ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Metropole Skandinávie a pobřeží Bohuslän

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
20. 7. – 28. 7. 20239 dní17561301

Na co se můžete těšit?

  • Putování malebným trojmezím Norska, Švédska a Dánska
  • Výlet lodí kolem rozeklaného švédského pobřeží s pozorováním tuleňů
  • Procházka kolem ostrůvku Stora Dyrön zakončená odpočinkem v sauně a koupáním v moři
  • Kodaň:  průzkum na kole? či letní lyžování na kopci CopenHill?
  • Pohodlné cestování mikrobusem s ubytováním v hotelích

Popis

Kraj Bohuslän je utajeným klenotem švédského pobřeží, který ukrývá kilometry písečných pláží, laguny s tyrkysovou vodou lákající ke koupání a kouzelné vesničky s barevnými domečky, které jako by vypadly ze severských detektivek. Můžeme se zde toulat na lodi či na kajaku bludištěm tisíců žulových ostrůvků porostlých barevnými mechy a lišejníky, mezi kterými se prohání hejna tuleňů a ryb. Vydejte se s námi na putování tímto jedinečným severským regionem protkaným vikingskou historií. 

Vedle panenské severské přírody se můžete těšit na zážitky ze skandinávských metropolí se světově proslulou architekturou. V Oslu se budeme kochat výhledem na město ze slavných skokanských můstků Holmenkollen, v Göteborgu navštívíme plovoucí muzeum Maritiman s námořními loděmi a ponorkami a Kodaň budeme moci poznat stylově jako místní – ze sedla jízdního kola, kterým se budeme přesouvat mezi památkami a útulnými kavárnami. Severské putování si vychutnáme v malé skupince s příjemným ubytováním v hotelích a penzionech.

Program

1.–2. den

NORSKO

Přílet do Osla - hlavního město Norského království. Královský palác; pevnost Akershus festning; Frogner park se sochami Gustava Vigelanda; poloostrov Bygdøy s muzei (Kon-Tiki, Muzeum polárních výprav, Norské lidové muzeum), parky a plážemi – možnost koupání; návštěva skokanských můstků Holmenkollbakken s panoramatickým výhledem na město. 

3. den

Fredrikstad – prohlídka Sterého města Gamlebyen– velmi zachovalého pevnostního města s opevněním ve tvaru hvězdy. Malebné hrázděné domy, vodní příkopy s padacím mostem, kavárny na nábřeží řeky Glomy.

Přejezd podmořským tunelem na ostrov Kirkeøy ležící nadohled od švédských břehů v mořském národním parku Ytre Hvaler. Možnost krátké okružní procházky skrz lesy a pobřeží ostrova (6 km/ 1,5 h), případně návštěva pitoreskní přístavní vesničky Skjærhalden s tradičními červenými domky a městskými plážemi.

4. den

ŠVÉDSKO 

Přejezd do Švédska přes známý hraniční most Svinesundsbron. Prohlídka Skalních rytin v Tanum – souboru petroglyfů vyobrazující život a mytologii skandinávských kmenů z doby bronzové. Zastávka v kouzelném přístavním městečku Fjällbacka, dějiště krimi románů známé švédské spisovatelky Camilly Läckberg. Výstup na skálu Vetteberget s výhledem na město a okolní útesy.

Návštěva neznámější vesničky pobřeží Bohuslän – Smögen a procházka po nejkásnějším švédském molu Smögenbryggan s barevnými domečky, kavárnami a restauracemi. Fakultarivně plavba na nedaleký skalnatý ostrov Hållö s ikonickým majákem a koupáním v tyrkysové laguně Marmorbassängen.

5. den

Park Skulptur i Pilane plný soch zasazený do krajiny západního pobřeží Švédska s výhledem na moře a okolní kopce. Okružní pěší výlet kolem ostrova Stora Dyrön kolem stád muflonů s možností využití venkovní sauny a koupání v moři (6 km/ 1,5 h). 

Přejezd a večerní prohlídka Göteburgu – druhého největšího města Švédska. Procházka kolem kanálu Stora Hamnkanalen ke katedrále Göteborgs Domkyrka. Možnost výstupu k pevnosti Skansen Kronan přes čtvrť Haga s malebnými dřevěnými budovami a dlážděnými ulicemi.

6. den

Fakultativně odjezd v brzkých ranních hodinách na plavbu lodí s pozorováním tuleňů, případně volné dopoledne v Göteborgu (možnost návštěvy plovoucího námořního muzea Maritiman). Přejezd do oblasti Skåne – nejjižnější části Švédska. Procházka na poloostrově Kullaberg vyčnívajícího do průlivu Kattegat oddělující Švédsko a Dánsko přírodní rezervací Västra Kullaberg k majáku Kullens fyr (3 km/ 1 h).

7. den

DÁNSKO

Plavba trajektem přes Øresundskou úžinu do Dánska. Návštěva slavného renesančního hradu Kronborg  – dějiště Shakespearova dramatu Hamlet, ve kterém nesl název Elsinor. Cílem naší cesty bude hlavní město Dánského království Kodaň. Pitoreskní přístav Nyhavnpalácový komplex Christiansborg;anarchistické Svobodné město ChristianiaMalá mořská víla

8. den

Kodaň – návštěva futuristického kopce CopenHill – spalovny, jejíž střecha byla přestavěna na lyžařský svah s umělým povrchem, parkem a vyhlídkou na město a Øresunský most. Pro lyžařské nadšence šance vyzkoušet si letní lyžování uprostřed velkoměsta. Fakultativně možnost návštěvy Planetária Tycho de BrahehoDánského muzea designu, nebo historického Zábavního park Tivoli umístěného přímo v centru města.

9. den

Návrat do Prahy (dle letového řádu).

Podmínky