Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Portugalsko na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 9. – 3. 10. 202218 dní-4%24 950 Kč25 990 Kč11080201

autobusem

Základní cena -4%24 950 Kč25 990 KčFirst-minute sleva do 16.3.2022.
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Připojištění karantény Covid-19468 Kč

         Podrobnosti v letáku.

18. 9. – 1. 10. 202214 dní-4%34 550 Kč35 990 Kč11080202

letecky

Na co se můžete těšit?

  • Autobusem nebo letecky a na místě s podporou autobusu
  • Ubytování v kempech s polopenzí
  • Ochutnávka portského, odpočinek u Atlantiku
  • Cabo da Roca - nejzápadnější bod Evropy
  • Památky UNESCO

Popis

Vydejte se s námi na cestu z Čech až na "konec světa". Portugalsko vás určitě překvapí svým jedinečným přírodním i kulturním bohatstvím. V sedlech kol projedeme národní parky téměř nedotčené civilizací, pokocháme se nádhernými výhledy, na závěr si odpočineme na krásných mořských plážích. Během zájezdu se střídají dny cyklistické a dny přesunové, které si zpestříme návštěvou kulturních a historických památek. Cyklistické etapy mají většinou více variant, aby si každý z vás mohl zvolit náročnost a délku trasy dle svých preferencí. V poznávací části zájezdu zavítáme do historických měst s jejich velkolepými katedrálami, vychutnáme si pravé portské v přístavu Porto či poznáme metropoli Lisabon.

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne a noční přejezd do jižní Francie; podle aktuálního počasí jednodenní cyklo nebo poznávací výlet a další noc přejezd do Španělska.

3.–4. den

Leteckou skupinu vyzvedneme v Madridu a následuje přejezd do města Braganca a nocleh; další den cyklovýlet do Parque Natural de Montezinho (kamenné vesničky, korkové duby, jedlé kaštany), okruhy dle chuti (30/80 km).

5. den

Přes Vinhais do městečka Chaves (lázně, římské památky) (35/90 km); dojezd autobusem do NP Peneda-Gerés.

6. den

Stezkami a silničkami NP Peneda-Gerés kolem milníků starobylé římské cesty s monumentálními výhledy a žulovými skalními věžemi, koupání v přehradním jezeře (45/75 km).

7. den

Ke hradu Guimarães : krajem Minho (45/60 km) nebo z poutního místa Bom Jesus del Monte přes keltské hradiště Citania de Briteiros; dojezd busem do Porta.

8. den

Porto - den bez kol; prohlídka města, fakultativně návštěva přístavních sklípků s ochutnávkou portského vína, dle chuti návštěvy místních hospůdek s příjemným posezením.

9. den

Univerzitní město Coimbra, na kole údolím řeky Mondego do NP Buçaco (arboretum) a odtud do lázeňského městečka Luso (65 km).

10. den

Kamenná vesnice Piódao a žulové skály pohoří Serra de Acor, horské scenerie a výhledy (50/80 km).

11. den

NP Serra da Estrella, okružní cyklovýlet nebo výšlap na nejvyšší horu Portugalska Torre (1993 m), zasloužený sjezd malebným údolím řeky Zezére (30/90 km).

12. den

Autobusový přejezd se zastávkou v templářském městě Tomar (unikátní klášter a kaple) a klášteře Batalha .

13. den

Sintra (zámek a park, cesta s nádhernými výhledy na oceán); sjezd k nejzápadnějšímu bodu Evropy Cabo da Roca (40/60 km) a návštěva Boca de Infermo - přírodní studně na jejímž dně duní mořské vlny.

14. den

Lisabon - den bez kol; architektonické skvosty imperiální éry s atmosférou doby zámořských objevů; následně přejezd autobusem k Idanha a Nova.

15.–16. den

Archeologická lokalita Idanha a Velha a Montsanto - "nejportugalštější" vesnice Portugalska (60 km); přejezd do Madridu a letecká skupina odlet domů; noční přejezd do Francie.

17.–18. den

Den v jižní Francii: dle počasí cyklovýlet nebo poznávací program; v podvečer odjezd, noční přejezd a příjezd následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK