ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Všechny barvy Portugalska

Za poznáním malé sympatické země na konci Evropy
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
2. 6. – 10. 6. 20249 dní17080402

AKTUÁLNĚ PLNO!

12. 6. – 20. 6. 20249 dní17080401

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Cesta po památkách a přírodních krásách země mořeplavců
  • Procházka po útesech mysu Cabo da Roca a v pohoří Serra da Estrela
  • Projížďka po řece Douro a ochutnávka vín
  • Památky UNESCO ve městech Lisabon , Porto , Braga  a Batalha 
  • Ubytování v hotelích a penzionech

Popis

Okouzlující skalnaté pobřeží divokého Atlantiku s nejvyššími vlnami světa. Historická města, z nichž vyplouvali stateční mořeplavci objevovat neznámé kontinenty. Půvabné údolí řeky Douro, které dodnes brázdí bárky s portským vínem. A zapomenuté kamenné vesničky v pohoří Serra da Estrela, kde se zastavil čas... To všechno a ještě mnohem víc je Portugalsko – nenápadná země na konci Evropy zalitá sluncem, která si vás brzy získá uvolněnou a přátelskou atmosférou. 

Na zájezdu poznáme ta nejkrásnější místa, jaká tato země nabízí. Vydáme se na nejzápadnější mys Evropy Cabo da Roca, budeme pozorovat ptačí kolonie na ostrůvku Berlenga Grande, užijeme si výhledy z nejvyšší portugalské hory Torre a na řece Douro se budeme plavit malebným údolím mezi vinicemi. Navštívíme také mnoho památek, jež připomínají bohatství a zašlou slávu portugalské dobyvatelské minulosti. Prozkoumáme pohádkové královské sídlo Sintra, monumentální středověký hrad Óbidos a architektonické klenoty měst Lisabon a Porto.

Cestu si vychutnáme v pohodovém tempu a v malé skupince vedené naším zkušeným průvodcem. Určitě nám také zbyde dostatek času na koupání v Atlantiku, ochutnání úlovků místních rybářů a večerní rozjímání nad sklenkou vyhlášeného portského vína...

Program

1. den

Letecky Praha – Lisabon; přílet v pozdních večerních hodinách, ubytování. 

2. den

Lisabon : návštěva čtvrti Belém – slavná Belémská věž, Památník objevitelů (Padrão dos Descobrimentos) a jeronymitský klášter (Mosteiro dos Jerónimos); nejstarší lisabonská čtvrť Alfama s bludištěm kouzelných uliček, zřícenina románského hradu sv. Jiří (Castelo de São Jorge).

3. den

Sintra  – bývalé královské letní sídlo: historické stavby, palácové komplexy a rozlehlé parky, návštěva starého královského paláce; přesun na Cabo da Roca – nejzápadnější výběžek Portugalska a kontinentální Evropy, koupání na okolních plážích; večerní návrat do Lisabonu.

4. den

Óbidos – návštěva historického městečka se středověkým hradem z 8. stol., možnost ochutnávkytradičního třešňového likéru Ginjinha d'Obidos; plavba lodí ze surfařské vesničky Peniche na ostrůvek Berlenga Grande – návštěva pevnosti Forte de São João Baptista, koupání, příp. procházka po útesech a pozorování ptačích kolonií; alternativně možnost surfařských lekcíPeniche.

5. den

Nazaré – výjezd zubačkou na vyhlídku Sitio de Nazaré, ze které lze pozorovat jedny z nejvyšších vln na světě (až 30 metrů); Batalha  – návštěva impozantního dominikánského kláštera; večer přejezd do nejvyššího pohoří kontinentálního Portugalska – Serra da Estrela.

6. den

Den v pohoří Serra da Estrela: návštěva půvabné vesničky Piodão zasazené na úpatí zelených kopců; následuje krátká procházka v okolních lesích přes kamenné mosty, kolem opuštěných sídel s nádhernými výhledy do okolí (6 km / ↑ 350 m / ↓ 350 m / 2,5 h); výjezd na nejvyšší horu kontinentálního Portugalska Torre (1993 m), pro otužilce možnost koupání v jednom z horských jezer; zastávka u vodopádu Poço do Inferno a středověkého hradu Trancoso.

7. den

Údolí řeky Douro : plavba po řece Douro, která se zařezává do okolních kopců posetých vinicemi – návštěva jednoho z místních vinařství s degustací vína; zastávka v nedaleké vesničce Sabrosa – rodiště slavného mořeplavce Fernãa Magalhãese; Braga – prohlídka historického města, přezdívaného portugalský Řím pro velké množství honosných kostelů a paláců; možnost výstupu k poutnímu místu Bom Jesus do Monte , kam vede 573 schodů (alternativně výjezd zubačkou); večerní přejezd do Porta.

8. den

Porto : prohlídka města – katedrála a historické centrum, čtvrť Ribeira, někdejší burza (Palácio da Bolsa), velkolepý dvoupatrový most Dom Luis I přes řeku Douro, návštěva a ochutnávka slavného portského vína ve Vila Nova de Gaia.

9. den

Rozloučení s Portugalskem a odlet do Prahy dle letového řádu.

Podmínky