Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Krásy Nového Zélandu

Nevšední dny v „zeleném ráji“ na konci světa
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Na co se můžete těšit?

  • Gejzíry, sopky, romantické vodopády a ledovce
  • Kontrast maorské kultury a moderních velkoměst
  • Jedinečná flóra a fauna

Popis

Detailní poznávací program v poklidnějším tempu nabízí ucelenou cestu napříč oběma ostrovy. Z nejsevernějšího mysu Reinga projedeme krajinou gejzírů a sopek až k hlavnímu městu Nového Zélandu. Přeplavíme se přes Cookovu úžinu, abychom si odpočinuli při sklence místního výborného vína v malebných zátokách Marlborough Sounds. Poté vyrazíme poznávat divoký Jižní ostrov až k nejjižnějšímu bodu země. Jezdíme pronajatým minibusem v malé skupině tak, aby zážitek z druhého konce světa byl co nejintenzivnější.

Program

1. - 3. den

Letecky Praha – Auckland – prohlídka "města plachet": přístav, vyhlídková věž Sky Tower, fakultativně některé ze zdejších muzeí.

4. den

Bay of Islands – na sever od Aucklandu podél východního pobřeží na krásnou pláž a zároveň místo, kde se roku 1840 podepsala smlouva z Waitangi a dala tak za vznik Novému Zélandu. Cestou se zastavíme v muzeu vesničky Puhoi, která byla založena přistěhovalci původem z českých zemí.

5. den

Tropický Northland: nejsevernější bod Nového Zélandu – osamělý mys Reinga, kouzelná Zátoka ostrovů se stožárem bez vlajky, slavná pláž Ninety Mile Beach.

6. den

Procházka lesem Waipoua s největšími stromy jižní polokoule – kauri (damaroň jižní). Návrat na jih přes Auckland k zálivu Firth of Thames.

7. den

Poloostrov Coromandel – ze zlatokopeckého městečka Coromandel napříč poloostrovem do Whitianga a místní nádherné pláže – idylická Hahei Beach, Hot Water Beach s vyvěrajícími horkými prameny přímo do písku a nezapomenutelná procházka na pláž průchozí jeskyní – Cathedral Cove.

8. den

Přes Matamata a zvlněné pastviny se dostaneme do Hobitína – návštěva kouzelné filmové vesničky známé z trilogií Pán prstenů a Hobit. Odpoledne přejezd do města Rotorua –oblast gejzírů, horkých pramenů a maorské kultury, večer fakultativní maorská večeře hangi a kulturní večer s ukázkou tradičních zvyků, zpěvů a tanců.

9. den

Rotorua – prohlídka kmenového centra s krásnou budovou bývalých lázní, maorsko-křesťanským kostelem a slavnostní marae. Návštěva maorského skanzenu a geotermálního pole Te Puia s největším aktivním gejsírem na jižní polokouli Pōhutu; geotermální pole Wai-O-Tapu; majestátní vodopády Huka Falls a největší jezero Nového Zélandu Taupo

10. den

NP Tongariro  – oblasti vulkánů a sjezdovek, nejkrásnější jednodenní pěší výšlap na NZ Tongariro Alpine Crossing mezi sopkami Mt. Ruapehu a Mt. Ngauruhoe; alternativně kratší vycházky v národním parku (Taranaki Falls, fakultativně lanovkou ke Knoll Ridge Chalet – nejvýše položené restauraci na NZ, případně vyhlídkový let letadlem).

11. den

Přejezd do hlavního města Wellingtonu. Odpolední prohlídka města – národní muzeum Te Papa, parlament, nábřeží.

12. den

Plavba lodí Cookovou úžinou na Jižní ostrov do přístavu Picton, stovky romantických zátok v Marlborough Sounds – zde se projdeme část populární stezky Queen Charlotte Track s vyhlídkami na malebné a fotogenické zátoky (nutná doprava vodním taxi), alternativně možnost půjčit si mořský kajak, nebo se jen procházet zátokami a koupat se v moři.

13. den

Marlborough Sounds – vinařská oblast s vyhlášeným Sauvignon Blanc. Návštěva vinice u Blenheim a ochutnávka vína. Odpoledne přejezd podél pobřeží do původně velrybářského městečka Kaikoura. Zastávka u lachtaní kolonie na Ohau Point. Večer možnost ochutnat plody moře – langusty a slávky.

14. den

Kaikoura – ráno fakultativně pozorování velryb nebo plavba s delfíny. Alternativně návštěva levandulové farmy, případně vycházka na vyhlídku Point Kean. Lázeňské městečko Hanmer Springs, v podvečer fakultativní návštěva komplexu s termálními prameny.

15. den

Přejezd přes průsmyk Lewis Pass a zlatokopecké městečko Reefton na západní pobřeží Jižního ostrova. Procházka podél pobřeží, "lívancové skály" Punakaiki v NP Paparoa s kapradinovým pralesem jako z cesty do pravěku.

16. den

Osada zlatokopů Hokitika (továrny na zpracování jadeitu), ledovce Franz Josef a Fox v přírodní rezervaci Te Wahipounamu , zrcadlové jezero Matheson. Fakultativně při dobré viditelnosti let vrtulníkem nad ledovcem a kolem nejvyšší hory NZ Mt. Cook z osady Franz Josef nebo Fox Glacier.

17. den

Ráno druhá možnost letu vrtulníkem nad ledovci. Deštným pralesem podél pobřeží a dále do vnitrozemí přes průsmyk Haast Pass k nádherným jezerům Wanaka, Hawea a Wakatipu. Zastávka u historického hotelu Cardrona, přejezd horskou silnicí přes Crown Range do Queenstownu.

18. den

Queenstown – proslulé horské městečko s širokou škálou adrenalinového a outdoor vyžití. Pěší výlet (s částečnou podporou lanovky) na majestátní vyhlídkovou horu Ben Lomond. Mimo to je zde bohatá nabídka fakultativních programů (např. jízda na tryskových člunech po zlatonosné řece Shotover v kaňonu Skippers, bungeejumping do 102 m hlubokého kaňonu, pohodový výlet na vinice a mnoho dalších). 

19. den

Glenorchy – vycházka do národního parku Mt Aspiring v 80 miliónů let starém pabukovém lese s křišťálově čistou řekou Routeburn. Maorská historie, příběhy prvních osadníků i místa, kde byly natočeny filmy jako Pán Prstenů, Hobbit, Pád do ticha, Letopisy Narnie a jiné. Pozdě odpoledne přejezd k jezeru Te Anau. V podvečer možnost letu hydroplánem.

20. den

Kouzelný fjord Milford Sound – osmý div světa, zároveň jedno z nejvíce fotografovaných míst na světě. Výlet lodí fjordem, fakultativně i let vrtulníkem, při dobrém počasí výstup na vyhlídku Key Summit při cestě zpátky do Te Anau a další fotozastávky a procházky s možností spatřit papoušky kea.

21. den

Catlins – pobřežní oblast s nejjižnějším bodem Jižního ostrova Slope Point a zkamenělým lesem v Curio Bay. Pozorování místní fauny (tučňáci, lvouni, mořské ptactvo, jeden z nejmenších delfínů – plískavice novozélandská). Cathedral Caves (pouze za odlivu a s baterkou), vycházka k majáku na Nugget Point a dále přes Balclutha do Dunedinu.

22. den

Dunedin – původně skotské město s nejstarší univerzitou v zemi, které vyrostlo díky zlaté horečce v 19. století. Prohlídka krásné nádražní budovy a poloostrova Otago se vzácnými albatrosy královskými. Záhadné kulaté balvany Moeraki Boulders na pláži Koekohe Beach; město bílého kamene Oamaru. Přejezd údolím řeky Waitaki kolem vápencových útvarů bývalého mořského dna do předpolé NP Mt Cook.

23. den

Ranní přejezd kolem tyrkysového jezera Pukaki do nitra národního parku Mt Cook. Několik možností nenáročných, ale o to krásnějších pěších výletů – delší Hooker Valley Track k ledovci pod Mt Cook nebo kratší na Kea Point na druhou stranu jezera Mueller Lake. Poslední možnost fakultativního letu vrtulníkem k ledovcům západního pobřeží. Přejezd kolem jezera Tekapo do farmářského regionu Canterbury se zastávkou u Church of the Good Shepherd s nádherným horským panoramatem.

24. - 25. den

Ranní přelet z Christchurch do Aucklandu a letecky zpět do Prahy.

Podmínky