ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vietnam – velká cesta

Zemí zanořujícího se draka
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
9. 11. – 26. 11. 202218 dní27340222

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO

9. 11. – 29. 11. 202221 dní27340223

prodloužená verze s pobytem u moře AKTUÁLNĚ PLNO

7. 3. – 24. 3. 202318 dní27340310
7. 3. – 28. 3. 202322 dní27340311

Na co se můžete těšit?

  • Po stopách vietnamské historie i strýčka Ho Či Mina
  • Do hor za etnickými menšinami
  • Největší plovoucí trh v deltě životodárného Mekongu
  • Nejkrásnější vietnamské pláže ostrova Phu Quoc

Popis

Pojeďte si nakoupit na skutečnou vietnamskou tržnici – kromě známých i nezvyklých druhů ovoce a zeleniny třeba ptačí hnízda na proslulou polévku. Navštivte zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Projdeme se v horách severu, poplujeme lodí v mekongské deltě a všude tam se budeme setkávat s rozmanitou a pestrou přírodou i milými místními obyvateli. O silném kulturním vlivu sousední Číny se přesvědčíme na vlastní oči i chuťové pohárky. Bohaté zážitky z exotické cesty vstřebáme se zájemci o prodloužení na Phu Quocu – ostrově nejlepších vietnamských pláží a výtečné rybí omáčky.

Program

1.–2. den

Praha – Hanoj: procházka starým městem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků; večer slavné vodní loutkové divadlo.

3. den

Hanoj: prohlídka města – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu (symbol Hanoje), mauzoleum Ho Či Mina, pagoda Obrany státu, katedrála Sv. Josefa; noční lehátkový vlak.

4. den

Sa Pa – horské městečko na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fansipan (3143 m): průsmyk Tram Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád.

5. den

Sa Pa: nenáročné pěší výlety vesnicemi národnostních menšin – terasovitá rýžová políčka, vodní buvoli a tradiční obydlí.

6. den

Vietnamsko-čínské pohraničí: tradiční víkendový trh a další procházky krásnou přírodou; noční lehátkový vlak do Hanoje.

7. den

Ha Long  – zátoka Zanořujícího se draka: více než dva tisíce vápencových homolí vystupujících z vody – možnost půjčení kajaků, výstup na vyhlídku na zátoku a nezapomenutelný nocleh na lodi.

8. den

Ha Long – Hanoj: dokončení plavby – návštěva jedné z mnoha krasových jeskyní, možnost koupání v zátoce; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

9. den

Dong Hoi – Hue: jeskyně Phong Nha ; tunely Vinh Moc – "podzemní vesnice" u demilitarizovaného pásma; Hue – "město harmonie" a sídlo posledních vietnamských císařů,pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky; nejlepší vietnamská kuchyně.

10. den

Hue : areál císařského paláce, tzv. Zakázaného města, rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen.

11. den

Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu – malebné uličky starobylého přístavu, shromažďovací domy čínských kongregací, japonský krytý most.

12. den

Hoi An: chutě a vůně Vietnamu – rušná tržnice se stánky plnými ovoce a zeleniny, prodejci nudlí a rýže, rybáři vykládající svůj úlovek; obchodnické domy, výlet do Tra Que a kurz vaření věhlasné vietnamské kuchyně; večer procházka romantickými uličkami Hoi Anu.

13. den

Hoi An – Da Lat:přelet do někdejšího lázeňského střediska Francouzů v příjemném horském klimatu Centrální vysočiny – koloniální památky, palác posledního vietnamského císaře, zdobné pagody a četná jezera.

14. den

Da Lat:výlet k vodopádům, vychutnávání atmosféry města, návštěva nočního trhu s pestrou nabídkou místních specialit.

15. den

Da Lat – Mui Ne: přejezd do přímořského městečka známého zajímavými dunami a vyhlášenou rybí omáčkou – možnost relaxace u moře či nenáročných výletů.

16. den

Mui Ne – Saigon: přejezd do Ho Či Minova města; hl. zajímavosti – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, katedrála Notre Dame) a rušné trhy, hektická atmosféra jižní metropole Vietnamu. 

17.–18. den

Saigon – Praha: výlet do delty Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou (cestou malé výrobny produktů z rýže); návrat do Saigonu a odlet, přílet do ČR 18. den.

Prodloužení

 KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PHU QUOC

18. den

Saigon – Phu Quoc: přelet na ostrov v Thajském zálivu – odpočinek u moře.

19.–20. den

Phu Quoc: průzračně modrá voda s bohatým podmořským životem a nejkrásnější vietnamské pláže, ale také krajina s původním pralesem – koupání, vycházky, či návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky.

21.–22. den

Phu Quoc – Saigon – Praha: letecký návrat domů.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Vietnam

Promítající: Jan Pospíšil

14.11.2022, 18:00, Hradec Králové: Adalbertinum – Studio A

Vstup 70 Kč
Kapacita 50 míst
Kontaktní údaje
Čs. armády 300, Hradec Králové Otevřít v Google Maps
Studio A – pondělí od 18:00 do 19:40 hodin
Zakoupit lístky na vybrané promítání můžete ZDE.
Představíme vám zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Tentokrát se budeme podrobněji věnovat zejména jeho severní části. Žijí zde představitelé horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Dlouholetý průvodce a milovník Vietnamu Jan Pospíšil vás seznámí s lidmi etnik Hmong, Nung, Dao a dalšími, jež od sebe snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Ukáže vám méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny s barevnými trhy, krajinu členitých hor, zelených políček s rýží i zeleninou a nesčetných jeskyní a vodopádů. Nevynechá ani významná místa starobylé Hanoje – kulturního centra a metropole Vietnamu. Promítání doplní i fotografie malebné oblasti okolí Ninh Binhu neboli jak říkají Vietnamci "Halongu na souši".