ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Prodloužené léto na Krétě

Ostrovní perlou Středomoří za relaxem i poznáním
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
11. 9. – 21. 9. 202211 dní16301203

AKTUÁLNĚ PLNO!

14. 9. – 24. 9. 202211 dní16301204

AKTUÁLNĚ PLNO! 

Na co se můžete těšit?

  • Lehká pěší turistika v podzmní středomořské přírodě
  • Relax na plážích severního i jižního pobřeží
  • Mínojské památky i středověké metropole
  • Středomořská "dieta" – ryby, víno, olivy 

Popis

"... neboť radost ze života a požitek nejsou nikde tak upřímné a rozmarné jako na Krétě."
Mika Waltari: Egypťan Sinuhet

V malé skupince se zkušeným průvodcem navštívíme i projdeme známá i utajená místa a pokud už jste někdy na Krétě byli, možná vás překvapí, co jste tam ještě nestihli... Nemluvě o tom, že se budete ptát, kdy budeme pořádat Krétu 2...

Program je uspořádán polohvězdicovým způsobem, 10 noclehů tak strávíme na 5 pečlivě vybraných místech. Toto nám umožní zažít relaxační atmosféru ostrova i přizpůsobit si program individuálně aktuálním chutím či potřebám s plnou podporou průvodce.

Program

1. den

Letecky ČR – Héraklion, přejezd do blízkého ubytování.

2. den

Návštěva mínojského paláce Knossos a Národního archeologického muzea v Héraklionu s odborným českým průvodcem,  muzeum – rodný dům N. Kazantzakise - autora románu Řek Zorba, procházka po rušném hlavním městě Héraklion (benátská pevnost, národní muzeum s proslavenými archeologickými nálezy, Kazantzakisův hrob na hradbách s panoramatickou vyhlídkou).

3. den

Planina větrných mlýnů Lassithi, přejezd rustikálním vnitrozemím k antickému místu Gortys a dojezd do romantického městečka Matala.

4. den

Matala – půldenní výlet mikrobusem: pozůstatky mínojských paláců Festos a Agia Triada, etnografické muzeum ve Vóri, odpoledne pláže v Matale nebo blízkém okolí.

5. den

Vyhlídkový přejezd ostrovem na jihozápadní pobřeží se zastávkou v podhorských lázních Spili (benátská fontána se 17 lvy), odbočka do Préveli (fotogenický klášter s významnou epizodou z 2. sv. války a vyhlášená palmová pláž), výjezd na planinu Omalos a nocleh pod horským srdcem Kréty.

6.–8. den

Sougia je centrem pěší turistiky se spoustou značených tras,  výlety následujících 3 dnů lze proto velmi individuálně kombinovat (anebo zcela vypustit a věnovat se místní nádherné oblázkové pláži).  Čekají nás zde 3 půl- až celodenní pěší výlety s podporou lodi i mikrobusu:
1) největší evropskou soutěskou Samaria do pobřežního městečka Agia Roumeli (14 km/ 5 h), lodí do Sougie;
2) kratší, ale velmi malebná soutěska Agia Irini (7 km/ 3 h). 

3) Kozími stezkami podél jižního pobřeží s návštěvou antické památky Lissos, četnými výhledy a možnostmi koupání po trase (11 km/ 4 h), zastávka v městečku Paleohora, jedna z nejkrásnějších světových pláží Elafonissi a dojezd do ubytování nedaleko historického města Chania, kde strávíme závěrečné 3 noci.

9. den

Dopolednepěší výlet po stopách Řeka Zorby (7 km/ 3 h) od kláštera Moni Kathóliko na pláž ve vesnici Stavros, kde se točily legendární filmové scény, odpoledne sladkovodní jezero Kournas s "alpskou" atmosférou, v podvečer prohlídka města Rethymno.

10. den

Celodenní mikrobusový výlet na pirátský poloostrov Gramvussa s legendární pláží Tigani Bálos, v podvečer při návratu návštěva Chanie.

11. den

Přejezd na letiště a letecký návrat do Česka.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Řecké ostrovy (a poloostrov)

Promítající: Miloš Podpěra

17.10.2022, 18:00, Hradec Králové: Adalbertinum – Studio A

Vstup 70 Kč
Kapacita 50 míst
Kontaktní údaje
Čs. armády 300, Hradec Králové Otevřít v Google Maps
Studio A – pondělí od 18:00 do 19:40 hodin
Zakoupit lístky na vybrané promítání můžete ZDE.
… to je modrobílá poezie uprostřed křišťálově modrých vod Egejského moře, a proto přijměte pozvání do úžasného světa řeckých ostrovů a ostrůvků. Miloš Podpěra, který jich osobně navštívil více než sto, vám představí největší z nich – Krétu, dále podobné, a přece tak rozdílné Kykladské ostrovy, kde kontrast oslnivě bílých domků a blankytného moře vytváří typické obrázky, napovídající, proč jsou národními barvami Řecka právě modrá a bílá. Podíváte se s ním i na Peloponéský poloostrov.