ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Alsasko a Vogézy na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
24. 6. – 6. 7. 202213 dní16 990 Kč15 990 Kč11032201

Poslední volná místa !!!

Základní cena 16 990 Kč
Dětská cena do 15 let15 990 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč
Připojištění karantény Covid-19338 Kč
6. 8. – 18. 8. 202213 dní16 990 Kč15 990 Kč11032202

AKTUÁLNĚ PLNO !!!

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Přírodní park Severní Vogézy 
  • Vesničky s hrázděnými domy a nekonečné vinice
  • Horské louky a jezera na vrcholcích Vogéz
  • Štrasburk, jedno ze dvou "hlavních měst" EU s historickým centrem a moderní architekturou 

Popis

Letošní etapová novinka nás zavede do vlídné krajiny Alsaska mírně se zdvihající z širokého údolí řeky Rýna přes zvlněné kopečky porostlé slavnými vinicemi, zalesněné stráně, z nichž tu a tam vystupují skalní ostrohy korunované zříceninami kdysi mocných hradů až k oblým vrcholkům Vogéz s nádhernými výhledy na německý Schwarzwald a zasněžené špice Alp. Těšit se můžeme také na pískovcové skály a vojenské pevnosti v přírodním parku Severní Vogézy. Spát budeme postupně ve čtyřech kempech, vždy několik nocí tak, aby se minimalizoval počet stavění a bourání stanů. 

Program

1.–2. den

Po krátkém nočním přejezdu z Čech rozehřívací projížďka v okolí městečka Dossenheim-sur-Zinsel krajem hlubokých lesů, pískovcových skal a do nich vytesaných, dodnes obývaných skalních vesnic (30 km).

3. den

Výlet k historické hranici s Německem. Uvidíme středověké hrady, barokní opevněné město Bitche i bunkry Maginotovy linie (35-75 km).

4.den

Přesun do kempu v historickém Molsheimu krásnými údolími řek Zorn a Mossig, kolem lodního výtahu, poutního kostela Dabo na mohutném skalním suku a přes půvabná městečka Saverne, Marmoutier a Wasselonne (40-70 km).

5. den

Po příjemných cyklostezkách podél vodních kanálů do historického centra Štrasburku  s výstavnými měšťanskými domy, útulnými hospůdkami i slavnou gotickou katedrálou; kolem budovy Evropského parlamentu a Soudu pro lidská práva pak zpátky na poklidný venkov a do kempu (50 km).

6. den

Klikaté silničky nás zavedou do výšky kolem 1000 m (možná podpora autobusu) na vrchol Donon, který už několik tisíc let slouží jako náboženské kultovní místo, na což upomínají i rozsáhlé pozůstatky římského chrámu, neznabohům snad postačí nádherný výhled do kraje (40-80 km).

7. den

Přejezd do kempu ve vsi Lièpvre, výšlap na další posvátné místo Alsaska, vrch St. Odile s klášterem ze 7. století; dál mezi vincemi, krásně zachovalými vesnicemi s hrázděnými domy a neodmyslitelnými čapími hnízdy (45-65 km).

8. den

Nacházíme se v samém srdci Alsaska s jeho ladně se vlnícími vinicemi, středověkými vesničkami (několik z nich se řadí mezi Nejkrásnější vesnice Francie) i úchvatnými výhledy na široké údolí Rýna a oblé vrcholky Vogéz; navštívíme hrad Haut Koenigsbourg, podle nějž se jmenuje i jedno z nejslavnějších francouzských piv (40-70 km). 

9. den

Stoupáme údolím říčky Liepvrette do sedla Bagenelles (možná podpora autobusu), kde se napojíme na legendární horskou silničku Route des Crêtes vinoucí se po hlavním hřebeni Vogéz; sjedeme kolem průzračných lesních jezer přes několik starých horských vesnic a kolem monumentální sochy Ježíše u vsi Galz často srovnávané s jejím slavnějším bratránkem v Riu; dojezd do kempu v městečku Turckheim (40-60 km).

10. den

Po pěšinách mezi vinicemi do města Colmar, alsaské perly ležící na řece Lauch: krásně zachovalé středověké jádro protkané vodními kanály (tzv. Malé Benátky), mohutný kolegiální kostel sv. Martina, muzeum umění se světoznámým Issenheimským oltářem a bezpočet vináren a restaurací s alsaskými specialitami (45-90 km).

11. den

Královská etapa zájezdu: opět se vydáme na Route des Crêtes, tentokrát o něco jižněji; vystoupáme až na Hohneck (1363 m), třetí nejvyšší vrchol Vogéz, ze kterého lze za dobré viditelnosti spatřit Mt. Blanc i celý věnec švýcarských Alp; následovat bude táhlý sjezd údolím řeky Fecht přes město Munster, kde se vyrábí asi nejslavnější alsaský sýr stejného jména; možnost návštěvy sýrárny (30 km).

12.–13. den

Krátký okruh přes zříceninu hradu Hohlandsbourg s funkčním hradním pivovarem, půvabná vesnička Eguisheim a vinice na jih od Colmaru (25 km); závěrečné testování místních specialit, balení, odjezd ve večerních hodinách; ranní příjezd do Čech.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK