ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Argentina s návštěvou Chile a Uruguaye

A na skok do Brazílie
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Argentina, Brazílie, Chile, Uruguay

Na co se můžete těšit?

  • Iguazu – největší vodopády světa
  • Patagonie a ledovec Perito Moreno
  • Majestátní sopky a velkolepá jezera And 
  • Skvělá gastronomie a víno

Popis

Argentina je zemí mnoha tváří a neuvěřitelné rozmanitosti. Nalezneme zde nejmohutnější vodopády světa Iguazu, mohutné ledovce v Patagonii, tisíce let staré pralesy, horská jezera či vulkány sopek v Andách. Během naší cesty poznáme Argentinu od severu k jihu v celé její kráse. Zavítáme také do sousedního Chile, do Jezerní oblasti, protkané množsvím vodopádů a jezer, v kterých se zrcadlí zasněžené vcholky činných sopek. Neopomeneme navštívit ani "Paříž" Jižní Ameriky – Buenos Aires a vydáme se na výlet do koloniálních časů, historického městečka Colonia del Sacramento v Uruguay. Nocovat budeme v hotelech se snídaní, pohybovat se mikrobusy a na velké vzdálenosti letecky.     

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Buenos Aires; ubytování, odpočinek a seznámení s hlavním městem Argentiny, "branou Jižní Ameriky",  které na první pohled vypadá jako evropské město. Naše oči potěší barevné domy v umělecké čtvrti La Boca, které byly stavěny chudými lidmi doslova z toho, co našli, i tanečníci tanga, vášnivého tance, který původně tančili proletáři a společenská spodina. Navšívíme i hřbitov aristokratů La Recoleta, kde spočívá slavná Evita Perón.

3. den

Buenos Aires – pokračování prohlídky města; náměstí Plaza de Mayo, místo, kde se místní scházejí k protestům i oslavám, Plaza Congreso, Metropolitní katedrála, zasvěcená osvoboditeli Josému de San Martí, prezidentský palác Casa Rosada, umělecká čtvrť San Telmo, městské bulváry.

4. den

San Carlos de Bariloche – ranní přelet do města s nezaměnitelným "švýcarským"  charakterem, považované za "hlavní město čokolády" v Argentině, v případě dobré viditelnosti výjezd lanovkou na Cerro Otto (1405 m), odkud je jedinečný panoramatický výhled na celou jezerní oblast zarámovanou hřbety And s ledovci; kratší okruh po NP Nahuel Huapi se zastávkami na  zajímavých vyhlídkách.

5. den

NP Los Arrayanes na poloostrově Quetrihué, pěší výlet po vyvýšených chodnících, které nás provedou jedinečně zachovalým arrayanským (myrtovým) lesem, přejezd přes andský průsmyk Cardenal Samore Antonio (1314 m) do sousedního Chile.

6.–7. den

Chile – budeme se pohybovat především v nádherné Jezerní oblasti v podhůří And, která je charakteristická spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek. Výlet v "pralesním" NP Alerce Andino s vodopády a nejstaršími stromy na světě – cypřiše Fitzroya; malebné město Puerto Varás na břehu jezera Llanquihue; elegantní, fotogenický vulkán Osorno;NP Vicente Pérez Rosales s krátkým výletem k vodopádům na řece Petrohué a zastávkou u jezera Todos Los Santos.

8.–9. den

Přelet do Patagonie a přejezd do městečka Chalten; pěší výlet v okolní krajině tvarované ledovci a ledovcovými splazy s výhledy na legendární sklaní věže Fitz Roy.

10 den

Perito Moreno – výlet do NP Los Glaciares ke známému jezernímu ledovci, jenž pomalu ale jistě dobývá celé Lago Argentino; výhledy na ledovce a okolní hory, fakultativně plavba Safari Nautico po jezeře podél ledovce; večer přelet do Buenos Aires

11. den

Colonia del Sarcamento – fakultativní lodní výlet přes Río de la Plata do Uruguaye; prohlídka historického koloniálního města, které je spojením portugalské a španělské převážně barokní architektury. Alternativně individuální prohlídka a nákupy v Buenos Aires.

12.–13. den

Vodopády Iguazu – přelet k nejslavnějším a nejmohutnější vodopádům světa; vydáme se k vodopádům z obou stran státní hranice, na argentinské straně absolvujeme jízdu turistickým vláčkem a několik prohlídkových okruhů mezi vodopády, na brazilské straně s respektem pohlédneme skrze Ďáblův chřtán do hřmících hlubin a tříštících se vodních mas řeky Paraná a návštívíme ptačí rezervaci s množstvím exotického ptactva z celé Brazílie.

14.–15. den

Odlet z Iguazu dle zajištěného spojení do Prahy.

Podmínky