ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Severní Sardinie a Bonifacio na plachetnici

Magická Sardinie a pohodová plavba na jachtě
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Itálie, Korsika, Sardinie

Na co se můžete těšit?

  • Plavba na plachetnici
  • Divoká a magická atmosféra, možná dokonce pozůstatek bájné Atlantidy
  • Čarokrásná Sardinie se skalními útvary na pobřeží, bohatou faunou i růžovým pískem a nádhernými plážemi
  • Úžasné šnorchlování přímo z lodi, pestrý podmořský život

Popis

Jachta, respektive katamarán či plachetnice to není jen "loď", ale jakýsi fenomén dnešní doby. Jachting představuje aktivní způsob jak zažít moře a cizí země. Navíc jde v době covidu o velmi bezpečný způsob cestování.

Smaragdový ostrov Sardinie  vás zaujme divokým skalnatým pobřežím, nádhernými plážemi a tyrkysovým mořem. Sever Sardinie a jih Korsiky odděluje úzká Bonifácká úžina a Bonifacio, které je na dohled opravdu stojí za návštěvu. Severní Sardinie i Korsika se mohou pochlubit pochlubit bizarními skalními útvary, bohatou faunou i růžovým pískem. Sardínie a souostroví La Maddalena jsou plná nádherných písčitých pláží, které jsou často schované v romantických skalnatých zátokách.

Magické skály a útesy potěší hlavně dobrodruhy a milovníky námořní navigace. Na ostrovech najdete  krásná přístavní městečka, rybářské vesnice a také atraktivní kotviště i bezpečné přístavy. Zřejmě největším lákadlem jsou národní parky a mořské rezervace, které vybízejí ke šnorchlování nebo potápění.

Sardinii se někdy také říká „Karibik Středomoří“. Je opravdu jedinečná krajinou, středomořskou přírodou i atmosférou. Na skaliscích a malých ostrůvcích je za bezvětří úžasné šnorchlování. A nezapomeňte okusit i zdejší skvělou gastronomii.  Pečené selátko na rožni, nebo kaviár bottarga či langusty jsou vyhlášené podobně jako sardinská vína.

Někteří námořníci tvrdí, že Sardiie je pozůstatkem bájné Atlantidy. Není jisté, že je to pravda, nicméně Sardinie je svou atmosférou opravdu magická.

Program

1.den

Přímý let z Prahy do Olbia, nalodění a přeplavba do chráněné zátoky u městečka Nodu Pianu. Zakotvíme u nádherných písečných pláží s výhledem na celé Tyrhénské moře. Koupání v moři přímo z lodi a skvělé šnorchlování.

2. den

Přeplavba do zátoky Golfo Pevero. Krásné písčité pláže s blankytně modrou vodou, středomořská pohádka. Odpoledne plavba do přístavního městečka Porto Cervo. Tady rozhodně stojí za to ochutnat skvělá místní vína i jedinečnou gastronimii.

3.–4. den

Přeplavba k ostrovům La Maddalena, Isola Caprera a Santa Maria, které jsou známé jako „bazény středomoří“ se svou až karibsky zbarvenou vodou. Zde se můžete těšit na šnorchlování mezi mořskou faunou a florou, často jsou zde vidět delfíni a je zde i ráj kitesurferů.

5.–6. den

Ostrov Budelli v Bonifácké úžině s krásnou růžovou pláží plnou korálů a mušlí. Přeplavba na Korsiku do nádherného historického přístavu Bonifacio. Město Bonifacio je jedním z nejfotogeničtějších a nejzajímavějších na Korsice: leží na dlouhém skalnatém výběžku obehnaném ze třech stran mořem. Průliv mezi Korsikou a Sardinií je chráněnou mořskou rezervací s mnoha druhy mořských živočichů. Leží zde také zajímavé souostroví Lavezzi, což je skupinka asi deseti menších většinou neobydlených ostrůvků, které budete míjet na cestě zpět na Sardinii.

7. den

Návrat na Sardinii, oblast Porto Rotondo. Ta je známá tím, že zde mají svá letní sídla nejbohatší a nejznámější lidé světa. Panuje zde čilý turistický ruch, najdete tu spoustu krámků, restaurací a vináren s vyhlášenými víny, ovčím sýrem a lokálními specialitami.

8. den

Návrat do domovské maríny, vrácení lodi a odlet do Prahy.

Variantně jistě stojí za úvahu pronajmout si ještě následně apartmán, vypůjčit auto a na dva dny podniknout výlet do vnitrozemí. Pokud budete mít zájem, zajistíme vám samozřejmě i tento dodatečný program.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU