ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

To nejlepší z Jihoafrické republiky a Kapské Město

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
12. 3. – 27. 3. 202316 dní27552301

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • NP Kruger a Addo
  • Naleziště hominidů v lokalitách Sterkfontein
  • Barevná Garden Route
  • Kapské Město a NP Stolová hora
  • Mys Dobré naděje

Popis

Na poměrně malém prostoru JAR najdeme kousek ode všeho, co nabízí celá okolní Afrika, ale ještě něco navíc. Za několik dní poznáme vše, co dělá Afriku Afrikou – přírodu, kulturu, historii, tradice. Spatříme Křováky, následky apartheidu i vliv Nelsona Mandely. Ochutnáme skvělé víno, bouřlivé pobřeží i písčité pláže. Poznáme mlžné pralesy, rozlehlé savany i křovinatý bushveld. Vyfotografujeme si národní parky plné antilop, slonů, žiraf, nosorožců, lvů, gepardů a leopardů. Bohové nejsou snad úplně šílení, když dokázali stvořit jižní Afriku! Cestovat budeme pohodlným minibusem, bydlet budeme v příjemných hotelech nebo lodžích a vychutnáme si také vynikající místní kuchyni. Na závěr si prohlédneme Kapské Město a jeho okolí. Toto město můžeme bez obav nazvat nejúchvatnějším, nejromantičtějším a nejnavštěvovanějším městem celé jižní Afriky. Užasneme nad jeho dokonalou polohou na hornatém Kapském poloostrově vybíhajícím do vod Atlantiku. Tajemná, mnohdy mlhou zahalená Stolová hora se tyčí nad městem jako jeho tichý strážce, stále dohlížející na proměny tohoto moderního, kosmopolitního města, a nenechá nás ani na okamžik zapomenout na jeho jedinečnost. Poznáme jeho krásu i drsnou divočinu s unikátní flórou i faunou. Na Waterfrontu ochutnáme báječné jihoafrické pokrmy, které zapijeme vínem z okolních vinic, a okusíme místní rušný noční život. Jihoafrická republika je to pravé!

Tomuto zájezdu lze výhodně předsadit zájezd Viktoriiny vodopády a NP Chobe.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Johannesburg, nebo přílet z Viktoriiných vodopádů; fakultativně prohlídka slavných Sterkfonteinských jeskyní – kolébka lidstva, naleziště fosilií hominidů; prohlídla Pretorie – hlavního města JAR.

3. den

PretoriaVoortrekker Monument, památník bitvy u Blood River; transfer k NP Kruger.

4. den

NP Kruger – největší a nejslavnější park JAR, ranní a odpolední safari, pozorování zvěře: nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších; fakultativně večerní safari v otevřených vozech.

5. den

NP Kruger – fakultativně ranní safari; vyhlídková jízda krajem Mpumalanga, jízda nad Blyde River kaňonem, třetím největším kaňonem světa (délka 26 km a hloubka 800 m); vyhlídka na „Three Rondavels“, obrovské skalní válce, které připomínají africké domorodé domky; Bourke's Luck Potholes – bizarní skalní hrnce vymleté řekou Blyde a Treuer; skanzen zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest z éry jihoafrické zlaté horečky.

6. den

Přelet do Port Elisabeth; NP Addo – sloní rezervace, během safari vyjížďky lze spatřit slony, zebry, antilopy losí, kudu, prasata bradavičnatá, lvy, hyeny a četné druhy ptactva.

7. den

NP Tsitsikamma – první mořská rezervace jižní Afriky, pěší procházka původním pralesem, doplněná o divoké pobřeží Indického oceánu, možnost koupání.

8. – 9. den

Garden Route – drsná i něžná oblast, cesta po silnici podél břehu Indického oceánu, rozlehlé laguny lemované hradbou písečných dun a bělostných pláží, jejichž centrem je starobylá Knysna; pohoří protkaná úchvatnými horskými průsmyky oddělují Karoo region – pustiny s magickou atmosférou; návštěva pštrosí farmy v Oudtshoornu; krápníkové jeskyně Cango Caves.

10. – 11. den

Mossel Bay – prohlídka města včetně unikátního námořního muzea Bartolomeu Diase; Střelkový mys (Cap Agulhas) – nejjižnější bod Afriky; Hermanus; Stellenbosch – světoznámá vinařská oblast na úpatí Skalnatých hor, které místu dodávají neopakovatelnou atmosféru; koloniální městečko Stellenbosch, krátká exkurze a představení místních vín spojené s ochutnávkou; dojezd do Kapského Města.

12.–13. den

Kapský poloostrov – fakultativně lodní výlet na ostrov Duikers koloniemi lachtanů; Chapman's Peak Drive; výstup na Cape Point a přechod na mys Dobré naděje, pozorování unikátní flóry a fauny; Simon's Town a Boulder Beach s koloniemi tučňáků brýlových (součást NP Stolová hora); Kapské Město – prohlídka města: dle počasí vyjížďka na Stolovou horu, symbol jižní Afriky zvedající se z moře do výše 1000 metrů, nabízí nezapomenutelné panorama Kapského Města a Kapského poloostrova; prohlídka Green market Square; hrad Dobré naděje; večer na Waterfront / nábřežní promenáda, ochutnávka místního nočního života.

14. den

Fakultativní aktivity v Kapském Městě, např. některé z následujících: návštěva ostrova Robben, místa, kde byl vězněn Nelson Mandela (dnes je ostrov přeměněn na muzeum); čtvrť City Bowl s mnohými muzei včetně Muzea Šestého obvodu s krásnou viktoriánskou a art deco architekturou; přístav v Kalk Bay s rybím trhem; prohlídka Two Ocean's akváriabotanická zahrada Kirstenbosch.

15.–16. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky