ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nepál – země bohů a hor

Život ve stínu Himálaje
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
10. 11. – 23. 11. 202414 dní26242401

Na co se můžete těšit?

  • Stúpy, chrámy a paláce Káthmándského údolí
  • Výlety do podhůří Himálaje – rýžové terasy, horské vesničky a výhledy na osmitisícovky
  • Plavba po řece Trišulí nebo rybaření na písečné pláži
  • Safari v džípu i ze hřbetu slona v NP Čitván

Popis

Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd, i když pár kilometrů pěšky v kopcích nad Pókharou také ujdeme. Zejména si však na této cestě vychutnáme vysokohorský Nepál skutečně všemi smysly... Ve skvostných historických městech Káthmándského údolí jako turisté dychtiví poznání, coby užaslí, ba přímo zkoprnělí pozorovatelé východů slunce nad himálajským masivem, během pohodové túry podhorskými vesničkami plnými usměvavých lidí (a pokud přijde brzy jaro, uvidíme i kvetoucí rododendrony, které jsou národní květinou Nepálu), a v neposlední řadě na člunech na řece Trišulí i nosítkách umístěných na zádech slonů v NP Čitván.

Program

1.–2. den

Praha – Káthmándú: ranní přílet do hl. m. Nepálu a přesun do hotelu v nedalekém starobylém Bhaktapuru – prohlídka architektonicky jedinečného královského města; palác s 55 vyřezávanými okny, vrchol káthmándského zlatnictví – Zlatá brána, nejvyšší nepálská pagoda Njatapóla i stále živé "náměstí hrnčířů".

3. den

Káthmándské údolí : opičí chrám Svajambhunáth, jehož oči shlíží z pahorku na celé údolí; Tibeťané a jejich stúpa Bódhnáth; nejposvátnější místo nepálských hinduistů Pašupatináth a svatí mužové.

4. den

Bhaktapur – Nágarkót: rozloučení s Bhaktapurem a přesun přes prastarý hinduistický chrám Čángunárájan – dřevěný architektonický skvost a dokonalou ukázku stavitelského umu Névárců (obyvatel Káthmándského údolí) – do Nágarkótu, nacházejícího se na vrcholku údolí s dechberoucím ranním výhledem na celý himálajský masiv. (Bude nám počasí i hinduističtí bohové nakloněni a spatříme Everest?)

5. den

Nágarkót – Pókhara: dopoledne přelet do příjemné Pókhary – druhého největšího města Nepálu, jež se nám stane základnou pro výlet do podhůří Himálaje; projížďka lodičkou po jezeře Phéva k ostrůvku Tál Bárahí; krátký, ale prudší výšlap k pagodě Míru – fantastické výhledy na jezero, město a hřeben osmitisícových Annapúren a posvátnou Mačhapučhre, přezdívanou "Rybí ocas".

6. den

Pókhara – Astam: přesun pronajatou dopravou a pak nalehko pěšky do ekolodže v 1600 m n.m., proslulé dechberoucími západy slunce a panoramatickým výhledem na zasněžené himálajské hřebeny; odpoledne věnované zastavení a vychutnání klidné krásy přírody v kopcích nad rušným životem měst – kdo bude chtít, pokusí se uplést bambusový koš a může pomoci uvařit našemu kuchaři večeři.

7. den

Astam – Dampus: půldenní pěší túra podhůřím Himálaje ve výšce kolem 1700 m n.m. do vesnice Dampus – cesta vede horskými usedlostmi a rýžovými políčky, kde není nouze o úsměvy místních lidí.

8. den

Dampus – Pókhara: z Dampusu cca 2,5 hod. pěšky do vesnice Phédy a pak sjezd pronajatou dopravou do hotelu v Pókhaře – cestou zastávka v Muzeu horolezectví nebo Muzeu Gurkhů.

9. den

Pókhara – Górkhařeka Trišulí: přejezd do kolébky nepálského národa, rodného města sjednotitele země Prthví Nárájana Šáha a sídla někdejší královské rodiny – opevněný palác Górkha Darbar s výhledy na osmitisícovou Dhaulágirí; nocleh v rezortu u řeky Trišulí.

10. den

Trišulí – Čitván: příprava člunů a následně splutí části řeky zakončené obědem (rafting lze vynechat); odpoledne přejezd na jih země k NP Čitván.

11. den

Národní park Čitván : pobyt v nejstarším NP Nepálu, jenž je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – navštívíme původní vesnici etnika Tharu, absolvujeme safari a projedeme se na slonech i člunem za gaviály; večer taneční vystoupení v krojích.

12. den

Čitván – Káthmándú: půldenní přejezd do nepálské metropole – podle času příjezdu královské náměstí Darbar; volno na poslední nákupy i dobrou večeři v turisty i horolezci oblíbené čtvrti Thamel.

13.–14. den

Káthmándú – Praha: fakultativně ranní let k Everestu; odlet z Nepálu, přílet do ČR 14. den.

Podmínky