ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mijabi – doteky japonské krásy

Okouzlující, ohromující, nezapomenutelné Japonsko
poznávací zájezdy★★★★ chci cestovat komfortně

Na co se můžete těšit?

  • Amalgám starobylých tradic a supermoderní současnosti
  • Stín staletých cedrů, dunění mohutného vodopádu a zenové chrámy s vůní moře
  • Nezapomenutelný večer s legendární společnicí gejša
  • Vytříbená japonská pohostinnost v rjokanu na posvátném ostrově

Popis

Tisíc let staré japonské slovo mijabi představuje ideál krásy založený na životě, ve kterém není místo pro hrubost, ošklivost a absurditu a jehož cílem je dosažení pocitu absolutní harmonie krásy a elegance. Ponořte se s námi všemi smysly do jedinečné atmosféry této okouzlující země a vychutnejte si smaragdovou zeleň tiché chrámové zahrady, hedvábný dotyk kimona gejši, nostalgický zvuk mořských vln narážejících na pobřeží posvátného ostrova, tisíce barev, chutí a vůní skvělé japonské kuchyně. Mijabi není jen prázdné slovo, mijabi je po generace broušený diamant japonské kultury a zážitek, na který se nezapomíná...

Díky dlouholeté a hluboké znalosti Japonska jsme pro vás připravili zcela výjimečnou cestu, která je dále vyladěna pečlivým výběrem prvotřídních a unikátních hotelů, špičkových autentických restaurací a umocněna světově proslulou kvalitou místních služeb.

Program

1.–2. den

Praha – Tokio: přílet, transfer do centra Tokia a lehká společná večeře.

3. den

Tokio: příjemný den v hlavním městě – park Šindžuku Gjoen s rozkvetlými sakurami, procházka mrakodrapovou čtvrtí Šindžuku s monumentální tokijskou radnicí; oběd v 50. patře s výhledem na panorama světové metropole; fascinující kontrast tradiční japonské zahrady Hamarikjú s ocelí a sklem supermoderního Šiodome, zemitá Asakusa se slavným chrámem Sensódži a branou Kaminarimon; osvěžující projížďka lodí po řece Sumida se stylovou večeří.

4. den

Tokio – Nikkó : cesta do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku pohodlným expresním vlakem v privátním kupé – prohlídka okázale zdobené svatyně Tóšógú, která v hlubokém cedrovém lese ukrývá hrobku šóguna Tokugawy Iejasu; oddech od turistického ruchu při obědě v tiché elegantní restauraci uprostřed přírody; působivá energie a síla téměř 100 metrů vysokéhovodopádu Kegon vytékajícího z jezera Čúzendži v malebné krajině pod posvátnou horou Nantai; po návratu do Tokia večeře v restauraci 634 na nejvyšší televizní věži na světě Tokyo Sky Tree.

5. den

Tokio – Kamakura: celodenní výlet mikrobusem do sídelního města prvního japonského šógunátu a historického centra japonského buddhismuimpozantní svatyně Hačimangú zasvěcená božstvu války; osvěžující oběd v restauraci s výhledem na moře; bronzová socha Buddhy v neobyklé přírodní scenérii chrámu Kótokuin; šálek zeleného čaje v tichém zenovém chrámu Hókokudži s tajemnou bambusovou zahradou; k večeři lahodné suši ve špičkové restauraci Marufuku.

6. den

Tokio – Kjóto : ranní přejezd 1. třídou slavného rychlovlaku šinkansen do kulturního centra země; dokonale připravený a prezentovaný oběd v japonské rodinné restauraci; proslulý chrám Kinkakudži se svým nablýskaným Zlatým pavilonem,procházka malebnými historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka; večeře s legendární společnicí gejša ve vyhlášeném kjótském stylu kaiseki ve čtvrti Gion.

7. den

Kjóto – Nara   Udži: výlet mikrobusem do prvního trvalého hlavního města japonského císařství – procházka parkem s divokými, ale přátelskými jelínky, největší dřevěná budova na světě v chrámu Tódaidži ukrývající 15 metrů vysokou bronzovou sochu Buddhy z poloviny 8. stol.; chrám Bjódóin představující „buddhistické nebe“ školy Čisté země v Udži, kde se zpracovává nejznámější japonský čaj; slavná atmosférická svatyně Fušimi Inari s nekonečnými řadami oranžových bran torii; k večeři skvělá tempura – smažené obalované krevety, houby a zelenina v nadýchaném těstíčku.

8. den

Kjóto – Hirošima  – Mijadžima : přesun 1. třídou šinkansenu do Hirošimy – prohlídka Parku míru a muzea atomové bomby, návštěva architektonicky mimořádné budovy Orizuru Tower spojená s lehkým obědem; plavba vyhlídkovou lodína ostrov Mijadžima se slavnou „plovoucí“ branou torii svatyně Icukušima; nocleh v tradičním japonském ubytování rjokan s bohatou večeří, možnost krátké večerní plavby k osvětlené bráně či romantické procházky po ostrově ztichlém po odjezdu denních výletníků.

9. den

Mijadžima – Himedži – Ósaka: krátká cesta 1. třídou šinkansenu do města Himedži – prohlídka největšího a nejzachovalejšího japonského hradu přezdívaného „Bílá volavka“ a zahrad Kókoen v podhradí; oběd s výhledem do zahrady; návrat do Ósaky – pohledy na město ze střešní observatoře architektonického klenotu města Umeda Sky Building; stylová večeře na rozloučenou ve vyhlášené teppanjaki restauraci Chayamachi – menu s výběrovým hovězím masem wagjú grilovaným přímo před zraky návštěvníků; možnost procházky nočním životem Ósaky – neony ozářený most Ebisubaši přes kanál Dótombori.

10. den

Ósaka – Praha: ranní přejezd na unikátní letiště Kansai zbudované na umělém ostrově a odlet do Prahy.

Podmínky