ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Korsika na kole v pohodě

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
19. 8. – 28. 8. 202210 dní11113201

AKTUÁLNĚ PLNO!

26. 8. – 4. 9. 202210 dní11113202

POSLEDNÍ MÍSTA (pro ženu možnost na doplnění)

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt u moře, (cyklo)výlety s podporou autobusu
  • Ideální pro rodiny s dětmi a cyklisty pohodáře
  • Azurové moře s písečnými plážemi
  • Přírodní krásy a lokality UNESCO
  • Ubytování na jednom místě v mobilhomech, polopenze

Popis

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře, neuvěřitelných přírodních útvarů a megalitických výtvorů. Nabízíme vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Z Bastie zamíříme do jižní části ostrova a z kempové základny poblíž „starého přístavu“ Porto-Vecchio budeme s podporou autobusu vyjíždět do horských sedel a malebnou krajinou sjíždět na kole zpátky k moři. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější města a prehistorická naleziště korsického jihu, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy (ze kterých si podle své úrovně vybere každý) a dopřejeme si báječné koupání v moři i tůňkách horských kaskád. Cestou nás přitom bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima.). Na přelomu srpna a září má Korsika pro cyklistiku optimální klima, denní teploty jsou příjemné, silnice nejsou tak plné jako v letní sezoně a všude podél nich dozrává povolený doping v podobě fíků a ostružin, ale také vína, které budeme moci ochutnat i v tekuté podobě.

Program

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, přejezd východního pobřeží do kempu k Porto-Vecchio.

3. den

Skalní útvary a vodopád Piscia di Gallo, přehrada L’Ospedale, sjezd kolem pravěkého hradiště Castellu d‘Araghju k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km).

4. den

Autobusem k pravěké pevnosti Cucuruzzu-Capula, odtud na kole přes olivové městečko Sainte-Lucie-de-Tallano a vinice Fiumicicoli do nejkorsičtějšího z korsických měst Sartène (30–70 km); možnost prodloužení k menhirovému poli Cauria (+26 km).

5. den

Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), odpolední cyklistika s možností koupání na mysech Pertusato a Sperone (15–20 km).

6. den

Autobusem k přehradě L’Ospedale a dále do sedla Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany – skalní scenerie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím do Solenzary s možností koupání v kaskádách říček Polischellu a Purcaraccia (33–60 km).

7. den

Autobusem do Quenzy a dále do sedla Col de St-Eustache; na kole červenými skalami a údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) k největšímu menhirovému nalezišti Filitosa a dál k moři (35–60 km).

8. den

Na kole přes Porto-Vecchio na nejkrásnější pláže ostrova Palombaggia a Tamaricciu (38 km) či Caratoggio přezdívané Tahiti (42 km); odpolední fakultativní návštěva vinařství v oblasti Lecci.

9.–10. den

Ranní přejezd do Bastie/Île-Rousse, prohlídka města/koupání, odpolední trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, MOBILHOMY, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK