ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sopky jižní Itálie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 5. – 2. 6. 202310 dní16150301

Na co se můžete těšit?

  • Večerní erupce na vulkánu Stromboli
  • Možnost výstupu na Etnu  a Vesuv
  • Relaxace na plážích Costa Amalfi  a ostrova Capri 
  • Návštěva Pompejí  a historických měst Tropea a Taormina
  • Ubytování v hotelích a penzionech, cestování mikrobusem v malé skupině

Popis

Jižní Itálie je fascinujícím regionem, o kterém by se dalo říct, že je tím „italštější“, čím víc míříme na jih. Vydejte se s námi na samou špičku Apeninského poloostrova, která je opomíjena davy turistů a kde život plyne klidněji, než ve zbytku Itálie. Čekají nás procházky borovicovými lesy po vrcholcích Apenin, nádherné scenérie s výhledy na romantické zátoky se zlatavými plážemi a koupání v nejčistším moři Evropy. 

K této oblasti patří také sopky, které místní odnepaměti děsily a fascinovaly ohlušujícími výbuchy a výrony žhavé lávy. Vystoupáme spolu na nejslavnější sopku světa Vesuv, která před téměř dvěma tisíci lety pohřbila město Pompeje. Na Etně se budeme kochat výhledem z úctyhodné výšky více než 3000 metrů na sicilské pobřeží. Nezapomenutelným zážitkem, který nám rozproudí krev v žilách, bude výlet na ostrovní vulkán Stromboli, který nepřetržitě chrlí lávu a popel.

Den strávíme na nejkrásnějším italském pobřeží Amalfi s kouzelnými vesničkami plných barevných domečků nalepených na skalách tyčících se prudce z moře. Výlet si uděláme také na slavný ostrůvek Capri, který si oblíbila italská smetánka a milovníci architektury ocení návštěvu pitoreskních městeček Sorrento, Tropea a Taormina zasazených v malebné krajině útesů a zlatavých pláží. Můžete se těšit na skvělou italskou kuchyni a putování v malé skupince s komfortním ubytováním v hotelích a penzionech. Buon viaggio!

Program

1. den

Přílet do Neapole, transfer na ubytování. Večerní prohlídka města (dle letového řádu).

2. den

Pompeje  a Vesuv - návštěva Pompejí, starořímského města, které bylo pohřbeno vrstvou popela a lávy po výbuchu sopky Vesuv v roce 79 n.l. . Prohlídka labyrintu zachovalých paláců a panských domů s mozaikami – unikátní vhled do života civilizace, jejíž existenci náhle ukončila přírodní katastrofa; výjezd na aktivní sopku Vesuv (1281 m) – dominantu města Neapole s úžasnými výhledy, procházka kolem kráteru (5 km/ 1,5 h).

3. den

Capri – ranní plavba na tento krásný, skalnatý ostrov nedaleko Neapole, který si oblíbila italská smetánka. Výjezd zubačkou do historického centra města Capri; zahrady Giardini di Augusto vybudované na útesu nad mořem; kartuziánský klášter Certosa di San Giacomo; cesta lanovkou na nejvyšší bod ostrova Monte Solaro (589 m); fakultativně možnost výletu člunem do Modré jeskyně - údajného domova nymf a mořských panen; relaxace na plážích ostrova.

4. den

Costa Amalfi  – podle mnohých nejhezčí část pobřeží Itálie. Začátek dne v Sorrento – město na útesu obklopené citrusovými sady, proslavené produkcí kyselého likéru Limoncello, který je možné v Sorrentu ochutnat na každém rohu; návštěva Positana – malebného městečka ležícího na vápencové stěně, která se prudce svažuje až k městským plážím, možnost koupání; krátká procházka po panoramatické Stezce bohů s působivými výhledy na celé pobřeží (5,5 km/ 2 h).

5. den

Mys Palinuro a pobřeží Kalábrie – nenáročný pěší výlet k majáku Faro di Capo Palinuro a po útesech kolem mysu Palinuro (3,5 km/ 1,5 h), následně odpočinek a koupání na nedalekých plážích; výjezd na vyhlídku Monte San Biagio se Sochou Krista Spasitele tyčícím se nad vesnicí Maratea; zastávka u obřího skalního oblouku Arco Magno klenoucího se nad mořem.

6. den

Jeskyně a hory Kalábrie - návštěva vápencových jeskyní Grotta del Romito, ve kterých se nachází skalní rytiny a pozůstatky pohřebišť z období mladého paleolitu; výstup na horu Monte Cocuzzo (1541 m), ze které jde za jasného dne dohlédnout na Liparské ostrovy a Etnu (6 km/ 2,5 h); večer strávíme ve vesnici Tropea – jedné z nejmalebnějších vesnic tyrhénského pobřeží postaveného na skále nad mořem.

7. den

Bílé pláže Capo Vaticano a sopka Stromboli  - dopolední koupání na plážích s bílým pískem u mysu Capo Vaticano; přejezd trajektem na Stromboli – ostrov se stejnojmeným vulkánem, který patří mezi nejaktivnější na světě; nezapomenutelným zážitkem bude večerní výstup na sopku a pozorování erupcí z bezpečné vzdálenosti (8 km/ 3,5 h).

8. den

Sicílie - přesun trajektem na Sicílii; v případě časové rezervy zastávka u vulkanického kaňonu řeky Alcantara s bizarně formovanými skalními stěnami – možnost průchodu soutěskou v ledové vodě s občasnými plaveckými pasážemi; prohlídka pitoreskní Taorminy – pobřežního města s antickým amfiteátrem, vynikající zmrzlinou a výhledy na Etnu.

9. den

Etna - pro zájemce výstup na nejvyšší sopku evropského kontinentu, Etnu  (3323 m). Výjezd mikrobusem k spodní stanici lanovky u chaty Sapienza; možnost výjezdu lanovkou nebo pěšího výstupu na Etnu, případně procházky okolo fumarol pod sopkou; alternativně odpočinkový den na plážích východního pobřeží Sicílie.

10. den

Návrat do Prahy dle letového řádu.

Podmínky