ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Velká cesta šesti zeměmi jihovýchodní Afriky

Zimbabwe, Botswana, Zambie, Malawi, Mosambik, JAR
poznávací zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Na co se můžete těšit?

  • Viktoriiny vodopády  – jeden z divů světa
  • Průzračné jezero Malawi  ve Velké příkopové propadlině
  • Mořský NP Bazaruto Archipelago 
  • Množství NP: Lower Zambezi, Chobe, South Luangwa, Kruger

Popis

Intenzivní průřezový zájezd pěti zeměmi vám umožní poznat národní parky a památky této části světa, které ačkoli zůstávají trochu ve stínu svých severovýchodních a jižních sousedů si bohatstvím zvěře a monumentalitou staveb s nimi v ničem nezadají. A právě tím jsou atraktivní! V srdci přírody si vychutnáme pravou samotu a divočinu, o své zážitky se nemusíme dělit s dalšími výpravami a safari si opravdu prožijeme. Během naší dobrodružné cesty poznáme nejkrásnější místa této části Afriky a samozřejmě nahlédneme do denního života přátelských obyvatel.

Na závěr si užijeme koupání a relaxaci v Mosambiku, který nabízí nezaměnitelný koktejl překrásné přírody a bohaté kultury, kterou tvoří jedinečná směsice afrických, portugalských i arabských vlivů. Objevíte pláže, které mohou směle konkurovat mnohým turistickým rájům, ale doposud si uchovávají kouzlo pustiny bez davů turistů a nadchnou nás bohatým mořským životem. Téměř každý den budeme mít možnost ochutnávat zdejší vynikající kuchyni s množstvím ryb a mořských plodů, zastavíme se také na nejednom pestrobarevném trhu.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Livingstone (Viktoriiny vodopády).

ZIMBABWE

Viktoriiny vodopády – jedny z největších vodopádů na světě, prohlídka vodopádů.

3. den

BOTSWANA

NP Chobe – safari v nejrozmanitější rezervaci v Botswaně zaručující prvotřídní podívanou (včetně lodního safari): množství slonů, buvolů, dobré předpoklady vidět smečku lvů, hroši, krokodýli v řece, velké množství ptáků (ideální lokalita na tzv. "bird watching").

4. den

ZAMBIE

Celodenní přejezd úpatím pralesa Miombo v jižní Zambii až k řece Kafue (NP Kafue), cestou krásné porosty vzácných afrických dřevin - týku, mopane, krásné pláně a vodní toky, tato místa jsou domovem vzácných antilop vraných a koňských, oribi, antilop losích, psů hynovitých, gepardů a dalších velkých savců, výborné pozorování ptactva.

5. den

Plavba na kanojích po řece Zambezi – NP Lower Zambezi, domova mytického boha Nyamii Nyami – podél břehu domorodé vesnice, malebná krajina; kempovování na říčním ostrově.

6. den

Plavba divočinou po Zambezi – NP Lower Zambezi, vodní safari, pozorování hrochů, stád slonů, říčního ptactva atd. Návrat motorovým člunem na ostrov.

7. den

Přejezd do Lusaky, nákupy na místních trzích; odjezd dále na východ.

8. – 10. den

NP South Luangwa Valley – řeka Luangwa vyřezává hluboké údolí pláněmi, porosty stromů a pobřežním lesem po cestě do Zambezi, park se táhne až k pohoří Muchinga, v nedotčených lesních porostech žije na 40 druhů savců a 650 druhů ptáků, pěší safri je zde jedno z nejlepších na světě: 2x pěší safari, 2x otevřenýnu 4x4 safari auty

11. – 12. den

MALAWI

Jezero Malawi – třetí největší sladkovodní jezero na světě s téměř devíti sty druhy ryb; plavba po jezeře s pozorváním zvěře, návštěva vesnic v okolí jezera, seznámení s životem místních přátelských lidí; fakultativní aktivity: potápění, šnorchlování, jízda na koních atd.

13. – 14. den

MOSAMBIK

Přejezd do Mosambiku, cestou město Blantyre, návštěva kostel sv. Michaela, postaveného ručně skotskými misionáři; výrobny dřevěného uhlí; čajové plantáže; sjezd k horskému masivu Mulanje, jenž je domovem malawského národního stromu – mulanžského cedru.

15. – 16. den

Vilanculos – městečko na pobřeží Indického oceánu, výchozí bod pro návštěvu souostroví Bazaruto, pravého tropického ráje, doposud neobjeveného turisty, který nabízí možnosti šnorchlování (korálové útesy bohaté na podmořský život), plavání v průzračných vodách Indického oceánu, vynikající mořskou kuchyni atd.; NP Bazaruto Archipelago, jeden z největších mořských parků; plavba na tradiční plachetnici dhow (v případě špatného počasí může být dhow nahrazena jiným plavidlem).

17. – 18. den

Inhambane – město se silným dodnes patrným arabským vlivem z doby, kdy se zde obchodovalo s otroky, slonovinou, zlatem a kořením: návštěva místní dvě stě let staré katedrály; ubytování na pláži, fakultativně možnost plavby na plachetnicách dhow a šnorchlování / potápění se u korálových útesů.

19. den

Pžejezd podél pobřeží dále na jih do městečka Bilene ležícím na břehu laguny Uembje; odpoledne koupání v laguně; fakultatvně možnost plavby na kajaku po laguně nebo šnorchlování.

20. den – 21. den

JAR

Přejezd do Jihoafrické republiky, do NP Kruger – největší a nejslavnější park JAR, odpolední safari, pozorování zvěře: nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších; odpolední safari.

22. – 23. den

Ranní safari v NP Krugervyhlídková jízda krajem Mpumalanga, vyhlídka na „Three Rondavels“, obrovské skalní válce, které připomínají africké domorodé domky; Bourke's Luck Potholes – bizarní skalní hrnce vymleté řekou Blyde a Treuer; dojezd do Johannesburgu; letecky zpět do Prahy.

Podmínky