ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Řecko na plachetnici – Kyklady

Náročnější sportovní jachting pro ucelené posádky
rafting a vodní turistika★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Řecko

Na co se můžete těšit?

  • Plavba na plachetnici
  • Silný jachtařský zážitek v místech, kde opravdu fouká
  • Vyměňte pro jednou hotel za loď, získejte volnost a svobodu
  • Nepřeberné množství krásných romantických zátok, kde budeme sami
  • Teplé moře, nádherné pláže, pestrá příroda a průzračně čisté moře
  • Objevování historie, mytologie i úžasné přírody středomoří
  • Jiné a poklidné Řecko bez turistů, rušných měst a přeplněných pláží

Popis

Jachta, respektive katamarán či plachetnice to není jen "loď", ale jakýsi fenomén dnešní doby. Jachting představuje aktivní způsob jak zažít moře a cizí země. Navíc jde v době covidu o velmi bezpečný způsob cestování.

Kyklády jsou jednou z největrnějších jachtingových destinací v Evropě. Bezvětří tady vlastně téměř nikdy nepanuje, pověstné meltemi fouká hlavně v létě. Díky větru je tedy oblast Kyklád předurčená ke sportovnímu jachtingu. Chcete-li si jachtu v Řecku naplno užít a máte už zkušenosti, vydejte se právě sem. Ve srovnání s plavbami v Chorvatsku jsou vzdálenosti mezi ostrovy větší, ale lodě zde plují rychleji. Objevíte nepřeberné množství nádherných zátok, kde budete naprosto sami. Můžete obdivovat i antické památky. Moře je tu neuvěřitelně teplé a láká ke koupání i na podzim.

Při plánování plavby je vítr hlavním kritériem. I v létě může dosahovat rychlosti 35 uzlů za hodinu. Proti tak silnému větru nemá smysl bojovat, lépe je přizpůsobit směr plavby. Počítejte tedy s tím, že trasa se může změnit podle větrných podmínek. Z jachtařského hlediska je to obtížná oblast, je vhodná pro ucelené a sehrané posádky. Odměnou jsou skutečné zážitky.

Vedle sportovního jachtařského výkonu bude i čas na objevování. Navštívíme ostrov Kythnos, známý i jako Thermia díky horkým pramenům. Spatříme ostrov Paros s neporušenou přírodou, nádhernými plážemi a tradiční kykládskou architekturou. Když čas dovolí, doplujeme na jih Kyklád na proslulý sopečný ostrov Santorini. Tady se můžeme vydat do hor nebo obdivovat černé pláže, rudé útesy a bílá města, doslova přilepená v prudkých úbočích. Máte-li v oblibě mytologii a historii, oceníte zastávku na ostrově Délos. Dalším proslulým místem je ostrov Mykonos, kde si můžete do sytosti užít nejrůznější vodní sporty.

Program

1.den

Přílet do Athén, nalodění a vyplutí, přeplavba na ostrov Aegina nebo zakotvíme u ostrova Patroklos, což je soukromý ostrov toho času dokonce na prodej.

2. den

Ostrov Kythnos, který je proslulý termálními prameny (také se mu někdy říká Thermia). Po koupeli v horkých vřídlech budeme objevovat pestrobarevné vesničky a proplouvat divoké zátoky. Ta nejhezčí se jmenuje Fikiada a je dobře chráněná proti větru.

3. den

Romantický ostrov Paros zůstává i v dnešních dnech opomíjený turisty. Zaujme vás exotickou scenérií a průzračně čistým mořem. Odpolední přejezd na sousední ostrov Naxos, který vyniká úžasnou pestrostí přírody, rozprostírají se tu hory a kopce.

4. den

Ostrov Santorini je zbytkem sopky na starověkém ostrově Théra. Dnes možná nejromantičtější místo v Řecku, které proslulo černými plážemi, rudými útesy a býlími městečky přilepenými v prudkých úbočích kopců. Santorini jsou nejjižnějším z Kykládských ostrovů. Odtud se začneme podle větru vracet. Je ale možné, že až sem díky povětrnostním podmínkácm nedoplujeme.

5. den

Kykládský ostrov Milos patří k nejzápadnějšímu konci souostroví. Je podobně jako Santorini sopečného původu a je rájem pro všechny, kdo milují pláže. Pláží tady najdete téměř stovku, každá z nich má jinou barvu. Podobně barevné jsou zdejší skály a útesy. To lze přičíst velkému množství síry, která souvisí s vulkanickou činností.

6. den

Opomíjený ostrov Serifos, velmi poklidné místo, kde se podle legendy narodil Perseus. Přeplavba na ostrov Kea. Klidný ostrov, kde se doposud velmi drží řecké tradice. Podle větru zvolíme další trasu. Při silném větru budeme nejprve směřovat k Peloponésu a teprve potom na sever. Je tedy možné, že uvedené ostrovy mineme.

7. den

Delší přeplavba do Athén, kterou lze okořenit noční přeplavbou. Případně brzkou ranní plavbou, kdy ještě celá posádka spí, jen kapitán tráví úsvit za kormidlem. Večerní či noční zakotvení v marině v Athénách.

8. den

Vylodění, odlet do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU