ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Ekvádor, Galapágy a Amazonie

Nyní s jedinečnou plavbou kolem Galapág!
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
8. 5. – 21. 5. 202214 dní27830202

AKTUÁLNĚ PLNO – Andská oblast a Amazonie

Základní cena
8. 5. – 26. 5. 202219 dní27830201

AKTUÁLNĚ PLNO – Kompletní program Amazonie, Andská oblast a Galapágy

12. 5. – 26. 5. 202215 dní27830203

AKTUÁLNĚ PLNO Andská oblast a Galapágy

Na co se můžete těšit?

  • Koloniální architektura, incké památky
  • Unikátní fauna na souostroví Galapágy
  • Panoramata zasněžených And
  • Za indiány do pralesů Amazonie

Popis

Přesvědčte se spolu s námi, že Ekvádor je geograficky nenapodobitelnou zemí. Jméno mu dala poloha přímo na rovníku. Páteř země tvoří rozlehlý hřeben And, dokonce s „nejvyšší horou světa“, protože zeměkoule v pase trochu přibrala: díky tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdálenější od středu naší planety než vrchol Everestu. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost země na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování. Dále vás náš zájezd zavede na souostroví Galapágy ležící v Tichém oceánu, přibližně 1000 km na západ od pobřeží Ekvádoru. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti se zde vyvinula jedinečná fauna. Tu představují například leguáni, obrovské želvy nebo nelétající kormoráni. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny přísným národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch. V tomto roce jsme pro vás zařadili jedinečnou plavbu kolem souostroví Galapág, kdy tyto ostrovy budete poznávat za pomoci luxusní jachty s plným vybavením a kompletní stravou!

Program

Fakultativní úvod (+4 dny)

AMAZONIE

1.–2. den

Letecky Praha – Quito – Lago Agria, přejezd motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno, příjezd do lodge, odpoledne koupání v laguně a odpočinek. 

3.–4. den

Pobyt v Amazonii – brzy ráno exkurze za pozorováním ptáků a růžových delfínů, dopoledne pěší výlet džunglí (asi 4 hod.) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů, plavba kánoí systémem lagun s pozorováním fauny, návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe, večer plavba lagunou a řekou, pozorování noční fauny. Ubytování ve stylových lodžích Siona Lodge

5. den

Transfer zpět na letiště Lago Agria, přelet do Quita, pokračování základním programem zájezdu.

.

ZÁKLADNÍ PROGRAM – ANDSKÁ OBLAST

1.–3. den

Letecky Praha – Quito, Otavalo – prohlídka světoznámého indiánského trhu s textilními výrobky, exkurze archeologickým areálem Cochasqui –ceremoniální pyramidy, pohřební mohyly, lunární a sluneční kalendář.  

Quito – prohlídka historického centra města: katedrála, kostel La Compaňía, náměstí San Francisco a Plaza Grande, přesun na rovník, citadela Mitad del Mundo s expozicí ekvádorských etnik a ukázkou fyzikálních fenoménů na rovníkové linii.

4. den

NP Cotopaxi – odjezd do oblasti andské tundry zvané „paramo“, výjezd a krátký výstup k horské chatě Jose Ribas (4850 m) na hranici ledovce aktivní sopky Cotopaxi (5897 m), prohlídka laguny Limpiopungo s okolní nádhernou sopečnou krajinou a při troše štěstí i divokými koňmi.

5. den

Laguna Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly), přesun do koloniálního města Riobamba ležícího pod  působivou nejvyšší sopkou Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou dle možností návštěva indiánských trhů.

6. den

Alausí – Nariz del Diablo (Ďáblův nos) – projížďka historickou železniční tratí, která úvratěmi překonává velkou nadmořskou výšku do hluboké soutěsky, návštěva muzea se zaměřením na stavbu železnice, pokračování do Ingapirca a návštěva nejvýznamnější ekvádorské předkolumbovské památky, přejezd do krásného koloniálního města Cuenca.

7. den

Cuenca, prohlídka jedinečného historického města s centrem z koloniálních dob, živá atmosféra, folklor a kolorit nefalšovaného ekvádorského života.  

8. den

NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s více než 200 jezery, krátký výlet okolo laguny La Toreadora, pozdě odpoledne přejezd do druhého největšího města Ekvádoru Guayaquilu, v případě času podvečerní prohlídka historické čtvrti Las Penas, promenáda Malecon 2000, kavárničky

9.–10. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo pokračování na Galapágy.

Prodloužení

GALAPÁGY

9. den

Odlet na Galapágy na ostrov Baltra, transfer na jachtu, nalodění, ubytování a plavba k ostrovu Mosquera, první seznámení s přírodou Galapág. Ostrov Mosquera je domovem velké kolonie lachtanů a je to také skvělé místo na šnorchlování.

10. den

Pokračování plavby na Ostrov Isabela – vylodění poblíž Vincente Roca. Tato lokalita se skládá ze dvou velkých zátok, kde máte mořnost pozorovat mořské želvy, rejnoky, ale také tučňáky a tereje modronohé. Po obědě plavba na ostrov Fernandina, vylodění na sopečné pobřeží a výlet s pozorováním kolonií leguánů, kormoránů, tučňáků a pelikánů.

11. den

Vylodění na západím pobřeží ostrova Isabela v zátoce Urbina a pěší výlet do vnitrozemí. Během výletu poznáme krajinu formovanou sopečnou činností a vodou s možnstí pozorování suchozemských leguánů a další flory a fauny ostrova. Odpoledna nívštěva Caleta Tagus, místa kde v minulosti kotvili velrybářské lodě, výlet hájem březulí k jezeru Darwin odkud jsou panoramatické výhledy na okolní sopky a krajinu. Po návratu možnost šnorchlování.

12. den

Plavba do Puerto Egas s vyloděním na písečné pláži James Bay na ostrově Santiágo; nádherně formované vulkanické pobeží, možnost pozorování  darwinových ​​pěnkav, galapážských káňat a dalších živočichů. Odpoledne vylodění na ostrůvku Sombrero Chino (čínský klobouk), okružní výlet skalnatým terénem protkaným lávovými tunely a kaktusy; čas na koupání a skvělé šnorchlování díky vynikající viditelnosti s hlubokým písečným dnem.

13.–15. den

Vylodění na ostrově Santa Cruz a návštěva vědecké stanice Charlese Darwina zaměřené především na ochranu obřích galapážských želv, během návštěvy můžete želvy pozorovat a seznámit se s jejich životem. Následně transfer na letiště, odlet do Quita, nocleh a letecky zpět do Prahy.

Podmínky