Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Španělské Pyreneje na kole

Divokou krajinou Aragonie a Katalánska
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
31. 7. – 13. 8. 202114 dní18 990 Kč17 990 Kč11171102

autobusem

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Základní cena 18 990 Kč
Dětská cena do 15 let17 990 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč
Připojištění karantény Covid-19364 Kč
2. 8. – 12. 8. 202111 dní27 490 Kč26 490 Kč11171103

letecky - na vyžádání

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem, možnost letecké dopravy
  • Ubytování v kempech s polopenzí, koupání v bazénech nebo řekách
  • Horskými sedly přes Andorru do Seo de Urgel
  • Vhodné pro milovníky horských kol

Popis

Pyreneje každého okouzlí půvabem rozkvetlých strání na pozadí zasněžených hřebenů, vůní tymiánu a barevností dozrávajících vinic. Nás, cyklisty, ale osloví zejména serpentinami silniček a horských cest vinoucích se po úbočích hor a údolími podél horských bystřin, které lákají osvěžit se koupelí. Budeme degustovat místní víno Oporto nebo si ve volném dnu zkusíme rafting na místní řece Noguera Pallaresa. Pokud jste ještě nebyli v Andoře, možná se tam budete chtít alespoň na skok mrknout. V závěru tohoto krásného zájezdu nás čeká prohlídka Barcelony – hlavního města Katalánska.

Program

1.–2. den

Dopoledne odjezd a noční přejezd do Francie, do oblasti Massif Central s úžasnou kulisou kaňonu řeky Tarn; ubytování přímo v kaňonu s krásným koupáním v řece; cyklistika v atraktivním okolí s několika variantami tras (40–90 km/ převážně asfalt).

3. den

Autobusová varianta: prohlídka světoznámé sýrárny Roquefort s degustací sýrů, zastávka u viaduktu Millau tyčícího se 343 m nad údolím Tarnu;přejezd autobusem do Španělska (vyzvednutí letecké skupiny v Toulouse); ubytování v údolí Pineta nedaleko Bielsy na břehu řeky Río Cinca pod masivem Monte Perdido (3355 m); letecká varianta: odlet z Prahy, přílet do francouzského Toulouse a připojení k autobusové skupině.

4. den

Údolím a kaňonem řeky Esery přes sedlo Sahún (2002 m) s následným dlouhým sjezdem do městečka Castejón de Sos - ráje paraglidingu (60 km/ ↑ 1000 m/ stoupání do sedla - šotolina, sjezd - asfalt nebo singltrek).

5. den

Podhorské vesničky Campo a Egea, románský klášter Santa María de Obarra postavený v geologickém skvostu kaňonu řeky Isábena; výjezd na Alto de Bonansa (1380 m), výhledy na Pico Aneto (3408 m) (30–64 km/ asfalt).

6. den

Z Aragonie do Katalánska – románské kostelíky v údolí Vall de Boí; přes Pont de Suert a dvě sedla do Senterady (40–80 km).

7. den

Údolím řeky Noguera Pallaresa přes centrum vodáckých sportů Sort do Llavorsí; románský klášter Santa Maria (z 9. století) a muzeum soli v Gerri de la Sal (48–55 km); ubytování na dvě noci v kempu u řeky s bazénem.

8. den

Volný den v Llavorsí: nádherné šotoliny pro MTB nad Vall de Llessui nebo pěší túry v NP Aigüestortes i Estany de Sant Maurici – horská vesnice Espot, jezero St. Maurici nebo fakultativně rafting na místní řece Noguerra Pallaresa

9. den

Výjezd z Llavorsí přes vysokohorská sedla do Andorry (s nádhernými výhledy na okolní horské velikány), následný dlouhý sjezd do románského města LaSeu de Urgell – městečka s olympijským vodním kanálem (65 km/asfalt, 80 km/MTB).

10.–11. den

Dvoudenní cyklistika v pohoří Serra del Cadí, horské vesničky a výhledy na Pyreneje; přejezd kolem lyžařských středisek, přehrad a skalních měst do opevněného města Solsona, návštěva románského kostelíku s kryptou v Olius (40 km a 65 km).

12. den

Solná hora Muntanya de Sal de Cardona, přírodní rezervace Riera de Navel (60 km).

13.–14. den

Ráno přejezd busem do Barcelony a celodenní prohlídka města s unikátními Gaudího stavbami a osobitou atmosférou staré přístavní čtvrti; odlet letecké skupiny z Barcelony do Prahy; noční přejezd přes Francii a Německo, návrat následující den ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK