ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mexiko – velká poznávací cesta

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
9. 2. – 25. 2. 202317 dní27700310

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

16. 11. – 2. 12. 202317 dní27700320

Na co se můžete těšit?

  • Po stopách aztécké, mayské a olmécké civilizace
  • Písečné pláže Mexického zálivu, Pacifiku i Karibiku
  • Kaňony, vodopády, cenoty a kaktusová pole
  • Koloniální městečka a 10x památky UNESCO

Popis

Málokterá země v člověku vzbudí tolik asociací jako právě Mexiko. Romantik si představí vyprahlé pláně se štíhlými sloupy kaktusů, nad nimiž se tyčí zasněžené vrcholky sopek, či snad tajemné zvuky z hloubi yucatánského pralesa. Milovník historie touží zalistovat kronikou dávných indiánských kultur, dotknout se aztéckých pyramid a pochopit mayský kalendář. Cestovatel si navíc přeje to vše spojit s vábivou pestrostí současného latinskoamerického života. Dovolte nám, abychom vám byli průvodci vším, co tato krásná a sympatická země nabízí. Seznámíme se s památkami čtyř nejvýznamnějších indiánských kultur – Aztéků, Mayů, Olméků a Zapotéků, nezůstaneme nic dlužni ani přírodním krásám země a odpočineme si také na písečných plážích, s koupáním a šnorchlováním.

V rámci naší kombinace programů do Mexika a sousedních států si můžete vybrat tři varianty zájezdů. Klasický program Mexiko – velká poznávací cesta je možné si prodloužit o návštěvu jižních sousedních států, které jsou s Mexikem úzce propojeny společnou mayskou historií a kulturou. Tuto komplexní trasu nabízíme pod názvem Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras. Pokud nemáte čas absolvovat dlouhou trasu v rámci jedné dovolené, můžete prodloužení na jihu absolvovat samostatně jako zájezd Karibik, Guatemala, Belize a Honduras.  

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Mexico City ; prohlídka Centro histrórico - historické části města, domy z koloniální éry; jedno z největších náměstí na světě Plaza de la Constitución, prezidenský palác Palacio Nacional, velkolepá Catedral Metropolitana - největší stavba v Latinské Americe, ostrov klidu a relaxace - městský park Alameda Central, překrásný Palacio de Bellas Artes, svatyně Basílica de Nuestra Seňora de Guadalupe; skvělé antropologické muzeum, park Chapultepec, večer plaza Garibaldi a proslulí mariachis.

3. den

Teotihuacanpyramida Slunce a Měsíce, tzv. Třída mrtvých, Quetzalcoatlův chrám a další, odpoledne přejezd do Puebly.

4. den

Malebné město Puebla  – prohlídka historického centra města, ochutnávka místní speciality, tzv. Rompope, a pokochání krásnou keramikou; výhledy na sopky Popocatepétl, Iztaccíhuatl, Malinche; Cholula a její nejmohutnější pyramida světa, odpoledne přejezd do městečka Ciudad Serdán v podhůří nejvyšší hory Mexika - sopky Pico de Orizaba (5700 m).

5. den

Pico de Orizaba - fakultativní výlet autem po svazích Pico de Orizaba - jedinečné piniové lesy, tradiční vesnice, výjezd auty do 4550m; možnost pěší turistiky do výšky cca 4700 m.

6. den

Oaxaca - přejezd krajinou obřích kaktusů do indiánského státu Oaxaca,  návštěva zapotécké pyramidy na Monte Albán; procházka koloniálním městem Oaxaca, ochutnávka specialit - pražené kobylky na trhu Juarez, mezcal aj, kostel Santo Domingo, který je součástí komplexu dominikánského kláštera, 

7. den

Arbol de Tule (zřejmě nejobjemnější strom na americkém kontinentu), Mitla – návštěva palírny mezcalu, zkamenělé vodopády Hierve el Agua, koupání v přírodních jezírcích uprostřed hor.

8. den

Puerto Arista – přejezd na pobřeží Tichého oceánu, odpočinek u Pacifiku.

9. den

San Cristóbal de las Casas - přesun do státu Chiapas - život současných Mayů; návštěva vesnice s živým indiánským folklorem; výlet na lodičce kaňonem Sumidero.

10. den

Misol-ha - hezké koupání přímo pod vodopádem, procházka mezi jedinečnými travertinovými kaskádami Agua Azúl s možností koupání.

11. den

Palenque - návštěva mayského města a archeologického naleziště Palenque uprostřed džungle; olmécké hlavy v parku La Venta .

12. den

Poloostrov Yucatán - koupání a odpočinek na písečných plážích Mexického zálivu; večerní procházka koloniálním pirátským městem Campeche s možností projížďky historickou tramvají. 

13. den

Uxmal  - kouzelníkova pyramida, nejvýznamější památka na historické trase Ruta Puuc, večerní procházka městem Mérida po Paseo Montejo.

14. den

Maysko-toltécká kultura v jednom ze sedmi novodobých divů světa – Chichén Itzá a cenoty - pověstné mayské studně.

15. den

Karibské pobřeží; mayský maják v Tulúmu - odpočinek, koupání, šnorchlování na korálových útesech; ubytování v klidném hotelu nedaleko pláže.

16. - 17. den

Přesun do Cancúnu a letecky zpět do Prahy.

Podmínky