ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Maroko – královská města, Sahara a Atlantik

Nejkrásnější památky UNESCO
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
30. 4. – 14. 5. 202315 dní27410301

2 státní svátky! Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny na na podzim 2022.

25. 9. – 9. 10. 202215 dní27410201

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Královská města Rabat , Meknés , Fès , Marrákeš
  • Antické i islámské památky
  • Cedrové lesy a berberské vesnice ve Středním Atlasu
  • Vysokohorská sedla a kaňony Vysokého Atlasu
  • Saharské duny

Popis

Průřezový zájezd obsáhne bohatou historii Maroka od antiky přes příchod islámu až po současnost a zároveň nás provede mnoha mimořádnými přírodními lokalitami. Projedeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas až na Saharu. Navštívíme královská města a opevněné kasby, setkáme se s exotickým islámským světem i s kulturou původních Berberů. Zanoříme se do súků, kde se dodnes tkají látky na ručních stavech jako před tisíci lety a kde kovotepci zdobí nádoby tradičními motivy. Prohlédneme si náhorní planiny, zasněžené hory i divoké kaňony a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry s pobíhajícími hejny makaků a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Casablanca; Džadída – staré portugalské město s působivou medínou; Casablanca a její slavná mešita Hassana II. – procházka po městě plném architektonických skvostů z dob nadvlády Francouzů; královské město Rabat – hradbou obehnaná medína s bohatým tržištěm, opevněná čtvrť s výhledem na ústí řeky Bú Regreg do Atlantiku, Andaluské zahrady, Hasanova věž, mauzoleum Mohammeda V.

3. den

Římské město Volubilis  – největší antická památka Maroka; vyhlídka na Muláj Idrís, nejposvátnější místo v Maroku; Meknés  – hradby a monumentální brány, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. stol.

4. den

Fès – exkurze do středověku: prohlídka největší marocké medíny, súků, řemeslnických dílen, barvíren a obchodů, hra zvuků, vůní a barev, pastva pro všechny smysly; noc v horském městě Azrou.

5. den

Procházka cedrovými lesy obývanými makaky; berberské osady ve Středním Atlasu; mohutné prameny (vývěry) řeky Rbia.

6. den

Přes Vysoký Atlas a kaňonem řeky Zíz, monumentálně zaříznutým mezi stolové hory: příjezd do pouště – naleziště zkamenělin hlavonožců a „pouštních růží“ na pláních Sahary, návštěva beduínů, vyjížďka terénními auty do pouště; večer pod nejvyššími dunami Maroka – erg Šebbi; fakultativně vyjížďka na velbloudech do písečných dun.

7. den

Historické městečko Rissani; brusírna fosilií; ketary – podzemní chodby sloužící k zavlažování pouště z dob Římanů; procházka soutěskou Todra; geoligický útvar „mozek Země“ v údolí Dádes.

8. den

Výhled na horská panoramata v soutěsce Dádes; průjezd „Údolím růží a tisíce kaseb (pevností)“, návštěva hliněné pevnosti Skoura; kasba Tawrirt ve městě Warzazát.

9. den

Údolí Dra a Zagora – řeka Dra se postupně ztrácí v poušti a podél ní se vine 200 km dlouhá oáza s políčky a palmériemi, lemovaná stolovými horami; pustý masiv Džebel Saghro.

10. den

Židovská čtvrť a tradiční šperkařská dílna v městečku Amazrú; Tamgrut – „podzemní“ město bývalých otroků a významné poutní místo; keramická dílna.

11. den

Významný ksar (opevěná vesnice) Ajt Ben Haddu ; přejezd Vysokého Atlasu vyhlídkovou horskou silnicí přes průsmyk Tizi n'Tichka (2260 m) a Marrákeš do As-Sawíry.

12. den

As-Sawíra – dopoledne prohlídka portugalského opevnění na břehu Atlantiku a nákupy dárků v jednom z nejmalebnějších měst Maroka.

13. den

Přejezd z As-Sawíry do Marrákeše: večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých – kejklíři, zaříkávači, ochutnávka marocké kuchyně.

14. den

Marrákeš : prohlídka města s množstvím památek a s orientální atmosférou – zdobný palác Bahía, palác El-Badi z 16. stol., zajímavé muzeum Dar Sí Sajd, starobylá studentská kolej –medresa Ben Jusuf, hrobka (Kubba) Almorávidů, rozlehlé súky, řemeslnické čtvrtě.

15. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Maroko

Promítající: Martin Loew

17.10.2022, 19:00, Praha 1: Městská knihovna – Malý sál

Mariánské náměstí 98/1, Praha 1 Otevřít v Google Maps
Městská knihovna v Praze (http://www.mlp.cz/cz/kontakty/pobocky/ustredni-knihovna/)
Předprodej vstupenek na pokladně sálů v knihovně nebo on-line.
Pokladna sálů otevřena: po–pá 14–20 hod.
On-line předprodej: Nevyzvednuté rezervace propadají 14 dní před akcí. Poté již rezervovat nelze, ale předprodej pokračuje a končí 2 hod. před akcí. Poté se kupují vstupenky na pokladně sálu v knihovně.
http://promitani.cz/
Celovečerní cestovatelská diashow vám přiblíží dobrodružný příběh cesty do země obepínající bájné pohoří Atlas. Čekají vás úžasné fotografie a povídání o lidech a městech arabského západu, divokých horách, nedozírné Sahaře, pohádkově pestrý kaleidoskop obrázků z ulic, trhů, vesniček a hor, pouští i palmových oáz. Multimediální projekci doplní poutavé vyprávění a autentické hudební ukázky.

Maroko

Promítající: Martin Loew

02.11.2022, 19:00, Mladá Boleslav: Škoda Auto Muzeum

Václava Klementa 294, Mladá Boleslav Otevřít v Google Maps
http://museum.skoda-auto.cz/zakladni-informace/pages/aktualne.aspx
Recepce – tel. 326 832 038; e-mail: museum@skoda-auto.cz
http://promitani.cz/
Celovečerní cestovatelská diashow vám přiblíží dobrodružný příběh cesty do země obepínající bájné pohoří Atlas. Čekají vás úžasné fotografie a povídání o lidech a městech arabského západu, divokých horách, nedozírné Sahaře, pohádkově pestrý kaleidoskop obrázků z ulic, trhů, vesniček a hor, pouští i palmových oáz. Multimediální projekci doplní poutavé vyprávění a autentické hudební ukázky.