ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Černá Hora na plachetnici

Tajemná a krásná Černá Hora na jachtě
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
20. 8. – 27. 8. 20228 dní54078210

Cena pro cabin charter – jednotliví účastníci

20. 8. – 27. 8. 20228 dní54078211

Při kompletním obsazení lodě 6 účastníky plavby

17. 9. – 24. 9. 20228 dní54078220

Cena pro cabin charter – jednotliví účastníci

17. 9. – 24. 9. 20228 dní54078221

Při kompletním obsazení lodě 6 účastníky plavby

Na co se můžete těšit?

  • Plavba na plachetnici
  • Jachting v zálivu Boky Kotorské se stálým větrem a bez vln
  • Jachting i pro úplné začátečníky a velmi pohodové místo
  • Úchvatná horská příroda a středověká městečka
  • Strmé srázy, kaňony a jezera a nádherné vysoké hory
  • Pestrobarevný podmořský život a vraky zvoucí k potápění

Popis

Jachta, respektive katamarán či plachetnice to není jen "loď", ale jakýsi fenomén dnešní doby. Jachting představuje aktivní způsob jak zažít moře a cizí země. Navíc jde v době covidu o velmi bezpečný způsob cestování.

Malebná městečka a úžasná, velmi rozmanitá horská příroda, výrazně odlišná od sousedního Chorvatska i jiných středomořských zemí. Členité pobřeží s bohatou historií a krásnou přírodou je vysněnou jachtařskou destinací a zároveň klidným a tak trochu zapomenutým místem.

Černá Hora vám může z jachtařského hlediska nabídnout něco nevídaného. Dokonale ukryté zátoky ve vnitrozemí, kde jsou naprosto dokonalé podmínky se stabilním termikou a klidnou hladinou bez vln. Pro začátečníky na jachtě naprostý ráj.

Pro zdatné jachtaře je možností i návštěva Dubrovníku, snad nejpůsobivějšího chorvatského města s mnoha tajemstvími a středověkou historií.

Program

1.den

Nalodíme se v Kotoru v Boce Kotorské. Záliv budí dojem, že jsme na jezeře v horách. Středověký Kotor s mnoha křivolakými uličkami dává tušit bohatou historii. Dříve než se nalodíme, projdeme se ještě se po hradbách, což je unikání zážitek.

2. den

Jachting v Boce Kotorské, která je jedním z nejkrásnějších zálivů na světě. Dopoledne, kdy ještě tolik nefouká, se můžeme vykoupat na nádherných oblázkových plážích Risan a po obědě se již budeme věnovat plachtění. Je to opravdu zážitek a stabilní vítr bude foukat až do večera. Pokud budeme mít potřebu poznat taverny a místní bary, zastavíme se navečer v rušném přístavním městě Herceg Novi.

3.–5. den

V následujících dnech vyplujeme na moře, ale svůj čas budeme věnovat i objevování, jak se žilo ve středověku. Tím historicky nejzajímavějším místem je Budva a úžasné středověké centrum Stari Grad, které je ze tří stran obklopené mořem a nádhernými plážemi. Za objevování stojí zdejší antické památky, místní citadela a biskupský palác. Jen o dvě námořní míle dál nás může zaujmout rybářské městečko Sveti Stafan. Úchvatné rybářské městečko postavené na chráněném skalnatém poloostrově spojeném s pevninou jen úzkou šíjí. 

Zajímavý může být i výlet do hor, kam se můžeme vydat ze Sveti Stefan. Nebo plavba až k hranicím Albánie.

6.–7. den

Zakotvíme v chráněné zátoce Trašte a můžeme objevovat hornatý poloostrov Luštica, který odděluje Boku Kotorskou od otevřeného moře. Za zmínku stojí i tzv. Modrá jeskyně, kam je přístup motorovou lodí z moře. V jejím okolí najdeme hezké skalnaté pláže.

Variantní program: Dubrovník

Pokud se nezaleknete nutnosti celního odbavení a chcete si do sytosti užít zejména jachtingu, můžete se vydat na návštěvu Dubrovníku. Tajuplné a úchvatné středověké město s historickým centrem ve vás zanechá velký dojem.

8. den

Zakončení plavby, ranní vylodění, odlet nebo odjezd.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU