ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Seychely – turistika a koupání v ráji

Ostrovy Mahé, Praslin a La Digue
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★ jsem ochoten cestovat skromnějidovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
9. 11. – 19. 11. 202211 dní26583201

Na co se můžete těšit?

  • Túry v přírodních rezervacích a NP
  • Rozmanitý podmořský život – šnorchlování
  • Překrásné bělostné pláže
  • Nejmenší hlavní město na světě
  • Skvělá kreolská kuchyně

Popis

Souostroví sto patnácti ostrovů v Indickém oceánu bývalo vždy symbolem luxusní dovolené a odpočinku. Byla by však velká škoda nevyužít tohoto souostroví k aktivní dovolené. Vydejte se tedy s námi na túry do hornatého vnitrozemí i podél malebného pobřeží, objevujte na kolech opuštěné pláže. Nebojte se, i na odpočinek, koupání a šnorchlování na mnoha krásných plážích i u přilehlých ostrůvků nám čas také zbude. Ve Viktorii poznáte pestrou směsici místní koloniální architektury, která odráží vlivy francouzských i anglických kolonizátorů i neuvěřitelně pestrou národnostní směs místních obyvatel. Celou tuto mozaiku poznávání doplníme o vynikající kreolskou kuchyni, která vám určitě zachutná.
Tento aktivní program nám umožní poznat jedinečnou místní flóru, ptactvo i kulturu mnohem podrobněji, než by bylo možné na pobytovém zájezdu.
Vydejte se s námi do tohoto malebného, klidného a bezpečného kouta světa!

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Mahé (Seychely); prohlídka nejmenšího hlavního města světa Viktorie: zachovalá koloniální architektura, katolická katedrála, mešity i hinduistický chrám s typickou jihoindickou malovanou gópurou; botanická zahrada; trajekt z ostrova Mahé na ostrov Praslin.

3. den

Výlet na nejkrásnější pláže světa Anse Georgette a Anse Lazio – možnost šnorchlování přímo z pláže, cesta mezi plážemi představuje túru na asi 1 hodinu. 

4. den

Fakultativní celodenní výlet na ostrov La Digue výlet po ostrově na kolech do malebných zátok s jadeitovými vodami s nádhernými a mnohdy opuštěnými plážemi; možnost šnorchlování přímo z některých pláží.

5. den

Túra přes přírodní rezervaci Fond Ferdinand, cestou slavné endemické palmy lodoicey seychelské neboli „Coco de Mer“, které mají největší semena na světě (asi 3 hodiny) a možnost spatřit místní vzácnou endemickou rybu „Gooloo“; volné odpoledne.

6. den

Bohatý fakultativní program dle vlastního výběru: přírodní rezervace Vallée de Mai s endemickou palmou lodoicejí seychelskou a černými papoušky; tzv. "COMBO" – celodenní lodní výlet na tři ostrovy včetně grilování na pláži: ostrov Cousin, který je celý přísně chráněnou přírodní rezervací s nepřeberným množstvím ptactva a ještěrek, hnízdiště karet obrovských od září do února; ostrov Curieuse s chovnou stanicí suchozemských želv obrovských a s rozsáhlými mangrovými lesy (možná túra na 1–2 h); šnorchlováním u ostrůvku St. Pierre.

7. den

Trajekt z ostrova Praslin na ostrov Mahé; výstup na kopec Copolia (cca 2 hodiny), z něhož je krásný výhled do okolí na Viktorii a okolní ostrovy a mořský NP; odpoledne procházka na opuštěnou pláž Anse Major, koupání a možnost šnorchlování přímo z pláže (asi 2 hodiny).

8. den

Celodenní fakultativní výlet do mořského NP Ste. Anne na lodi s proskleným dnem – několik zastávek na šnorchlování, krmení ryb a u ostrovů – možnost procházky po nekonečných opuštěných plážích, oběd formou barbecue na jedné z krásných pláží.

9. den

Turistika v NP Morne Seychelles – výstup na Morne Blanc (asi 2 hodiny) tropickým pralesem s vyhlídkou na okolní ostrovy, které uvidíte jako na dlani; návštěva čajové plantáže a procházka porostem masožravých láčkovek; odpoledne koupání na krásných plážích na SZ ostrova, patřících pod mořský NP Port Launay.

10.–11. den

Odpočinek, relaxace; trajektem a letecky zpět do Prahy.

Podmínky