ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vánoce a Silvestr na Kubě

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
22. 12. 2023 – 4. 1. 202414 dní27761401

Na co se můžete těšit?

  • Štědrý večer v roztančené Havaně
  • Silvestrovský přípitek s „Cuba libre“ ve Viňales
  • Relax na karibských plážích
  • Vánoční čas v pohodě a bez stresu 
  • Hory, tropická příroda i koloniální architektura

Popis

Prožijte Vánoce a konec roku netradičně. V zemi plné hudby a tance, v zemi podmanivé salsy, v zemi s nádhernou koloniální architekturou a pestrou přírodou. Na Kubě. Štědrý večer strávíme v roztančené Havaně, Nový rok přivítáme sklenkou vyhlášeného rumu či některým z kubánských koktejlů v oblasti národního parku Viňales. Odpočineme si, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře, navštívíme nejpřitažlivější místa této země. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. Prožijte Vánoce a konec roku s nezapomenutelnými zážitky!

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Havana : druhý den ráno přílet do hlavního a zároveň největšího města krásného karibského ostrova; odpolední přejezd do Trinidadu.

3.–4. den

Trinidad – proslulé koloniální město s množstvím památek, muzejí a jedinečnou atmosférou: Casco Histórico – uličky lemované krásnými koloniálními domy; Plaza Mayor – náměstí v neoklasicistním stylu, kde místní odpočívají na lavičkách pod palmami; Iglesia Parroquial de la Santísima Trinidad – kostel z 19. stol.; Palacio Brunet – dům, v němž sídlí muzeum nábytku a porcelánu; návštěva koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga (cca 30 km). Dny budou naplněny poznáváním i odpočinkem na okolních plážích, večery nám zpříjemní kubánská hudba a ochutnávky autentického "Cuba libre".

5. den

Topes de Collantes: fakultativní možnost návštěvy chráněné oblasti v pohoří Sierra del Escambray – nenáročná procházka panenskou krajinou s mnoha vodopády a kaňony, pozorování fauny a flóry (max. 5 km); alternativou je volný den na plážích kolem Trinidadu.

6. den

Pláž Ancón: odpočinek na pláži s průzračným mořem – možnost šnorchlování; v některém z barů doporučujeme ochutnat místní specialitu "coco loco" – rum s kokosovým mlékem podávaný v kokosovém ořechu.

7. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní – místo vylodění kontrarevolucionářů v r. 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá; přejezd na Varadero.

8. den

Varadero – relaxace na nejznámějších bílých plážích Kuby.

9. den

Soroa cestou do Viňales návštěva krásné botanické zahrady, která je věnována výzkumu orchidejí – návštěva zahrady s velkým počtem druhů květin a rostlin z celého světa, prohlídka domu-muzea zakladatele botanické zahrady Tómase Felipa Camacha; procházka po chodníčcích a schodech k vodopádu El Salto de Soroa s možností koupání; odjezd do oblasti Pinar del Río.

10.–11. den

Region Pinar del Río – fotogenický kuželový kras s homolovitými tvary hor (mogoty) v údolí Viňales: ukázka výroby doutníků, ruiny Hacienda Cortina a návštěva jeskyně Los Portales – velitelského stanoviště Che Guevary.

12. den

Havana prohlídka města, kde se snoubí historie se současností: Havana Vieja – staré město plné koloniálních památek zapsané v seznamu Světového dědictví UNESCO; procházka novou Havanou, jež se snaží být jako každá jiná metropole, návštěva centra nové Havany La Rampa; všudypřítomné pomníky kubánských revolucí.

13.–14. den

Ranní odlet; přílet do Prahy 14. den odpoledne. 

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ