Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

To nejlepší z Ománu a Kataru

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
24. 10. – 1. 11. 20219 dní25260105

Omán

Základní cena
24. 10. – 3. 11. 202111 dní25260104

Omán + Katar

Na co se můžete těšit?

  • Horská vádí, písečné duny, koupání v Indickém oceánu
  • Bahla – pevnost z nepálených cihel  a palác Jabrin
  • Tradiční zavlažovací systém aflaj
  • Pozorování mořských želv při kladení vajec do písku
  • Architektonické skvosty Kataru od  I. M. Peiého a  Jean Nouvela

Popis

Mám ráda nevtíravou pestrost zemí Perského zálivu! Každý kout této části světa má svou specifickou kulturu, architekturu i přírodní zajímavosti. Mohlo by se vám zdát, že když už jste poznali Dubaj, viděli jste vše. Pravdou je však pravý opak – viděli jste jen něco málo z moderní architektury, ale nepoznali jste místní unikátní kulturu, tradiční architekturu, přírodu a přátelské obyvatele tohoto regionu. Nejlépe to vše můžete poznat právě v pestrém a přátelském Ománu. Často se mě přátelé ptají, (neboť neustále Omán vychvaluji, „otravuji je" fotkami, zážitky apod.), co si pod Ománem mají představit – „je to něco jako moderní Dubaj či naopak tradicemi až příliš svázaný Jemen"? Vždy říkám, že jde o takovou kombinaci obojího – moderní země, která i díky moudrosti současného vladaře, sultána Qaboose, dokázala najít soulad mezi tradicemi a modernitou 21. století. Výhodou zůstává i místní náboženství – Ománci jsou většinově vyznavači tzv. ibadijovského islámu. Ten je na jednu stranu velmi konzervativní v nárocích na jeho vyznavače – snaží se z lidí dostat v dobrém slova smyslu „to nejlepší“, ale zároveň si zachovává otevřenost vůči jiným kulturám a náboženstvím. Proto v Ománu najdete i kostely, hinduistické svatyně a další svatostánky. Často se s vámi lidé na ulici dají do řeči, budou se zajímat o vaši zemi, rodinu, budou se vás ptát, jak se vám u nich líbí a že jsou rádi, že jste se do Ománu přijeli podívat, a důvodem této konverzace nebude jen snaha vám něco prodat. Co se týká bezpečnosti – Omán bych bez obav nazvala „Švýcarskem“ Perského zálivu. Snad jen drobný příklad – jednou si jeden z mých klientů na veřejné pláži v Maskatu zapomněl peněženku a řekl mi o tom až za dva dny, měl ji za beznadějně ztracenou. Když jsme se po několika dnech vrátili do Maskatu oběhla jsem kavárny u pláže a skutečně v jedné z nich mi peněženku vrátili i s penězi!
Tedy neváhejte a vydejte se s námi do Ománu poznat malebnou tradiční i moderní architekturu, zdejší kulturu, přírodní krásy a hlavně milé lidi!
A abyste v plné šíři poznali pestrost Perského zálivu, můžete si zájezd prodloužit o poznání moderního Kataru, který se v současnosti pyšní velmi zdařilou moderní architekturou na mnoha místech citlivě propojenou s tradiční.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Maskat; prohlídkaMaskatu: rybí trh; sultánův ceremoniální palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; jedinečná Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); architekty oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury; muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche" až na nejstarší arabský trh tzv. súk Muttrah ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.

3. den

Přejezd podél pobřeží do Súru, města námořníka Sindibáda, chráněného přístavu plného tradičních plachetnic „dhow“; cestou zajímavý Bimmah sinkhole (sifon) s možností koupání; vyhlídka na pozůstatky hrobky Bibi Maryam; výběžek Ras Al Hadd – kladiště mořských želv; fakultativně noční pozorování želv při kladení vajec.

4. den

Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; fakultativně možnost výstupu k podzemní řece, jež odvádí vodu z vyvěrajícího pramene; poušť Wahiba sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; večeře a noc v luxusním pouštním kempu.

5. den

Vesnice Birkat al Mawz – ruiny starobylé vesnice; Nizwa –bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století, mešita a súk (trh) proslavený tradičními dýkami khanjar; bezesporu nejkrásnější horská vesnice, postavená z nepálené hlíny, Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže, jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

6. den

Faláž Daris – největší zavodňovací systém v Ománu; prohlídka malebného paláce Jabrin ze 17. století, bývalého centra vzdělanosti; návštěva monumentální pevnosti Bahla, jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a její současná podoba pochází ze 13. – 14. století.

7. den

Návrat na pobřeží, cestou pevnost Rustaq ze 13. století včetně interiérů a exteriérypevnosti Nakhal; malebná horská vesnice Al Awabi proslulá výrobou medu; koupání v moři, odpočinek, relaxace.

8.–9. den

Koupání v Indickém oceánu, odpočinek, relaxace; fakultativně možnost z několika alternativ šnorchlování a potápění – např. ostrov Dimaniyat, jedno z nejlepších míst: více než 100 druhů tvrdýchi měkkých korálů, různobarevné korálové rybky, rejnoci, hladkouni leopardí, murény, delfíni, mořské želvy apod. Noční transfer na letiště, odlet domů.

Prodloužení

KATAR

9. den

Přelet do Kataru – emirátu v jihozápadní části Perského zálivu; hlavní město Dauhá: panoráma s mrakodrapy ve West Bay; rezidenční čtvrť Perla Kataru;návštěva muzea islámského umění v architektonicky velmi ceněné budově od I. M. Peiého postavené ve stylu „moderní pouštní pevnosti“ s nejrozsáhlejší veřejně přístupnou sbírku islámských uměleckých předmětů v celém regionu; přístavní promenáda Corniche; Fanar Tower;večersnad nejkrásnější tradiční trh v Perském zálivu súk Waqif – perlu tohoto trhu představuje část se sokoly a jinými dravci, které zde chodívají svým vnukům Katarci kupovat.

10.–11. den

Fakultativní výlet do oblasti tajemných petroglyfů – Džebel Jassassiyeh či dopolední koupání v Perském zálivu; návštěva nově otevřeného monumentálního národního muzea Kataru umístěného v architektonickém skvostu od Jeana Nouvela – stavba ve tvaru pouštní růže je zároveň symbolem celého Kataru; letecky zpět do Prahy.

Podmínky