Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Ekvádor, Galapágy a Amazonie

Nyní s jedinečnou plavbou kolem Galapág!
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
8. 5. – 21. 5. 202214 dní-3%87 106 Kč89 800 Kč27830202

Andská oblast a Amazonie

Základní cena -3%87 106 Kč89 800 KčFirst-minute sleva do 8.12.2021.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný11 000 Kč
8. 5. – 25. 5. 202218 dní-3%135 606 Kč139 800 Kč27830201

Kompletní program Amazonie, Andská oblast a Galapágy

12. 5. – 25. 5. 202214 dní-3%116 206 Kč119 800 Kč27830203

Andská oblast a Galapágy

Na co se můžete těšit?

  • Koloniální architektura, incké památky
  • Unikátní fauna na souostroví Galapágy
  • Panoramata zasněžených And
  • Za indiány do pralesů Amazonie

Popis

Přesvědčte se spolu s námi, že Ekvádor je geograficky nenapodobitelnou zemí. Jméno mu dala poloha přímo na rovníku. Páteř země tvoří rozlehlý hřeben And, dokonce s „nejvyšší horou světa“, protože zeměkoule v pase trochu přibrala: díky tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdálenější od středu naší planety než vrchol Everestu. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost země na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování. Dále vás náš zájezd zavede na souostroví Galapágy ležící v Tichém oceánu, přibližně 1000 km na západ od pobřeží Ekvádoru. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti se zde vyvinula jedinečná fauna. Tu představují například leguáni, obrovské želvy nebo nelétající kormoráni. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny přísným národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch. V tomto roce jsme pro vás zařadili jedinečnou plavbu kolem souostroví Galapág, kdy tyto ostrovy budete poznávat za pomoci luxusní jachty s plným vybavením a kompletní stravou!

Program

Fakultativní úvod (+4 dny)

AMAZONIE

1.–2. den

Letecky Praha – Quito – Lago Agria, přejezd motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno, příjezd do lodge, odpoledne koupání v laguně a odpočinek. 

3.–4. den

Pobyt v Amazonii – brzy ráno exkurze za pozorováním ptáků a růžových delfínů, dopoledne pěší výlet džunglí (asi 4 hod.) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů, plavba kánoí systémem lagun s pozorováním fauny, návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe, večer plavba lagunou a řekou, pozorování noční fauny. Ubytování v krásných lodžích Siona Lodge

5. den

Transfer zpět na letiště Lago Agria, přelet do Quita, pokračování základním programem zájezdu.

.

ZÁKLADNÍ PROGRAM – ANDSKÁ OBLAST

1.–3. den

Letecky Praha – Quito, Otavalo – prohlídka světoznámého indiánského trhu s textilními výrobky, návštěva kaskády Peguche s procházkou eukalyptovým lesem, exkurze archeologickým areálem Cochasqui –ceremoniální pyramidy, pohřební mohyly, lunární a sluneční kalendář.  

Quito – prohlídka historického centra města: katedrála, kostel La Compaňía, náměstí San Francisco a Plaza Grande, přesun na rovník, citadela Mitad del Mundo s expozicí ekvádorských etnik a ukázkou fyzikálních fenoménů na rovníkové linii.

4. den

NP Cotopaxi – odjezd do oblasti andské tundry zvané „paramo“, výjezd a krátký výstup k horské chatě Jose Ribas (4850 m) na hranici ledovce aktivní sopky Cotopaxi (5897 m), prohlídka laguny Limpiopungo s okolní přírodou a divokými koňmi.

5. den

Laguna Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly), přesun do koloniálního města Riobamba s působivými výhledy na nejvyšší sopku Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou dle možností návštěva indiánských trhů.

6. den

Alausí – Nariz del Diablo (Ďáblův nos) – projížďka historickou železniční tratí, která úvratěmi překonává velkou nadmořskou výšku do hluboké soutěsky, návštěva muzea se zaměřením na stavbu železnice, pokračování do Ingapirca a návštěva nejvýznamnější ekvádorské incké památky, přejezd do krásného koloniálního města Cuenca.

7. den

Cuenca, prohlídka jedinečného historického města s centrem z koloniálních dob, živá atmosféra, folklor a kolorit nefalšovaného ekvádorského života.  

8. den

NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s více než 200 jezery, krátký výlet okolo laguny La Toreadora, odpoledne přejezd do druhého největšího města Ekvádoru Guayaquilu, podvečerní prohlídka historické čtvrti Las Penas, promenáda Malecon 2000, kavárničky

9.–10. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo pokračování na Galapágy.

Prodloužení

GALAPÁGY

9. den

Odlet na Galapágy na ostrov Baltra, transfer na jachtu, nalodění, ubytování a plavba k ostrovu Mosquera, první seznámení s přírodou Galapág. Ostrov Mosquera je domovem velké kolonie lachtanů a je to také skvělé místo na šnorchlování.

10. den

Pokračování plavby na Ostrov Isabela – vylodění poblíž Vincente Roca. Tato lokalita se skládá ze dvou velkých zátok, kde máte mořnost pozorovat mořské želvy, rejnoky, ale také tučňáky a tereje modronohé. Po obědě plavba na ostrov Fernandina, vylodění na sopečné pobřeží a výlet s pozorováním kolonií leguánů, kormoránů, tučňáků a pelikánů.

11. den

Vylodění na západím pobřeží ostrova Isabela v zátoce Urbina a pěší výlet do vnitrozemí. Během výletu poznáme krajinu formovanou sopečnou činností a vodou s možnstí pozorování suchozemských leguánů a další flory a fauny ostrova. Odpoledna nívštěva Caleta Tagus, místa kde v minulosti kotvili velrybářské lodě, výlet lesem k jezeru Darwin odkud jsou panoramatické výhledy na okolní sopky a krajinu. Po návratu možnost šnorchlování.

12. den

Plavba do Puerto Egas s vyloděním na písečné pláži James Bay na ostrově Santiágo; výlet k solnému kráteru a cestou možnost pozorování  darwinových ​​pěnkav, galapážských jestřábů a dalších živočichů. Odpoledne vylodění na ostrůvku Sombrero Chino (čínský klobouk), okružní výlet skalnatým terénem protkaným lávovými tunely a kaktusy; čas na koupání a šnorchlování.

13.–14. den

Vylodění na ostrově Santa Cruz a návštěva vědecké stanice Charlese Darwina zaměřené především na ochranu obřích galapážských želv, během návštěvy můžete želvy pozorovat a seznámit se s jejich životem. Následně transfer na letiště, odlet do Quita či Guayaquilu, letecky zpět do Prahy.

Podmínky