ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Slovinským Krasem k Jadranu na kole

dovolená na kole2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
5. 8. – 14. 8. 202210 dní13 990 Kč12 990 Kč11170203

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena 13 990 Kč
Dětská cena do 15 let12 990 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč

     Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Připojištění karantény Covid-19260 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Ubytování v kempech s polopenzí
  • Horské kaňony, smaragdové řeky a jezera, krasové jeskyně a divoké pobřeží Istrie
  • Průjezd úrodnou vinařskou oblastí Vipavské kotliny
  • Koupání v řekách, jezerech a Jadranském moři
  • Městečka Piran, Lipica, Kobarid a Bovec

Popis

Slovinsko je zemí, jež nabízí na relativně malé vzdálenosti pestrou škálu přírodních, kulturních i gastronomických lákadel a na našem zájezdu si dosyta užijeme všechny z nich.

Začneme jak jinak než v krásných slovinských Alpách. Na kolo nasedneme ještě na italské straně Julských Alp a přes průsmyk Predel se přehoupneme do údolí Soči a Korytnice, kde v atraktivních horských kulisách strávíme několik prvních dní naší dovolené.

Při průjezdu úrodnou Vipavskou kotlinou budeme mít mnoho možností ochutnat proslulá slovinská vína, ale i šťavnaté fíky, slaný ovčí sýr a lákavě vonící pršut. Ve slovinském Krasu (který světu pro svoji geologickou jedinečnost věnoval tento název jako obecné označení) budeme žasnout nad monumentálností podzemních krasových útvarů velikosti měst a také se potěšíme pohledem na sněhobílé Lipicány, jež jsou perlou kulturního bohatství Slovinska.

Samozřejmě nevynecháme ani atraktivní přímořskou krajinu, jež zdobích celých 42 km členitého pobřeží Jaderského moře a kde budeme mít dostatek času objevit všechny tři přímořské slovinské klenoty - Piran, Izolu i Koper. 

Program

1.–2. den

Noční přejezd do Itálie; vyložení kol v sedle Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska; sjezd do Bovce (300 m) s možností koupání v kaňonu nejkrásnější slovinské řeky Soči (30 km/ asfalt); pro vášnivé cyklisty možnost velehorských výjezdů pod Montaš (do 1600 m, +7 km nahoru) a pod Mangrt (do 2055 m, +12 km nahoru); ubytování na dvě noci v kempu v Bovci.

3. den

Julské Alpy a NP Triglav: na kole přeskrásným údolím řeky Soči až k jejím pramenům (54 km/ ↑ 450 m); městečko Trenta a fakultativní návštěva přírodopisného muzea; nenasytní cyklisté mohou na kole zdolat sedloVršič (do 1611 m, +9 km nahoru) s panoramatickým výhledem na okolní vrcholy Julských Alp; cyklistiku lze fakultativně nahradit či doplnit raftingem na Soči nebo canyoningem v soutěskách v okolí Bovce.

4. den

Po proudu řeky Soči malebným údolím do Kobaridu; cestou vyhlídky na staré mosty a hluboký kaňon Soči; velkolepý přes 100 m vysoký vodopád Boka; fakultativně hodinová pěší túra k vodopádu Kozjak; dojezd do městečka Most na Soči, nakládka a busem do kempu ve vinařské oblasti Vipavské kotliny (45,5 km/ ↑ 830 m/ lze volit mezi asfaltem a terénem); cyklistické prodloužení (+39 km/ 1050 m): stoupání na hřeben Trnovski Gozd s monumentálními vyhlídkami; cestou staré horské vesničky Čepovan, Lokve a Trnovo; nekonečný sjezd přes Ravnici a kolem hradu Kromberk až do kempu u vesničky Ozeljan.

5. den

Stoupání na kole nebo busem vinařskou oblastí až do středověkého městečka Štanjel s monumentálním výhledem na okolní centrální Kras; na kole kolem pastvin náležejících slavnému hřebčínu Lipica míříme do oblasti světoznámých Škocjanských jeskyní  (35 km/ ↑ 500 m/ kratší varianta) (60 km/ ↑ 1050 m/ delší varianta).

6. den

Dopoledne individuální prohlídka rozsáhlého jeskynního systému vápencových Škocjanským jam : více než 5 km podzemních prostor s mnoha vodopády; na kole pokračujeme krasovým územím do oblasti Postojny; ubytování na dvě noci v kempu Pivka Jama (36 km/ ↑ 800 m).

7. den

Cykloetapa v krásné lesnaté krajině v okolí Postojny; fakultativně možnost prohlídky světoznámé Postojenské jeskyně s endemickým obojživelníkem macarátem jeskynním nebo možnost prohlídky středověkého skalního Predjamského Gradu; jeskyně Pivka Jama či mayovkami proslavené velkolepé propasti Rakova Škocjana (45 km/ ↑ 550 m)

8. den

Krasem do slovinské části Istrie k moři: krásné kamenné vesničky Kozina a Hrostovlje; zvlněnou krajinou vinic a olivovníků přes městečko Koper dojíždíme k moři do kempu poblíž starého přímořského městečka Izola (ubytování v kempu v blízkosti moře) (50 km/ ↑ 280 m/ kratší varianta) (70 km/ ↑ 1150 m/ delší varianta).

9.-10. den

Volný den u moře v oblasti slovinské Istrie s množstvím fakultativních programů: koupání v průzračné vodě Jaderského moře; cyklostezkou postavenou na bývalé železniční trati do Piranu - perly slovinského Jadranu (20 km); individuální večeře v jedné z mnoha restaurací na přímořské promenádě; noční přejezd, příjezd do Prahy v brzkých ranních hodinách. 

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK