ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Altaj na kole

Podél legendárních řek Katuně, Čuji a Čulyšmanu
dovolená na kole2-3 středně náročný / náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
9. 7. – 23. 7. 202215 dní21051201

PRODEJ ZÁJEZDŮ DO RUSKÉ FEDERACE JE PRO SEZONU 2022 AKTUÁLNĚ UZAVŘEN.

Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Nespoutanou divočinou hor, stepí a řek v podhůří Altaje 
  • Lodí po Těleckém jezeře
  • Sibiřská města Barnaul a Gorno-Altajsk
  • Táboření v kempech nebo divočině s polopenzí od místního kuchaře

Popis

Slovo Altaj musí v každém cestovateli vyvolat chvění dálek. Nejvyšší sibiřské pohoří, z jehož ledovců se rodí veletok Ob, přitahuje i etnograficky díky národu Altajců a jejich kultuře. Nejvíce nás však uchvátí příroda. Čtyřtisícové hory se zvedají ze sibiřských plání a vytvářejí srážkový stín pro podhorské stepi. Lesy se střídají s rozlehlými travinami a v hlubokých kaňonech burácejí vody divokých řek. V nespoutané přírodě si budeme bohatě vychutnávat táboření v divočině, večerní posezení u ohně a cyklistiku si zpestříme i několika krátkými pěšími výlety.

Vaše ohlasy:

Hezký den do Adventury, Chtěl bych Vám poděkovat za totální vyčištění hlavy na Altaji na kole – ještě pořád mám před očima krásně drsnou přírodu – stovky motýlů, čísté louky, koně a krávy a na nebi přísně dohlížejíci dravce nad naším nekonečným šlapáním denních kilometrů. A malé těšení na večeři a snídani od námořníka Saši. Přátelské Altajce a hlavně místní pivo , které nás doprovázelo denně při malých pauzách i večerním posezení. Byl to asi nejdrsnější zájezd na kole co jsem zažil – kombinace počasí ( vedro někdy 40 stupnů, déšť 2 dny a noční mráz v horách ) + dlouhé etapy vyšperkované skoro každý den nějakým sedlem + stanování po 20 letech + skromná strava. Mám v nohách asi 650 km a 5 kilo váhy dole a totálně čistou hlavu Měli jsme skvělou partu a hlavně Ivoše jako vedoucího – byl jsem asi na 10 cyklozájezdech a docela dost jsem jich i organizoval pro naše firemní klienty, tak že vím o čem to je a Ivoš je jednoznačně nejlepší quide,kterého jsem kdy zažil. Važte si že ho máte, je to diamant mezi průvodci ( zvládal všechny kritické situace , uměl zmrazit svojí azbukou i drsné rusy a nakonec nám zařídil cestu domů , poté co to vypadalo že z Altaje vůbec neodletíme ). Děkuji.

David Masopust, 2019

Program

1.–3. den

Letecky Praha–Barnaul s přestupem v Moskvě; přesun autobusem do Gorno-Altajska (registrace); úvod do života Altajců v nově rekonstruovaném Národním muzeu Altaje s ucelenou historickou, uměleckou, přírodovědeckou a etnografickou sbírkou včetně slavné „ledové princezny Altaje“; transfer k Těleckému jezeru do vesničky Artybaš; sestavení kol.

4.–5. den

Půldenní plavba přes Tělecké jezero do Balykči; na kole proti proudu azurové řeky Čulyšman terénní cestou vedoucí dnem hlubokého kaňonu lemovaného dvouapůltisícovými vrcholy; cestou vodopády, divoké peřeje a nespočet možností koupání, fakultativně plavba lodičkou a pěší výlet na skalní útvar Kamenné hřiby s velkolepým výhledem na famózní kaňon Čulyšmanu (75 km/730 m/2 dny/terénní cesta).

6.–7. den

Stoupání na hranu kaňonu do sedla Katu Jaryk (1219 m)s velkolepou vyhlídkou; terénní cestou do typické altajské vesnice Ulagan; návštěva Pazyryckých kurganů (archeologické lokality světového významu); Ulaganské sedlo–nejvyšší bod naší trasy (2070 m) a mírný sjezd po náhorní planině zaplněné stovkami malých jezer (86 km/2520 m/2 dny/terénní cesta a částečně asfalt).

8. den

Sjezd z jezerní kotliny do údolí řeky Čuji;  v malé horské osadě Aktaš se napojíme na legendární Čujský trakt - téměř tisícikilometrovou horskou silnici spojující Novosibirsk s Mongolskem; po proudu řeky Čuji až k jejímu soutoku s Katuní; cestou pískovcová soutěska Červená brána, prehistorické skalní rytiny v oblasti Kalbak Taš, vodopád Sirlak, kolmá skalní stěna Bjelyj Bom v nejužším místě Čujského traktu, divoké peřeje Turbína, Horizont a Begemont (102 km/680 m/převážně nový asfalt).

9. den

Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem - výlet na kole i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek nebo odpočinek (0-21 km).

10. den

Po Čujském traktu širokým údolím Katuně i po hraně kaňonu; vesnice Iňa s absurdní sochou Lenina připomínající tvarem budhistickou stúpu a s mostem stavěným vězni z gulagu; dále přes Čiketamanský průsmyk (1267 m) až do Šašikmanu (87 km/1230 m/ nový asfalt).  

11.–13. den

Opouštíme Čujský trakt a užíváme si naturálního altajského venkova stranou hlavních tras ; přes Jaboganský průsmyk (1492 m) а sedlo Kukuja (1250 m) se po vedlejších silničkách vedoucích střídavě zemědělskou krajinou a hlubokými lesy blížíme zeleným podhůřím Altaje zpět do civilizace (215 km/2730 m/3 dny/střídavě šotolina a asfalt).

14.–15. den

Přejezd do Barnaulu, podvečerní prohlídka jednoho z nejstarších měst Sibiře ležícím na veletoku Ob; nocleh; další den ráno letecky přes Moskvu do Prahy.

Podmínky