ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Karibský sen na katamaránu

Martinik, Svatá Lucie, Svatý Vincent a Grenadiny
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
11. 11. – 27. 11. 202217 dní-2%68 041 Kč69 430 Kč54020212
Základní cena -2%68 041 Kč69 430 KčFirst-minute sleva do 11.7.2022.
Služby za příplatek
Letenka - cena od21 000 Kč
27. 11. – 13. 12. 202217 dní-2%68 041 Kč69 430 Kč54020214
12. 2. – 24. 2. 202313 dní-4%71 366 Kč74 340 Kč54020310
13. 11. – 26. 11. 202314 dní-4%71 366 Kč74 340 Kč54020314

Na co se můžete těšit?

  • Plavba na katamaránu
  • Bezprostřední kontakt s přírodou a podmořským světem
  • Romantické ostrovy, starobylé přístavy a kokosové palmy
  • Plavba v kombinaci s výpravami do tropické přírody
  • Koloniální památky, města a návštěva rumáren
  • Rybolov, paddleboard, vodní lyžování a úžasné pláže Karibiku

Popis

Jachta, respektive katamarán či plachetnice to není jen "loď", ale jakýsi fenomén dnešní doby. Jachting představuje aktivní způsob jak zažít moře a cizí země. Navíc jde v době covidu o velmi bezpečný způsob cestování.

Ostrovy Martinik, Svatá Lucie, Svatý Vincent a Grenadiny.  Tyto ostrovy, kam se vydáváme, jsou součástí souostroví Malé Antily. Jedinečné místo na jachting s mnoha krásnými zátokami a plážemi, které vybízejí ke šnorchlování i rybaření. Budeme mít i čas na návštěvu historických památek. Malé Antily jsou nejpřitažlivější z celého Karibiku. Jedná se o velmi oblíbený region právě díky Grenadýnám. Nespočet korálových bariér, atolů, opuštěných ostrůvků, hudba, tanec a rum, to je jižní Karibik!

Vyplouváme z ostrova Martinik a trasa vede na jih, k ostrovu St. Vincent a korálovému souostroví Grenadiny. Můžete si užít například lov tuňáků, šnorchlovat, vyzkoušet kitesurfing, nebo vyrazit do botanických zahrad. Na ostrovech podnikneme i několik výprav do divoké tropické přírody.

Na Martiniku můžeme vystoupit na činnou sopku Mont Peleé, na Grenadýnách zase objevíme někdejší pevnost Ford Rodney. Můžeme také projít deštným pralesem a zdolat Malý Piton, vrchol zapsaný na seznamu UNESCO. Na Svatém Vincentu spatříme úžasné botanické zahrady, které založili Britové. Na Grenadýnách nás zaujmou Union Island, vysoké zelené kopce, někdy nazývané Tahiti z Jižních Antil.

Plavbu absolvujeme na katamaránu. Plavba bude poklidnější, než na plachetnici a tím více si můžeme vychutnat komfort a možnosti, které katamarán nabízí. Díky menšímu ponoru se dostaneme blízko ke břehu a můžeme šnorchlovat, koupat a opalovat se přímo na lodi.

Program

1. den

Letecky Praha – Martinik, transfer do přístavního městečka Le Marin, nalodění. Přivítání s kapitánem a kompletní brífink před vyplutím.

2.–3. den

Vyplutí z Martiniku na ostrov Svatá Lucie. Kotvení v zátoce Rodney Bay – možnost kulturního i sportovního vyžití včetně kitesurfingu, windsurfingu, parasurfingu, paddleboardingu, potápění a samozřejmě odpočinku na nekonečně dlouhé pláži. Rezervace Pigeon Island s dalekými rozhledy.

4.–5. den

Krátká přeplavba do Soufriere – úchvatné kotviště pod obřími sopečnými kužely, ikonami celého Karibiku – Gros Piton a Petit Piton, na které je možné vystoupit v rámci fakultativního výletu. Záliv lemuje písečná pláž s palmami a moderním resortem, kde je možné užít si pohodový večer s místním vyhlášeným rumpunchem. Nedaleko jsou termální prameny přímo v pralese nebo vodopády Diamond Falls s botanickou zahradou.

6.–7. den

Plavba na ostrov Svatý Vincenc, zakotvení v zátoce Walilabou Bay – zátoku znáte z úvodní scény filmu Piráti z Karibiku, jsou zde ponechané kulisy, fotografie a informace z natáčení. Půldenní výstup na nejvyšší vrchol ostrova – sopku La Soufriere (1.234 m). Tento výstup patří mezi nejkrásnější treky celého Karibiku. Po návratu z treku Vás budou čekat přírodní lázně s botanickou zahradou, kde se budete moci vykoupat v malém vodopádu a příjemně chladné laguně. Večer zažijete vskutku karibský – u Tonyho Edwarda zvaného familiárně „Jaroušek“ , který pro Vás připraví luxusní domácí večeři z čerstvých ryb s domácím Rumpunchem, o kterém se mluví po celém jižním Karibiku! Samozřejmě hudba, kytara, zpěv a tanec chybět nebude!

8.–11. den

Souostroví Grenadiny: Pohodové krátké přeplavby spojené s koupáním, šnorchlováním, rybolovem a s návštěvou  typických karibských ostrůvků. Ostrov Bequia s nádhernými plážemi a výletem na  želví chovnou stanici, ostrov Mayreau a zátoka Salt Whistle Bay s nejlepšími langustami a ideálními podmínkami pro kitesurfing, ostrov Union Island a hlavně – klenot celého Karibiku – mořská rezervace Tobago Cays! Mořské želvy, rejnoci, stovky ryb, korálové útesy… pravá karibská pohádka. Připravíme vám BBQ na pláži pod otevřeným nebem a budeme sledovat noční gardy leguánů stěhujících se z moře na pevninu. 

12.–14. den

Návrat zpět na Martinik: rušné město Kingstown na Sv. Vincentu, kde na Vás čeká nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, zátoka Magirot Bay plná palem a luxusních restaurací. Celý výlet zakončíme kotvením v zátoce Sainte-Anne na Martiniku s nádherným západem slunce.

15.–16. den

Návrat do Le Marin, vylodění a transfer na letiště. Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU