ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Azory – zelená perla Atlantiku

Subtropický ráj v Atlantiku s bujně zelenou vegeta
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Azory, Portugalsko

Na co se můžete těšit?

  • Vulkány a smaragdová jezera
  • Angra do Heroísmo  – historická perla Azor
  • Efektní přímořské útesy
  • A jediná čajová plantáž Evropy

Popis

Azory jsou malebné portugalské souostroví vulkanické původu, ležící daleko v Atlantickém oceánu, což jim přisoudilo významnou historickou roli při plavbách mezi Evropou a Amerikou. Jejich klima je silně ovlivněno oceánem a Golfským proudem. Přívětivé teploty s dostatkem srážek a úrodné sopečné půdy zde vytvářejí ideální podmínky pro bujnou zeleň v čele s všudypřítomnými hortenziemi, která hojně zdobí zdejší přírodní krásy. Navštívíme dva nejatraktivnější ostrovy, které nám nabídnou historická města, rybářské vesničky a jejich přívětivé obyvatele se zajímavou kulturou. A v bohaté míře také malebnou i dramatickou přírodu se sopečnými krátery, jezery, termálními prameny, přímořskými útesy i čistými plážemi. Tento poznávací zájezd plánujeme v paralelním termínu se zájezdem Azory s turistikou, více informací naleznete v podmínkách zájezdu.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Lisabon; následující den základní prohlídka centra města – krásné náměstí Praça do Comércio, maurská pevnost Castelo de São Jorge, křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama, výtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo aj.  Večer přelet na Azory, na ostrov Terceira – ubytování na 3 noci v Praia da Vitória, historickém městečku s hezkou písečnou pláží.

3. den

São Sebastião – vesnice s kostelem zdobeným freskami a nejzdobnějším Impériem (kaplí sv. Ducha) ostrova, procházka po jihovýchodním mysu Contendas; Angra do Heroísmo – nejstarší a památkově nejcennější město Azor, efektní výhledy na její historické centrum a přístav z hory Monte Brasil; rybářská vesnice São Mateus; fumarolové pole Enxofre s vývěry sopečných plynů; mohutná vulkanická jeskyně Algar do Calvão.

4. den

Procházka v cedrovém lese u jezera Lagoa das Patas; výjezd na nejvyšší vrchol ostrova Santa Bárbara (1023 m) s "leteckým" výhledem na Terceiru i sousední ostrovy; malebné vesničky a vyhlídky západního a severního pobřeží ostrova; muzeum vína v Biscoitos; přímořské skalní koupaliště s krásnými jezírky a zátočinami na styku lávového proudu s mořem; vyhlídky z útesů v okolí mysu Mistério.

5. den

Kolem poledne přelet na ostrov São Miguel; prohlídka historického centra hlavního města ostrova Ponta Delgada; ubytování na 5 nocí.

6. den

Západní část ostrova: procházka kolem jezer Empadadas, starý akvadukt, Sete Cidades – největší sopečná kaldera ostrova o průměru 5 km s odlišně zbarveným Modrým a Zeleným jezerem – vycházka kolem jezera Canario na východní vyhlídky s monumentálními výhledy z okraje skalních stěn kráteru, jižní Královská vyhlídka oboustranně do kaldery i na oceán, dole pak vesnice Sete Cidades a procházka kolem jezer s možností koupele; vyhlídka na útesy západního pobřeží z mysu Escavaldo a možností koupání ve skalní zátoce s vývěrem termálních pramenů pod mysem Ferraría; západ slunce do moře z odlehlého městečka Mosteiros s příjemnou rybí restaurací.

7. den

Tradiční čajová továrna Chá Gorreana a jediné čajové plantáže v Evropě; nejkrásnější vyhlídka z Pico do Ferro na kráterové jezero Furnas; lázně Furnas – fakultativně jako skvělý oběd místní specialita kozído (bohatá směs mas, brambor a zeleniny, dušená přírodními sopečnými parami ve fumarolách u jezera), botanická zahrada Terra Nostra, mimořádná i esteticky, s koupáním v hořčičně zbarvené vodě termálního bazénu; vycházka kolem jezera Furnas k velmi aktivnímu fumarolovému poli.

8. den

Dopoledne možnost fakultativních programů – pozorování velryb a delfínů či plavání s delfíny, pro ostatní případně možnost návštěvy malebného přístavního města Vila Franca do Campo. Odpoledne výjezd na vrchol Pico da Barrosa, nejkrásnější vyhlídku na civilizací nedotčené kráterové jezero Fogo, dle podmínek možnost sestupu na pláže jezera či vykoupání v moři na jižním pobřeží, dle dohody podvečerní možnost návštěvy ananasové plantáže.

9. den

Nejhornatější východní část ostrova s pohořím Serra da Tronqueira, jehož svahy strmě padají přímo k moři: krásné údolí říčky Furnas a rybářská vesnice Ribeira Quente; možnost pěšího výletu k vodopádu Prego s koupacím jezírkem pod vodopádem (4 km / převýšení 200 m); efektní horské vyhlídky z východního pobřeží na Atlantik s krásnou parkovou úpravou, koupání v přímořském bazénu v romantickém skalním kotli pod mysem Lomba da Cruz nebo přírodní park Ribeira dos Caldeiroes s vodopády a vodními mlýny.

10. den

Letecky Ponta Delgada – Praha.

Podmínky