ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Filipíny – velká cesta

Po ostrovech ohnivého kruhu
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 10. – 6. 11. 202315 dní27382320

AKTUÁLNĚ PLNO!

23. 10. – 11. 11. 202320 dní27382321

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Monumentální 2000 let staré rýžové terasy
  • Po vodě i pěšky do krasových jeskyní i na vulkány, k horkým pramenům i ledovým vodopádům
  • Čokoládové hory, nejmenší primát světa i velrybí žraloci
  • Na vahadlových loďkách do pitoreskních zátok s krystalicky průzračnou vodou

Popis

Třista let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných, turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čekají na této neobyčejné cestě na Filipíny.

Program

1.–2. den

Praha – Manila: přílet na ostrov Luzon – transfer do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě.

3. den

Manila: výlet do městečka Pagsanjan"mokrý" lodní výlet proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až pod vodopád Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).

4. den

Manila: celodenní výlet ke kráterovému jezeru Taal se stejnojmenným vulkánem (nenápadný, ale jeden z nejaktivnějších na Filipínách) – vahadlovou lodí přes jezero a dále pěšky (nebo na koních) na vrchol (max. 1 h).

5. den

Manila – Banaue: celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller.

6. den

Banaue:výlet do Batadu – pěší výlety po rýžových terasách, vodopády a domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.

7. den

Banaue – Sagada: přesun do tzv. "horské stanice" v nadm. výšce 1500 m – Údolí ozvěn (posvátné pohřebiště vysoko ve skalách), fakultativně sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging.

8. den

Sagada – Baguio: přejezd oblastí všudypřítomných rýžových teras po tzv. „Zig Zag“ Road – silnice vedoucí nádhernou scenérií s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.

9. den

Baguio – Manila: přejezd do hl. m. a podvečerní procházka – koloniální čtvrťIntramuros, barokní kostelSv. Augustina, Rizalův park.

10. den

Manila – Panglao: přelet na o. Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao – odpočinek a koupání na Alona Beach.

11. den

Ostrov Panglao: odpočinek na pláži – fakultativně výlet na ostrůvek Balicasag s úžasnou rozmanitostípodmořskéhoživota – možnost šnorchlovánínakorálovýchzahradách.

12. den

Ostrov Bohol: výlet na Čokoládovéhory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) – výstupna vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěvachovnéhocentranártounanejmenšíhoprimátanasvětě; výlet na plovoucí restauraci po řece Loboc v obklopení pestré tropické přírody; večer přesun na o. Cebu.

13. den

Ostrov Cebu – celodenní výlet podél jižního pobřeží: Oslob – zážitek pozorování nebo šnorchlování s velrybími žraloky (největší žraloci světa); koupání a šnorchlování na písečné pláži White Beach.

14.-15. den

Cebu City – Praha: krátká prohlídka hl. m. ostrova – Magalhãesův kříž a katedrála St. Niño (nejstarší křesťanská místa na Filipínách); odlet do Manily a následně do ČR, přílet domů 15. den.

Prodloužení

OSTROV PALAWAN

14. den

Cebu City – Puerto Princesa: po prohlídce města odlet na ostrov Palawan – program dle času příletu.

15. den

P. Princesa – Sabang – El Nido: NP Underground River plavba nádhernou krasovou jeskyní proti proudu podzemní řeky několik kilometrů do nitra země; poté přejezd krajinou s pestrou tropickou přírodou.

16.–17. den

El Nido – letovisko spitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi s průzračně čistou vodou: lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě – koupání a šnorchlování.

18. den

El Nido: volný program či fakultativní návštěva překrásné panenské pláže Nacpan.

19.–20. den

El Nido – Manila – Praha: dle dostupnosti letů do Manily poslední možnost odpočinku na bělostných plážích; přelet do Manily a přestup na odlet domů, přílet do ČR 20. den.

Podmínky