ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Island – Tatrabusem kolem celého ostrova

Pohodlné poznání toho nejlepšího z Islandu
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 5. – 6. 6. 202412 dní16874401

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA NA PROVĚŘENÍ

6. 6. – 16. 6. 202411 dní16874402

AKTUÁLNĚ PLNO -  O den kratší z důvodů letových řádů.

16. 6. – 27. 6. 202412 dní16874403

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Islandský zlatý trojúhelník
  • Ledovcové jezero Jökulsárlón
  • Aktivní sopky, termální koupele
  • Pozorování papuchálků a lodní výlet za velrybami
  • Ubytování v kempech, polopenze v ceně

Popis

Island je často nazýván ostrovem ohně a ledu. Nachází se zde několik aktivních sopek, lávových polí, pláž s černým pískem a na druhé straně vše harmonicky vyvažuje množství nádherných vodopádů, ledovcových jezer a zasněžených vrcholů. Během našeho zájezdu okusíme obě tváře Islandu na vlastní kůži. Naše cesta povede okolo celého ostrova a přepravovat se budeme naším terénním speciálem Tatrabus, který jsme si podle vlastního návrhu nechali přestavět na unikátní 20místný autobus, jenž nám zajistí pohodlí, nezávislost a flexibilitu i v náročném terénu odlehlejších oblastí.

Program

1. den

Letecky Praha – Keflavík; přílet na Island kolem půlnoci.

2.–3. den

Reykjavík – centrum příjemného hlavního města, nákup potravin. Islandský „zlatý trojúhelník“ – Národní park Þingvellir , kde se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a kde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa pod širým nebem; oblast Geysir s aktivním gejzírem Strokkur; mohutný vodopád Gullfoss.

4. den

Vodopád Seljanadsfoss, u kterého se dá vstoupit za vodní stěnu; Skógar a pěší turistika na vodopádovou kaskádu začínající Skógafossem; prohlídka města Vík; pláž s černým pískem Reynisfjara se skalními útvary a možnost pěšího výletu k mohyle, kde byl zabit druhý islandský osadník.

5. den

Procházka po útesech v Dyrhólaye a pozorování papuchálků; pěší turistika v přírodní rezervaci Skaftafell, nenáročné cca 3 hodiny turistiky s výhledy na splaz ledovce až k vodopádu Svartifoss s čedičovými „varhanami“.

6. den

Dojezd k nejznámějšímu ledovcovému jezeru Jökulsárlón, kde se naskýtá možnost fakultativní exkurze obojživelníky přes jezero a kolem ledovců (cca 40 minut s místním anglicky mluvícím průvodcem); tzv. Diamantová pláž s kousky ker vrženými na černý sopečný písek; město Höfn a přejezd podél pobřeží do města Egilsstadir; turistika v okolí fotogenického čedičového kaňonu Stuðlagil.

7. den

Nejmohutnější vodopád v Evropě Detifoss a vodopády Selfoss a Hafragilfos; skalní formace Asbyrgi s možností procházek; turistika čedičovým skalním městem Hljodaklettar k červenému kopci Rautholar; dojezd pod sopku Krafla, kráter Viti, nenáročná procházka lávovým polem ze 70. a 80. let minulého století; fumarolové pole Namáfjall; možnost večerního koupání.

8.–9. den

Celodenní výlet v okolí jezera Mývatn; nenáročná procházka přes lávové město Dimmuborgir; výstup na Hverfjall a pseudokrátery Skutustadagigar; fakultativně možnost koupání ve zdejší “Modré laguně”.

10. den

Odjezd z Mývatnu; vodopád Godafoss; fakultativní lodní výlet za pozorováním velryb; prohlídka druhého největšího města Islandu – Akureyri, kde navštívíme botanickou zahradu, centrum města a katedrálu; skanzen Glaumbaer ukazující život Islanďanů v 18. a 19. století; večerní koupání v termálech v blízkosti kempu.

11. den

Výstup na přírodní citadelu Borgarvirki, kde žil obávaný zabiják Borgy; monolit Hvítserku; poloostrov Vatsnes s pozorováním tuleňů nedaleko města Hvammstangi; vodopády Barnafoss a Hraunefossar; podle počasí pěší výlet s výstupem podél kaňovu vodopádu Glymur; návrat do Reykjavíku.

12. den

Dopoledne volný program a možnost koupání v termálech; odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ