Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

To nejlepší ze Zanzibaru

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Na co se můžete těšit?

  • Pobyt na korálovém ostrově v Indickém oceánu
  • Stone Town  – za poznáním historie
  • Zajímavá fauna i flóra
  • Nákupy koření
  • Hotel na nejlepší části ostrova, možnost šnorchlování i potápění

Popis

Dlouhá léta jsme pro vás dělali zájezd na korálový ostrov Zanzibar v době Silvestra, abyste si užili slunce, moře i místní zajímavosti o svátcích. Poslední dobou, je však o svátcích na ostrově až příliš mnoho turistů, a tedy jsme pro rok 2021 zvolili jarní a podzimní termín, kdy počasí je dobré a turistů méně. Protože si myslíme, že by byla opravdu škoda, strávit veškerý čas na ostrově jen koupáním v moři (a přiznáváme, že je zde fantastické!), rozdělujeme náš program na 2 části. První část je převážně poznávací (ale i při ní se můžete vykoupat v moři) – seznámíme se dopodrobna s místní kulturou, tradicemi, dějinami, ale i přírodou. Budeme se potulovat tajemnými uličkami Stone Townu (UNESCO) s ukrytými svatyněmi, ochutnáme tradiční kuchyni i si budete moci nakoupit koření na místním neturistickém trhu. V druhé polovině zájezdu se budeme věnovat převážně koupání v Indickém oceánu, šnorchlování, opalování – tedy relaxaci na krásných plážích severního Zanzibaru. Pro zájemce nabídneme pěší výlet do tradiční zanzibarské vesnice i do záchranné stanice mořských želv. Tento zájezd můžeme směle doporučit pro široké spektrum našich klientů včetně rodin s dětmi.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Zazibar (Tanzanie); ubytování ve Stone Townu – dle aktuálních časových možností úvodní prohlídka města; v podvečer možnosti večeří v zahradách Forodhani – tento park v centru města se soumrakem zaplní mnoha stánky, které nabízejí neuvěřitelně pestrou směs místní gastronomie včetně mořských plodů, ryb – vskutku gurmánský zážitek!

3. den

Prohlídka starobylého historického jádra Stone Townu, kde se prolínají vlivy arabské, evropské, africké i indické: dominanta města exteriéry Paláce zázraků– Beit al Ajaib, zdobná budova Old Dispensary s galerií současného umění, Stará celnice, Palace museum, interiéry zanzibarská pevnosti Ngome Kongwe, tradiční Perské lázně, katolická katedrála sv. Josefa, interiéry anglikánské katedrály postavená na místě bývalého trhu s otroky s velmi zdařilým muzeem mapujícím historii otroctví, hinduistický chrám Shiva Shakti; celou dobu nás budou provázet nejslavnější architektonické prvky Stone Townu – masivní vyřezávané, ornamenty zdobené dveře, jež odpradávna symbolizovaly moc a postavení majitele domu; bude-li neoficiální možnost, využijeme možnosti podívat se do některé z mnoha místních mešit; pestrý trh Darajani (koření, ryby, exotické ovoce, vonné oleje, datle apod.).

4. den

Bohatý fakultativní program dle vlastního výběru:

A) Delfín tour – plavání s delfíny na jihu ostrova (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny...) a NPJozani–Chwaka Bay – pralesní a příbřežní rezervace s endemickými guerézami zanzibarskými, procházka pralesem i po vysutých lávkách v mangrovovém lese.

B) Výlet lodí na korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí želv obrovských a antilopek suni – možnost koupání z krásné písečné pláže či šnorchlování na přilehlém korálovém útesu.

C) Výlet do oblasti ostrova Chumbe – mořská chráněná oblast vhodná pro šnorchlování, koupání i relaxace. 

5. den

Přejezd na sever ostrova, cestou tzv. „Spice tour“– cesta za kořením: výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami (např. muškátový oříšek, pepřovník, chlebovník různolistý – žakie , vanilka pravá, skořicovník, hřebíčkovec vonný, ylang-ylang, karambola obecná, kakaovník pravý, apod.); ubytování v hotelu, volné odpoledne u moře.

6. – 8. den

Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru; možnost mnoha fakultativních programů a aktivit:

A) Celodenní výlet k ostrovu Mnemba se šnorchlováním – u ostrova se rozkádá korálová bariéra, šnorchlováním; půldenní výlet k ostrovu Tumbatu se šnorchlováním

B) Rybaření.

C) Pěší výlet po pláži až do záchranné stanice mořských želv a rehabilitačního centra, ve kterém můžete plavat se želvami. Cestou zastávka v tradiční zanzibarské vesnici, kde uvidíte její typickou architekturu i malou dílnu na výrobu tradičních dřevěných plachetnic. 

D) Plavba na tradiční plachetnici dhow s drinkem či večeří v západu slunce.

9. den

Noční odjezd na zanzibarské letiště a letecky zpět do Prahy (odjezd na letiště může být 8.den programu odpoledne, v závislosti na aktuálních letových řádech). 

Podmínky