čujském traktu a přejezd k soutuku Katuně a Čuji (cestou prehistorické skalní rytiny, říční peřeje); ubytování na dvě noci v kempu v půvabné dolině.

12. den

Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem - výlet autem i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek.

13. den

Přejezd přes Čiketamanský průsmyk a Seminskij pereval do vesnice Čemal; rozloučení s řekou Katuň, pravoslavná kaple na skalnatém ostrově, Čemalská přehrada (koupání, nákup suvenýrů).

14. - 15. den

Přejezd do Barnaulu, nocleh v hotelu; následující den letecky zpět do Prahy.

Podmínky