ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
2. 11. – 27. 11. 202226 dní27701220

MÍSTA NA VYŽÁDÁNÍ

Na co se můžete těšit?

  • Tikal - největší mayská památka
  • Živý folklór současných indiánů
  • Do země Aztéků a Mayů
  • 14x památky UNESCO

Popis

Tato varianta naší mexické stavebnice nabízí komplexní trasu, jež prodlužuje zájezd Mexiko – velká poznávací cesta o návštěvu jižních sousedních států, které jsou s Mexikem úzce propojeny společnou mayskou historií a kulturou. Po lehce komfortnějším mexickém programu, kde se budeme přesouvat pronajatým autobusem s místním řidičem, zamíříme dále již v menší skupině poněkud náročnějším cestovatelským stylem, ale ani zde nezapomínáme na občasné odpočinkové dny. Ostatně slabší turistická infrastruktura těchto zemí oproti Mexiku ani jinou možnost nenabízí, pokud chceme zachovat bohatost programu. Přesouvat se zde budeme pronajatými minibusy a loděmi. O to více se ale dotkneme zdejšího života, indiánského folkloru a tradic, bezkonkurenčně nejživějších v rámci celé Střední Ameriky. Obzvláště tradiční indiánské trhy jsou pastvou pro oči i objektiv fotoaparátu. Vždy bude také dostatek času na návštěvu příjemných restaurací s vyhlášenými místními specialitami.

Program

1. - 15. den

Program v Mexiku absolvujeme pronajatým autobusem společně s naším mexickým okruhem.

16. den

Pobřeží Karibiku - volný odpočinkový program v Tulúmu; koupání, šnorchlování na krásných karibských plážích aj.

17. - 18. den

Belize - přesun do tohoto ministátu, prohlídka bývalého hlavního města Belize City; městečko San Ignacio v půvabném tropickém údolí řeky Macal; přesun do Guatemaly, do poklidného městečka Flores ležícího uprostřed jezera Petén Itzá.

19. - 20. den

Tikal - největší mayská památka, město ukryté v deštném pralese; jezero Izabal, koupání v Aguas Calientes - horké sirné prameny; loďkou po tropické řece do Livingstonu (typické karibské město s odlišným černošským osídlením); následně přejezd loďkou do Puerto Barrios a poté autobusem do Río Hondo. 

21. den

Honduras – ruiny slavného mayského města Copán .

22. den

Jezero Atitlan - přejezd k jezeru Atitlán; projížďka loďkou s působivými panoramatickými výhledy na tři okolní sopky.

23. den

Návštěva indiánských trhů v Chichicastenangu nebo Solole; podvečerní prohlídka Antiguy.

24. den

Antigua Guatemala - volný den v historickém hlavním městě s bohatou koloniální architekturou, fakultativně výlet s výstupem na činný vulkán Pacaya.

25. - 26. den

Letecky z Guatemala City zpět do Prahy.

Podmínky