Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Ekvádor a Galapágy

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
5. 11. – 18. 11. 202114 dní112 900 Kč27830116

AKTUÁLNĚ PLNO! Galapágy + základní program

Základní cena 112 900 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný12 600 Kč
5. 11. – 22. 11. 202118 dní126 900 Kč27830115

AKTUÁLNĚ PLNO! Galapágy + základní program + Amazaonie

10. 11. – 18. 11. 20219 dní66 900 Kč27830118

AKTUÁLNĚ PLNO! Základní program

10. 11. – 22. 11. 202113 dní79 900 Kč27830117

AKTUÁLNĚ PLNO! Základní program + Amazonie

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Koloniální architektura, incké památky
  • Unikátní fauna na souostroví Galapágy
  • Panoramata zasněžených And
  • Za indiány do pralesů Amazonie

Popis

Přesvědčte se spolu s námi, že Ekvádor je geograficky nenapodobitelnou zemí. Jméno mu dala poloha přímo na rovníku. Páteř země tvoří rozlehlý hřeben And, dokonce s „nejvyšší horou světa“, protože zeměkoule v pase trochu přibrala: díky tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdálenější od středu naší planety než vrchol Everestu. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost země na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování. Dále vás náš zájezd zavede na souostroví Galapágy ležící v Tichém oceánu, přibližně 1000 km na západ od pobřeží Ekvádoru. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti se zde vyvinula jedinečná fauna. Tu představují například leguáni, obrovské želvy nebo nelétající kormoráni. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny přísným národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch. 

Program

Fakultativní úvod

GALAPÁGY

1. -2. den

Letecky Praha -Guayaquio - Galapágy na ostrov Baltra, transfer k doku na ostrově Santa Cruz a odjezd člunem na ostrov Isabela, návštěva laguny s plameňáky.

3. den

Ostrov Isabela – nenáročný výlet ke kráteru Sierra Negra (druhý největší vulkanický kráter na světě) a prohlídka vulkánu Chico, odpoledne lodí na ostrůvek Tintoreras, pozorování fauny a šnorchlování.

4. den

Ostrov Santa Cruz – ráno odjezd člunem na ostrov, výlet na výzkumnou stanici Charlese Darwina a následně na vysočinu ostrova, lávové tunely, pozorování želv sloních ve volné přírodě aj.

5. den

Celodenní výlet lodí dle dispozic na vybraný ostrovBartolome, Plazas nebo Santa Fe – pěšky po ostrově, pozorování flóry a fauny, šnorchlování, relaxace, návrat do Puerto Ayora.

6. den

Transfer na letiště, cestou návštěva propastí Los Gemelos, odlet do  Guayaquilu.

.

ZÁKLADNÍ PROGRAM – ANDSKÁ OBLAST

7. den

Guayaquil – prohlídka historické čtvrti Las Penas, promenáda Malecon 2000, kavárničky na nábřeží, Parque de las Iguanas.

8. den

NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s více než 200 jezery, krátký výlet okolo laguny La Toreadora, odpoledne prohlídka historického centra Cuency.

9. den

Alausí – Nariz del Diablo (Ďáblův nos) – projížďka historickou železniční tratí, která úvratěmi překonává velkou nadmořskou výšku do hluboké soutěsky, návštěva muzea se zaměřením na stavbu železnice, pokračování do Ingapirca a návštěva nejvýznamnější ekvádorské incké památky.

10. den

Laguna Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly), přesun do koloniálního města Riobamba s působivými výhledy na nejvyšší sopku Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou dle možností návštěva indiánských trhů.

11. den

NP Cotopaxi – odjezd do oblasti andské tundry zvané „paramo“, výjezd a krátký výstup k horské chatě Jose Ribas (4850 m) na hranici ledovce aktivní sopky Cotopaxi (5897 m), prohlídka laguny Limpiopungo s okolní přírodou a divokými koňmi.

12.–13. den

Otavalo – prohlídka světoznámého indiánského trhu s textilními výrobky, návštěva kaskády Peguche s procházkou eukalyptovým lesem, exkurze archeologickým areálem Cochasqui –ceremoniální pyramidy, pohřební mohyly, lunární a sluneční kalendář.  

Quito – prohlídka historického centra města: katedrála, kostel La Compaňía, náměstí San Francisco a Plaza Grande, přesun na rovník, citadela Mitad del Mundo s expozicí ekvádorských etnik a ukázkou fyzikálních fenoménů na rovníkové linii. Transfer na letiště, odlet do Prahy s příletem následující den, nebo pokračování do Amazonie.

Prodloužení

AMAZONIE

13. den

Pozemní transfer do Amazonie, přejezd motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno, příjezd do lodge a odpočinek. 

14.–15. den

Pobyt v Amazonii – brzy ráno exkurze za pozorováním ptáků a růžových delfínů, dopoledne pěší výlet džunglí (asi 4 hod.) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů, plavba kánoí systémem lagun s pozorováním fauny, návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe, večer plavba lagunou a řekou, pozorování noční fauny. Ubytování v krásných lodžích Siona Lodge

16. -18. den

Transfer zpět přes Lago Agria do Quita a následně odlet do Prahy. Přílet následující den.

Podmínky