Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Národní parky balkánského trojmezí na kole

Severní Makedonie, Albánie a Řecko
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 9. – 28. 9. 202112 dní20 790 Kč11450103

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

letecky cesta tam Vídeň–Ochrid

Základní cena 20 790 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

lůžko ve 4lůžkové kajutě500 Kč
Připojištění karantény Covid-19286 Kč
18. 9. – 29. 9. 202112 dní17 990 Kč11450102

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

autobusem

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem, možnost letecké dopravy
  • Hotely se snídaní nebo polopenzí 
  • Hory, kaňony, lesy a jezera
  • Závěrečné koupání v moři 

Popis

Pestrost našeho zájezdu asi nejlépe ilustruje fakt, že se nejenže v každé navštívené zemi mluví zcela odlišným jazykem, ale používá se i úplně jiná abeceda. Země se liší i svými klikatými cestami k dnešnímu období klidu, míru a prosperity. 

Ale zároveň mají i mnoho společného: nádhernou divokou horskou krajinu, výbornou kuchyni a vřelou vstřícnost místních obyvatel. Veškerých těchto lákadel si užijeme dosyta. Celá oblast má určitě našlápnuto k tomu, aby se stala turistickým hitem blízké budoucnosti, a proto neváhejte a pojeďte co nejdříve!

Denní etapy jsou kopcovité a vedené částečně po horských štěrkových cestách, ale celou dobu s námi pojede doprovodný autobus, kterým si můžeme většinou trasy zkrátit. 

Program

1. den

Dopoledne odjezd z Prahy, přejezd přes Maďarsko a Srbsko do Severní Makedonie.

2. den

Kolem poledne příjezd k Ochridskému jezeru, které je nejstarším tektonickým jezerem Evropy; ubytování v hotelu s vlastní pláží na břehu jezera; odpolední program dle chuti: koupání v průzračné vodě, cyklovýlet do Ochridu (16 km), nebo až do Strugy, kde z Ochridského jezera vytéká řeka Černá Drina (36 km); přílet letecké varianty (dle letových řádů).

3. den

Horská etapa přes NP Galičica (55 km/ ↑ 1300 m/ střídavě asfalt a šotolina) nebo vyhlídková trasa podél jezera (30 km/ ↑ 500 m/ asfalt); prohlídka kláštera Sv. Naun a mohutné vyvěračky s křišťálově čistou vodou, která pod zemí přitéká z výše položeného Prespanského jezera; přejezd do Albánie a ubytování v "letovisku" Pogradec

4. den

Etapa albánským venkovem do upraveného a výstavného Korçë (44 km/ ↑ 500 m) s dobrovolnou zajížďkou do horského městečka Voskopoje s několika krásnými kláštery (84 km/ ↑ 1500 m); ubytování na dvě noci, večerní posezení v restauraci místního vyhlášeného pivovaru

5. den

Horská etapa přes NP Drenova Fir, tři různé varianty náročnosti dle chuti, ale vždy část terénem a s nádhernými výhledy (40–50 km/ ↑ 800–1000 m). 

6. den

Po vyhlídkové silnici s minimálním provozem přes nejvýše položené albánské město Ersekë do horské chaty na hranici rezervace Gërmenj–Shelegure (70 km/ ↑ 1200 m/ asfalt). 

7. den

Z Albánie do Řecka: přes horské městečko Leskovik sjedeme divokým kaňonem až k mostu přes hraniční řeku Vjosa; následuje stoupání monumentální horskou krajinou do turistického střediska Monodendri, ubytování na dvě noci (87 km/ ↑ 1500 m/ asfalt různé kvality, část stoupání lze absolvovat busem).

8. den

Od cyklistiky si odpočineme celodenním pěším výletem jedinečným kaňonem Vikos (geopark ) s dechberoucmi výhledy (16 nebo 20 km/ ↑ 800 nebo 1000 m/ ↓ 400 nebo 600 m/ 6-7 hod/ kamenité, náročné).

9. den

Po snídani nepovinná (ale velice doporučená) vyjížďka na vyhlídku nad kaňonem (7+7 km/ ↑ 300 m) a dále poslední pevninská etapa do historické Ioanniny na břehu jezera (45 km/ ↑ 700 m/ s terénní vložkou) nebo (73 km/ ↑ 700 m/ asfalt); večer v živém pulsujícím centru s možným výletem lodí na ostrov vyhlášený rybími restauracemi.

10. den

Ráno přesun busem do přístavu Igoumenitsa a dále lodí do Lefkimmi na dovolenkovém ostrově Korfu s vyhlášenými plážemi, cyklistika dle chuti prokládaná koupáním; večerní návrat do Igoumenitsy, nalodění na trajekt a noční plavba do Itálie (doba plavby je 16,5 hod). 

11.–12. den

V časném odpoledni vylodění v Anconě a noční přejezd busem, příjezd do Prahy dopoledne.

Podmínky