ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Řecko – toulky po Peloponésu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 9. – 1. 10. 20249 dní17300403

AKTUÁLNĚ PLNO - termín se ještě může změnit dle dostupnosti letenek

7. 6. – 15. 6. 20249 dní17300401

AKTUÁLNĚ PLNO

17. 6. – 25. 6. 20249 dní17300402

Na co se můžete těšit?

  • Pestrá kombinace starověkých i středověkých památek
  • Překrásná horská krajina i pobřežní scenérie
  • Výtečná kuchyně doprovázená znamenitými řeckými víny
  • Možnost každodenního koupání i relaxace na pláži
  • Příjemné cestování mikrobusem v malé skupině a pohodové 3* ubytování

Popis

Řecko je vděčný cíl každé letní dovolené. Většina návštěvníků míří na krásné písečné pláže na spoustě malých i velkých ostrovů, jiní zase za antickými památkami do metropole země, velkolepých Athén. V Řecku však toho najdeme mnohem více a opravdovou pestrou všehochuť nabízí Peloponéský poloostrov.

Naše cesta vám umožní poznat známá i méně známá místa této nejjižnější části řecké pevniny. Všechna je spojuje hluboká historie, nádherná horská příroda, tyrkysové moře a pláže. Bydlet budeme v příjemných hotelech, odkud vždy po snídani v malé skupině vyrazíme mikrobusem za poznáváním, které budeme moci na vybraných místech vyměnit za relaxaci na mořské pláži.

Program

1. den

Letecky Praha – Athény, přesun na Peloponéský poloostrov do městečka Nafplio, malebně rozloženého kolem mořského zálivu; ubytování a noclech.

2. den

Dopoledne výlet do světoznámých starověkých Mykén , někdejšího palácového komplexu z doby bronzové a sídla krále Agamemnóna; odpoledne návštěva starověkého antického naleziště Epidauros , jemuž dominuje monumentální amfiteátr a Asklépiův posvátný okrsek; Nafplio – historické městečko s benátskou pevností Palamidi, odpočinek, případně koupání.

3. den

Cesta vnitrozemím poloostrova na jih až do opevněného středověkého městečka Monemvasia, ležícího na monumentální osamělé mořské skále a zvaného též „řecký Gibraltar“ – prohlídka zachovalého dolního města s mnoha křivolakými uličkami a poté i neobydleného horního města z období Byzance kolem chrámu sv. Sofie.

4. den

Tento den věnujeme návštěvě divokého poloostrova Mani protkaného slavnými obytnými věžemi – návštěva nejtypičtějšího zdejšího kamenného městečka Areopoli; plavba lodičkou nejkrásnější řeckou jeskyní Dirou s úchvatnými jezery, jezírky a krápníky; prohlídka některé ze zdejších vesnic plné obytných věží, které působí dojmem velkolepých hradů, často čnějících nad rozeklaným pobřežím.

5. den

Dopoledne návštěva byzantské Mystry  – trosky středověkého města v pohoří Taygetos s mnoha byzantskými kostely a kláštery a velkolepým palácem Despotů; odpoledne starověká Messénie, kde lze kromě archeologických vykopávek obdivovat i 9 km dlouhé monumentální hradby antického města; dojezd na nejzápadnější výběžek Peloponésu.

6. den

Methoni – prohlídka rozlehlého vodního hradu s prvky benátské, turecké a i francouzské architektury; výlet podél úžasných písečných pláží a kolem legendární laguny Voidokilia ve tvaru řeckého písmene omega (Ω), proslulé tyrkysovou vodou a pláží s možností koupání, případně i nenáročná vycházka k ruinám Nestorova hradu s vyhlídkou na lagunu Gialova.

7. den

Cesta po západním pobřeží poloostrova do slavné Olympie  – od starověku proslulého centra náboženství a sportu, návštěva zdejšího muzea, ruiny stadionu a chrámů zasvěcených Diovi a Héře; později odpoledne odpočinek a relaxace na pláži.

8. den

Jízda unikátní ozubnicovou dráhou úchvatným kaňonem řeky Vouraikos – vláček překonává strmou trasu dlouhou 22 km s mnoha tunely a mosty až do horského městečka Kalavryta; návštěva unikátní jeskyně Jezer(Spilaio Limnon) s podzemními jezery a krasovou výzdobou; zastávka u kláštera Moni Megalou Spilaiou, považovaného za nejstarší klášter v Řecku a nacházejícího se ve Velké jeskyni pod horou Chelmos (Aroania – 2355 m); návrat na pobřeží s možností koupání a odpočinku.

9. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky