ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Skotsko – ostrov Skye

Putování po Mlžném ostrově
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
18. 9. – 25. 9. 20248 dní16631402

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Vodopády padající do moře, jezírka a skalní věže
  • Tajuplné skotské hrady, kamenné mosty a viadukty
  • Palírna whisky, rybářská městečka, tradiční hospůdky
  • Vyhřívající se tuleni i pasoucí se ovce a chlupaté krávy

Popis

Vypravte se s námi na několikadenní objevování největšího a nejkrásnějšího ostrova Vnitřních Hebrid, souostroví přiléhajícího k západnímu pobřeží pevninského Skotska. Ochutnejte jeho drsnou a nezaměnitelnou chuť, stejnou, jako má slavná místní whisky Talisker, kterou si oblíbil už Robert Louis Stevenson. Budeme moci obdivovat nádherná zelená údolí s křišťálovou vodou, dramatické skalní útvary, útesy tyčící se nad mořem, pohádková jezírka a vodopády, starodávné hrady hrdých skotských rodů, kamenné mosty a viadukty. A když nás poznávání vší té krásy unaví, můžeme si dát onu lahodnou skotskou single malt whisky nebo spláchnout místní vyhlášené fish&chips sklenicí vychlazeného piva a kochat se nádherným západem slunce.

Program

1. den

Praha – Edinburgh Fort William: přílet do hl. města Skotska a následný přejezd scenerickou cestou přes Skotskou vysočinu Highlands; vyhlídka na Loch Tulla, pustá rašeliniště Rannoch Moor, dech beroucí scenérie Glen Etive jedna z nejfotografovanějších hor ve Skotsku, ikonická hora Stob Dearg; kratší výšlapy (celkově cca 2 h) v jednom z nejkrásnějších údolí skotské vysočiny Glen Coe.

2. den

Fort William ostrov Skye: údolí Glen Nevis pod nejvyšší horou Skotska Ben Nevis (1345 m), procházka pod vodopády Steall Waterfall (2 h), které se objevily i ve filmu Harry Potter a Ohnivý Pohár; přejezd na ostrov Skye – výhled na pět vrcholů Five Sisters a na asi nejznámější hrad Skotské vysočiny Dornie Castle,proslavený filmem Highlander; přejezd mostu Skye Bridge; vesnička Sligachan se starým kamenným mostem Old Bridge s vrcholky Cuillin Hills (tzv. "skotské Alpy") v pozadí; malebné přístavní hlavní město ostrova Portree.

3. den

Výlet na nejsevernější výběžek ostrova – túra (3 h) s úžasným výhledem na skalní věž The Old Man of Storr; vodopád Mealt Falls s vodou padající z výšky 55 metrů přímo do moře ze skály Kilt Rock, připomínající tvarem mužský národní oblek;  hrad Dunvegan Castle klanu MacLeod; jedna z nejhezčích pláží ostrova – Coral Beach, procházka podél moře a pro otužilce možnost koupání; prohlídka romantického přístavuPortree s obchůdky a skvělými fish&chips.

4 den

Vyhlídka na nejvyšší vrchol ostrova Sgurr Alasdair (992 m); rybářská vesnička Elgol a projížďka výletní lodí kolem západního pobřeží ostrova, kde lze za slunného počasí cestou pozorovat tuleně vyhřívající se na kamenech; procházka (2 h) k nádhernému jezeru Loch Coruisk v srdci hor; procházka (2 h) k pohádkovým Fairy Pools – kaskádovitá soustava jezírek s křišťálovu vodou na západním úbočí Cuillin Hills v širokém údolí Glen Brittle

5. den

Krásná túra (4 h) údolím Glen Sligachan podél stejnojmenné řeky se starým kamenným mostem mezi východní a západní částí pohoří Cuillins; světoznámá palírna Talisker Distillery z r. 1830, kde ochutnáme jedinečnou nakouřenou chuť  single malt whisky, která učarovala i spisovateli R. L. Stevensonovi;  kamenitá pláž Talisker Bay se západem slunce; pohled na vodopád padající z útesů Rubha Cruinn a skalisek vyrůstajících přímo z moře.

6. den

Staffin Dinosaur Footprint – zachovalá stopa prehistorického ještěra; Quiraing – součást geologického zlomu Trotternish Ridge – stolové kopce, skalní stěny a věže, rokle a spousta ovcí; přístavní město Uig a pivovar The Isle Of Skye; Fairy Glen neboli “Údolí víl” – malinké, ale asi nejkouzelnější údolí ostrova s kopci bizarních tvarů, skalními věžemi, jezírky a kruhy z kamenů; maják Neist Point – jedno z nejpopulárnějších míst na pozorování západu slunce nad skalnatými útesy. 

7. den

Ostrov Skye – Stirling: zpáteční cestu absolvujeme po vodě, tedy trajektem směr Mallaig; cestou do vnitrozemí nás čeká další krásná trasa podél zálivů a jezer jako Loch Ailort nebo Loch Eilt; Glenfinnan Viaduct – nejslavnější skotský železniční most, proslavený filmovou sérií o Harry Potterovi; zastávka v malebném přímořském městě Oban s viktoriánskou architekturou; přejezd do Stirlingu – města Williama Wallace a kdysi hlavního města Skotska, procházka historickým centrem.

8. den

Stirling – Edinburgh – Praha: výhled na středověký hrad Stirling Castle a na 67 m vysokou neogotickou věž, tzv. Wallace Monument; přejezd na letiště v Edinburghu a odlet domů dle letového řádu.

Podmínky