ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvestr na Šrí Lance

Nový rok na ostrově čaje a koření
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 12. 2022 – 4. 1. 202310 dní29231301

Na co se můžete těšit?

  • Majestátní skalní pevnost v Sígiriji
  • Zahrady koření i čajové plantáže
  • Dramatická krajina Šrílanské vysočiny
  • Kouzelné pláže jižní Šrí Lanky

Popis

Nadělte si pod stromeček opravdový odpočinek po předvánočním shonu a vydejte se s námi na Šrí Lanku – malý ostrov s nepřebernými možnostmi. Cestu začneme vskutku impozantně – u "Lví skály" v Sígiriji a v buddhistických jeskynních chrámech v Dambulle. Další zastávkou budou voňavé zahrady koření v Matalé a město Kandy s proslulým chrámem Buddhova zubu. Při jízdě divokou přírodou šrílanské Centrální vysočiny spatříme nespočet vodopádů, mlžné lesy, rododendrony a koloniální městečka. Ještě než se ponoříme do vod Indického oceánu, projdeme si opevněné centrum přístavu Galle a jeho půvabné koloniální uličky. Příchod nového roku pak oslavíme na pláži koupáním či výlety do okolí.

Program

1.–2. den

Praha – Kolombo – Sígirija: přílet do Kolomba a pokračování do Arankele – dosud obývaný lesní klášter, legendární příbytek mudrce Malijadévy; příjezd do Sígirji s proslulou "Lví skálou".

3. den

Sígirija  – Kandy: impozantní skalní pevnost s jeskyněmi a freskami obklopená zahradami; buddhistický chrám v Dambulle a zahrady koření v Matalé; příjezd do Kandy.

4. den

Kandy  – Nuvara Elija: město na březích jezera – místní botanická zahrada, chrám Buddhova zubu; v podvečer koloniální městečko Nuvara Elija a jedinečné scenérie Šrílanské vysočiny – cestou zastávka u vodopádu.

5. den

Vysočina – Haputale: jízda zvlněnou horskou krajinou s vodopády a čajovými plantážemi, náhorní plošina Horton's Plains – procházka na „Konec světa".

6. den

HaputaleAhangama/Kogala: cesta na pobřeží Indického oceánu; dojezd k moři a večer novoroční oslavy.

7.–8. den

Ahangama/Kogala: 2 dny v letovisku – odpočinek na pláži s možností vodních sportů; fakultativní výlety do okolí.

9.–10. den

Ahangama/Kogala – Galle – Praha: rozloučení s mořem; přejezd zpět do Kolomba přes Galle – bývalý holandský přístav se středověkou pevností a spletí půvabných koloniálních uličeka odlet, přílet domů 10. den.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Šrí Lanka a Maledivy

Promítající: Libor Bednář

09.03.2023, 18:30, Brno: Klub cestovatelů

Vstup 100 Kč
Kontaktní údaje
Veleslavínova 14, Brno-Královo pole Otevřít v Google Maps
(zastávka tramvaje Jungmannova)
www.klubcestovatelubrno.cz/program/
Vydejte se na Šrí Lanku – po stopách dávných paláců, svatyní, klášterů a za přírodou ostrova „Cejlon“, do země památek, koření a čaje. Cestopisným večerem s promítáním vás bude provázet náš dlouholetý a zkušený průvodce, cestovatel, fotograf a průvodce Libor Bednář, který vás zavede také do ostrovního tropického ráje – na Maledivy. Budete se s ním toulat po běžně obydlených ostrovech a poznáte obyčejný život místních obyvatel, zažijete také šnorchlování s mantami a žraloky...