ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Z Andalusie až na konec světa

Tři mysy – Gibraltar, São Vicente a Cabo da Roca
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
2. 6. – 11. 6. 202410 dní17071401

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Za poznáním památek a přírodních krás Andalusie a jižního Portugalska
  • Výlet na Gibraltar – jediné místo v Evropě s volným výskytem opic
  • Návštěva měst Málaga, Cádiz, Sevilla a Lisabon 
  • Relaxace na písečných plážích Atlantiku
  • Útulné ubytování v hotelích a penzionech

Popis

Skalnaté mysy s burácejícími vlnami tříštícími se o břehy jsou místa s nezapomenutelnou atmosférou, jež v lidech od nepaměti vzbuzovala chuť vydávat se za horizont známého. V oblasti Andalusie a jižního Portugalska je takových romantických míst, kde si připadáte jako na konci světa, hned několik. Zdobí je historické majáky, které už po staletí vítají mořeplavce, rybáře a dobrodruhy do bezpečí evropských břehů. Vydejte se s námi tam, kde končí země a začíná moře...

Krásná příroda a ohromující scenérie nejsou to jediné, co tento kout Evropy dokáže nabídnout. Navštívíme také historické město Sevilla s úžasnou gotickou architekturou, kouzelnou metropoli Lisabon, kterou brázdí typické žluté tramvaje, a také Cádiz, nejstarší město západního světa s kilometry zlatých pláží. Jedinečným zážitkem bude jistě pozorování volně žijících opic na skalách britské enklávy Gibraltar s výhledem na nedaleké africké břehy. Dosyta si užijeme také koupání a relaxaci na plážích Atlantiku, především v proslulém regionu Algarve s malebným členitým pobřežím a písečnými plážemi.

Španělsko-portugalské putování si vychutnáme v malé skupině a v zázemí příjemných hotelů, odkud vždy po snídani vyrazíme mikrobusem za poznáváním. 

Program

1. den

ŠPANĚLSKO: Letecky přímým spojem Praha – Málaga; večerní procházka po městě (podle času daného letovým řádem).

2. den

Prohlídka Málagy – centra jižní Andalusie, kde se narodil Pablo Picaso: procházka na pevnost Alcazaba a hrad Castillo de Gibralfaro s krásným výhledem na město a moře; návštěva impozantní katedrály (Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación), historické tržnice (Mercado Central de Atarazanas) a přístavu; možnost koupání, případně večerního představení tanců flamenco.

3. den

Přejezd na Gibraltar – nedobytnou britskou enklávu, vzdálenou pouhých 13 kilometrů od afrických břehů: výjezd lanovkou na impozantní skálu Rock of Gibraltar a pozorování magotů bezocasých – jediných volně žijících opic v Evropě, návštěva Jeskyně sv. Michala (Cueva de San Miguel) a centra města s autentickou britskou atmosférou; večer přejezd do městečka Tarifa, kde se nachází nejjižnější bod evropského kontinentu

4. den

Krátký pěší výlet borovicovými lesy k útesům Acantilado de Barbate (5 km 1,5 h); přejezd do přístavu Cádiz – nejstarší město Španělska, jež se nachází na velmi úzkém poloostrově vybíhajícím do moře, procházka po nábřeží tvořeném hradbami, možnost návštěvy nepřeberného množství restaurací s mořskými plody, nebo koupání na bílých plážích; večerní přejezd do Sevilly.

5. den

Sevilla  – hlavní andaluská metropole s nepřeberným množstvím památek: architektonicky zajímavé náměstí Plaza de España, které se objevilo již v mnoha filmech; prohlídka původně maurské pevnosti Alcázar s mozaikami a palácovými zahradami; návštěva gotické katedrály Panny Marie (Catedral de Santa María de la Sede) – místo posledního odpočinku (hrobka) mořeplavce Kryštofa Kolumba, možnost výstupu na zvonici (dříve minaret) La Giralda s pěkným výhledem na město.

6. den

PORTUGALSKO: Přejezd do portugalské oblasti Algarve proslulé krásnými plážemi a pískovcovými útesy: výlet lodí do jeskyní Benagil – při troše štěstí pozorování delfínů; krátká procházka po útesech na písečné pláže Praia do Submarino a Praia de João de Arens (4 km / 1,5 h); nocleh v historickém městečku Lagos v Cádizském zálivu.

7. den

Zastávka na pláži Praia do Camillo s možností koupání; přesun na nejjihozápadnější mys Evropy Cabo de São Vicente (místo ve středověku považované za konec světa) – procházka po útesech, případně prohlídka majáku; přesun do městečka Santiago do Cacém – v případě časových možností návštěva pozůstatků starověkého římského města Miróbriga (Castelo Velho) a maurského hradu s romantickými výhledy do okolí.

8. den

Přejezd přes písečnou kosu Troia (Península de Troia) s možností koupání a přírodní park Arrábida; prohlídka hl. m. Lisabon : návštěva svatyně s obří sochou Krista (Santuário de Cristo Rei) v Almadě, která bdí nad městem; procházka po pobřežní čtvrti Belém – možnost návštěvy Památníku objevitelů (Padrão dos Descobrimentos), jenž připomíná slavnou éru portugalských mořeplavců, belémské věže (Torre de Belém), nejznámějšího symbolu metropole, impozantního kláštera jeronymitů (Mosteiro dos Jerónimos), lisabonské dominanty hradu sv. Jiří (Castelo de São Jorge) aj.

9. den

Sintra  – původní letní sídlo portugalských králů, město s islámskou historií, položené na úbočích zalesněných kopců: prohlídka působivého paláce Palácio Nacional da Pena, jenž hraje všemi barvami; mys Cabo da Roca – nejzápadnější bod evropského kontinentu, krátká procházka po útesech, prohlídka majáku a možnost koupání na jedné z okolních pláží; večer volný program v Lisabonu.

10. den

Rozloučení s Portugalskem, odlet domů dle letového řádu.

Podmínky