ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Gesäuse – skialpový kurz

Vaše první skialpové krůčky!
lyžování a skialpinismus1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Rakousko

Na co se můžete těšit?

  • Tři dny výuky bezpečného pohybu na skialpinistických lyžích
  • Základy lavinové prevence, plánování a vedení zimní túry
  • Vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé skialpinisty
  • Ubytování v rodinném alpském penzionu s polopenzí
  • Zapůjčení lavinového setu Pieps v ceně kurzu

Popis

Přijměte pozvání na skialpový kurz do malebného a téměř neznámého národního parku Gesäuse. Prodloužený víkend je určen jak naprostým skialpinistickým začátečníkům, tak i účastníkům, kteří se chtějí o skialpinismu dozvědět více a získat základní dovednosti a znalosti pro provozování této nádherné lyžařské aktivity. Pokud jsou vám již sjezdovky těsné a rádi byste se na lyžích vydali do volného horského terénu, tato akce je určena pro vás. 

NP Gesäuse se nachází v masivu Ennstálských Alp pouhých 200 km od česko-rakouské hranice. Díky kombinaci rozumné míry ochrany přírody a podpory udržitelného turistického ruchu jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní turistiku. Srdcem NP Gesäuse je obec Johnsbach (753 m) ležící na začátku údolí, které se postupně zdvihá v délce několika kilometrů až k samotě Gscheideggerhof (1016 m), kde končí silnice. Celé údolí je z obou stran ohraničeno mohutnou hradbou hor. Skialpové túry jsou zde velice rozmanité – nejzajímavější a nejčastější jsou výstupy na Leobner (2036 m), Blaseneck (1969 m) či Festkogel. Dokonalou horskou kulisu zde vytvářejí výhledy na nejvyšší vrchol oblasti Hochtor (2369 m) či překrásný Lugauer (2217 m), připomínající svým tvarem ikonický Matterhorn.

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.

Program

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Johnsbachu; příjezd po poledni, ubytování. Seznámení se se skailpinistickou výbavou, kratší odpolední túra snácvikem základních dovedností – zacházení se záchrannými lavinovými prostředky. Večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Nenáročná skialpová túra jižní stranou údolí na Stadelfedscheid (2092 m) (11 km/ ↑ 1110 m), s výukou správného použití skailpové výbavy, nácvik stoupání. Večer možnost relaxace v sauně.

3. den

Snazší skialpová túra severní stranou údolí na oblíbené vrcholy Leobner (2036 m) (12 km/ ↑ 1060 m) či Blaseneck (1969 m) (13 km/ ↑ 990 m); odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA