Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Pláně a kaňony jihozápadní Francie na kole

dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Francie

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Ubytování v kempech s polopenzí - více dní na jednom místě
  • Světoznámý viadukt Millau
  • Slavná sýrárna v Roquefortu
  • Monumentální přírodní amfiteátr Cirque de Navacelles

Popis

Neprávem opomíjený kraj jihozápadní Francie neoplývá hustotou světoznámých památek a staletých měst, ale nás cyklisty osloví malebnými silničkami vinoucímí se po pláních Causses i po dnech hlubokých kańonů, jejichž stráně jsou porostlé hustým zeleným garriguem, mezi nímž jsou jako korálky rozeseté malé středověké vesničky.

Pro zvýšení vašeho komfortu jsme zvolili ubytování pouze v pěti různých kempech, čímž odpadne nepopulární každodenní stěhování.

 První základna se nachází ve vsi Entraygues-sur-Truyère na soutoku řek Truyère a Lot na jihozápadním úpatí Francouzského středohoří. Navštívíme krásnou středověkou poutní ves Conques, projedeme si malebná údolí obou řek a vystoupáme až na náhorní planinu Aubrac, kde se v městečku Laguiole vyrábí z rohů místních krav střenky ke slavným francouzským nožům téhož jména (prohlídka manufaktury).

Za druhou základnu nám poslouží město Millau s nejvyšším mostem v Evropě působivě se klenoucím přes hluboké údolí řeky Tarn, jejímž dramatickým kaňonem (a kaňony řek Jonte a Dourbie) se budeme následující tři dny projíždět. Navštívíme přitom i proslulou sýrárnu ve vesnici Roquefort.

Poslední kemp, odkud budeme vyrážet na výlety, leží v kaňonu řeky Dourbie. Vydáme se odsud do monumentálního přírodního amfiteátru Cirque de Navacelles a během královské etapy se pokusíme zdolat nejvyšší vrchol pohoří Cévennes – Mont Aigoual.

Závěrečný kemp se nachází na břehu jezera Salagou zalévajícího údolí s červenými útesy. V některém z místních vinařství ochutnáme víno, které se zde hojně pěstuje, a poslední den strávíme buď lenošením na břehu jezera, cyklistikou po okolí, nebo dojezdem k moři a koupáním v jeho vlnách.

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie  městečka Entraygues-sur-Truyère; na kole údolími řek Truyère a Lot (koupání) s možností vystoupat na vrchol Puy de l’Arbre s nádhernou vyhlídkou do kraje (30/40 km).

3. den

Přes louky a pastviny a lesy kaštanovníků do půvabné středověké osady Conques – důležité  zastávky na pouti do Santiaga de Compostela a jedné z nejkrásnějších vesnic Francie; podél řeky Dourbie a údolím řeky Lot zpět do kempu (60 km).

4. den

Opuštěnými silničkami proti proudu potoků stékajících z náhorní planiny Laguiole; návštěva stejnojmenného slavného nožířství; sjezd přes horské vesničky zpět do údolí Truyère (50/70 km).

5. den

Přes řeku Lot po tisíc let starém mostu z růžového pískovce na pláně kolem městečka Bozouls; úchvatný pohled do hluboké strže, na jejíž druhé straně se tyčí mohutný románský kostel Sainte Fauste. Hustými lesy oblasti Palanges sjezd k jezeru Pont de Salars; možnost zajížďky do historického města Rodez, jež je na seznamu čekatelů UNESCO (60/75 km).

6. den

Kolem jezera Pareloup po náhorní planině Lévezou až na hranu kaňonu řeky Tarn; fascinující výhledy do údolí a následně úžasný sjezd serpentinami až na jeho dno; proti proudu řeky pod druhým nejvyšším mostem světa do Millau (70 km).

7. den

Proti proudu řeky Tarn scenerií jejího stále se zužujícího kaňonu, kolem starých hradů a horských vesniček prudkým stoupáním na náhorní plošinu Méjan; Impozantní výhledy do údolí Tarnu a poté táhlé klesání do kaňonu řeky Jonte, Návrat do kempu (85 km s možností zkrácení).

8. den

Z kempu výšlap na netradiční výhled na viadukt Millau; po pustých pláních sjezd do sýrařské mekky Roquefort-sur-Soulzon, postranními dolinami zpět do hlavního údolí řeky Tarn, proti proudu do kempu (60/75 km).

9. den

Hustými borovými lesy na planinu Causse Noir, do oblasti spektakulárních vápencových útvarů Chaos de Montpellier-le-Vieux; sjezd do údolí řeky Dourbie a proti proudu jejích průzračných vod s možností koupání pod mostem ze 14. století, dojezd do dalšího kempu (50 km).

10. den

Opuštěnou krajinou náhorní plošiny Campestre do městečka Le Caylar s kostelem na skále a výhledem do širého kraje, návrat přes bývalou templářskou základnu Le Courveroitade s dokonale zachovaným středověkým opevněním; pro zdatnější cyklisty cesta údolím řeky Vis až k monumentálnímu přírodnímu amfiteátru Cirque des Navacelles (50/80 km).

11. den

Královská etapa zájezdu. Výšlap na Mont Aigoual (1567 m), nejvyšší vrchol pohoří Cévennes, z nejž lze za jasných dnů pozorovat Pyreneje, Středozemní moře, Alpy i údolí Rhôny; pro méně ambiciózní cyklisty okruh přes planinu Baldits kolem vesnice Cantobre, vystavěné na skalních útesech zpět do kempu (35/75 km).

12. den

Přes náhorní planinu Larzac až na její hranu; možnost navštívit jeskyni Labeil s podzemní řekou, sjezd serpentinami do bývalého římského města Lodève s monumentální katedrálou ve stylu středomořské gotiky; po malých silničkách neobvyklou krajinou červených skal k jezeru Salagou (65 km).

13.–14. den

Poslední den možnost odpočinku na břehu jezera, cyklistika v okolí – Ďáblův most, krásná vesnice St.-Guilhem , jeskyně Clamouse s nádhernou krápníkovou výzdobou, ves Mourèze vystavěná na skalních věžích; či pro zájemce dojezd k moři a koupání na plážích městečka Frontignan (0–55 km); odjezd v podvečer, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK