Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Národní parky jižní Francie na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
21. 7. – 3. 8. 202214 dní-4%19 190 Kč19 990 Kč18 239 Kč11031201
Základní cena -4%19 190 Kč19 990 KčFirst-minute sleva do 21.1.2022.
Dětská cena do 15 let-4%18 239 Kč18 999 KčFirst-minute sleva do 21.1.2022.
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč
Připojištění karantény Covid-19364 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s podporou autobusu
  • Ubytování v kempech s polopenzí
  • NP Auvergne a Cévennes
  • Krajem vyhaslých sopek a průzračných jezer
  • Na závěr ochutnávka Provence

Popis

Auvergne, ležící v jižní části Francouzského středohoří vděčí za svou jedinečnou podobu sopečné činnosti. Jižněji položené Cévennes jsou jednou z nejméně osídlených částí Francie s divokou květenou a tajuplnou atmosférou. Na naší cestě nás budou fascinovat vyhaslé krátery se sopečnými jezery, zelené svahy a třpytivé vodopády, impozantní kaňony, dlouhé hřebeny a táhlá údolí mezi horami, nádherné daleké rozhledy, pestrobarevné a rozmanité horské květiny. A najdeme tu ještě mnohem víc lákadel, která stojí za to objevit – městečka vystavěná z temného lávového kamene, skvostné románské kostely, minerální voda z horských pramenů a lahodné sýry, kterými je oblast vyhlášená po celé Francii.

Poslední část zájezdu nás z temných lesů přivede do slunné Provence. Ochutnáme jedno z nejlepších vín Francie a zaplaveme si pod slavným Pont du Gard.

Přečtěte si článek z tohoto krásného zájezdu, autorem je novinář Libor Budinský, adventurní klient.

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne, noční přejezd ke Clermont-Ferrand; lanovkou, nebo pěší výšlap na kultovní symbol oblasti a sopku Puy de Dôme, zahřívací etapa krajem sopečných jezer, St. Nectaire (termální lázně s více než 40 prameny, ukázka výroby tradičního sýru AOP), (55 km).

3.–4. den

Pokračujeme přírodním parkem sopek v Auvergne divokou a téměř neosídlenou krajinou lesů a údolí, ze které ční vyhaslé vulkány; slavný Eiffelův most Viaduc de Garabit (125 km/2 dny).

5. den

Srdcem Francouzského středohoří do Le Puy en Velay, pozoruhodného města na sopečných kuželech; večerní procházka nádherně osvětleným historickým centrem (80 km).

6. den

Odpočinkový den v Le Puy en Velay. Prohlídka kaple sv. Michala z 10. století a impozantní katedrály, odkud vychází jedna z poutních cest do španělského Santiaga de Compostela; trhy ve středověkých uličkách, restaurace s místními specialitami.

7. den

Po cyklostezce vedoucí po staré železniční trati přes benediktinské opatství Monastier sur Gazeille a městečko Langogne k jezeru Naussac (70/80 km).

8. den

Náhorní planinou La Margeride mezi pastvinami a podél meandrujících potoků do Mende s nádhernou horskou kulisou (50/75 km).

9. den

Přes krasovou oblast Causse de Sauveterre do půvabného Ste. Énimie vklíněného do dramatického kaňonu řeky Tarn, podél ní až do městečka Florac (50 km).

10. den

Divokými kaštanovými lesy pohoří Cévennes po slavné vyhlídkové silnici Corniche de Cévennes, mnohakilometrový sjezd do údolí Gardonu a městečka St. Jean-du-Gard (60 km).

11. den

Přes záhadnou jeskyni Grotte de Trabuc a Bambuserii, unikátní botanickou zahradu specializovanou na bambus, do Montmirat; návštěva vinného sklípku s ochutnávkou nejen vína, ale i lokálních pochoutek (40 km).

12. den

Závěrečná etapa krajem vinic do antického Nîmes s jeho vyhlášenými památkami (aréna, chrámy, fontány) a údolím Gardonu ke slavnému akvaduktu Pont du Gard (60 km).

13.–14. den

Muzeum stavby akvaduktu, koupání v kaňonu přímo pod Pont du Gard, fakultativně možnost splutí krásného úseku Gardonu na kánoi; podvečerní odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK