ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Maroko – královská města, Sahara a Atlantik

Nejkrásnější památky UNESCO
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 9. – 11. 10. 202316 dní27410302

Poslední 2 volná místa! O 1 den delší program, 1 státní svátek.

27. 4. – 11. 5. 202315 dní27410301

AKTUÁLNĚ PLNO – 2 státní svátky!

Na co se můžete těšit?

  • Královská města Rabat , Meknés , Fès , Marrákeš
  • Antické i islámské památky
  • Cedrové lesy a berberské vesnice ve Středním Atlasu
  • Vysokohorská sedla a kaňony Vysokého Atlasu
  • Saharské duny

Popis

Průřezový zájezd obsáhne bohatou historii Maroka od antiky přes příchod islámu až po současnost a zároveň nás provede mnoha mimořádnými přírodními lokalitami. Projedeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas až na Saharu. Navštívíme královská města a opevněné kasby, setkáme se s exotickým islámským světem i s kulturou původních Berberů. Zanoříme se do súků, kde se dodnes tkají látky na ručních stavech jako před tisíci lety a kde kovotepci zdobí nádoby tradičními motivy. Prohlédneme si náhorní planiny, zasněžené hory i divoké kaňony a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry s pobíhajícími hejny makaků a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Casablanca; Džadída – staré portugalské město s působivou medínou; Casablanca a její slavná mešita Hassana II. – procházka po městě plném architektonických skvostů z dob nadvlády Francouzů; královské město Rabat – hradbou obehnaná medína s bohatým tržištěm, opevněná čtvrť s výhledem na ústí řeky Bú Regreg do Atlantiku, Andaluské zahrady, Hasanova věž, mauzoleum Mohammeda V.

3. den

Římské město Volubilis  – největší antická památka Maroka; vyhlídka na Muláj Idrís, nejposvátnější místo v Maroku; Meknés  – hradby a monumentální brány, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. stol.

4. den

Fès – exkurze do středověku: prohlídka největší marocké medíny, súků, řemeslnických dílen, barvíren a obchodů, hra zvuků, vůní a barev, pastva pro všechny smysly.

5. den

Procházka cedrovými lesy obývanými makaky; berberské osady ve Středním Atlasu.

6. den

Přes Vysoký Atlas a kaňonem řeky Zíz, monumentálně zaříznutým mezi stolové hory: příjezd do pouště – naleziště zkamenělin hlavonožců a „pouštních růží“ na pláních Sahary, návštěva beduínů, vyjížďka terénními auty do pouště; večer pod nejvyššími dunami Maroka – erg Šebbi; fakultativně vyjížďka na velbloudech do písečných dun.

7. den

Historické městečko Rissani; brusírna fosilií; ketary – podzemní chodby sloužící k zavlažování pouště z dob Římanů; procházka soutěskou Todra; geoligický útvar „mozek Země“ v údolí Dádes.

8. den

Výhled na horská panoramata v soutěsce Dádes; průjezd „Údolím růží a tisíce kaseb (pevností)“, návštěva hliněné pevnosti Skoura; kasba Tawrirt ve městě Warzazát.

9. den

Údolí Dra a Zagora – řeka Dra se postupně ztrácí v poušti a podél ní se vine 200 km dlouhá oáza s políčky a palmériemi, lemovaná stolovými horami; pustý masiv Džebel Saghro.

10. den

Židovská čtvrť a tradiční šperkařská dílna v městečku Amazrú; Tamgrut – „podzemní“ město bývalých otroků a významné poutní místo; keramická dílna.

11. den

Významný ksar (opevěná vesnice) Ajt Ben Haddu ; přejezd Vysokého Atlasu vyhlídkovou horskou silnicí přes průsmyk Tizi n'Tichka (2260 m) a Marrákeš do As-Sawíry.

12. den

As-Sawíra – dopoledne prohlídka portugalského opevnění na břehu Atlantiku a nákupy dárků v jednom z nejmalebnějších měst Maroka.

13. den

Přejezd z As-Sawíry do Marrákeše: večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých – kejklíři, zaříkávači, ochutnávka marocké kuchyně.

14. den

Marrákeš : prohlídka města s množstvím památek a s orientální atmosférou – zdobný palác Bahía, palác El-Badi z 16. stol., zajímavé muzeum Dar Sí Sajd, starobylá studentská kolej – medresa Ben Jusuf, hrobka (Kubba) Almorávidů, rozlehlé súky, řemeslnické čtvrtě.

15. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky