ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ekvádor, Galapágy a Amazonie 2023

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Ekvádor, Galapágy

Na co se můžete těšit?

  • Koloniální architektura, incké památky
  • Unikátní fauna na souostroví Galapágy
  • Panoramata zasněžených And
  • Za indiány do pralesů Amazonie

Popis

Přesvědčte se spolu s námi, že Ekvádor je geograficky nenapodobitelnou zemí. Jméno mu dala poloha přímo na rovníku. Páteř země tvoří rozlehlý hřeben And, dokonce s „nejvyšší horou světa“, protože zeměkoule v pase trochu přibrala – díky tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdálenější od středu naší planety než vrchol Everestu. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost země na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování.

Dále vás náš zájezd zavede na souostroví Galapágy, ležící v Tichém oceánu přibližně 1000 km západně od pobřeží Ekvádoru, kterému přináleží. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti souostroví se zde vyvinula jedinečná fauna. Tu představují například leguáni, obrovské želvy nebo nelétající kormoráni. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny přísným národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch.

Program

Fakultativní úvod (+4 dny)

AMAZONIE

1.–2. den

Letecky Praha – Quito, přejezd do horského lázeňského městečka Pampallakta, nocleh a relaxace ve zdejších termálech. Následující den cesta mikrobusem a motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno, příjezd do lodge, odpoledne koupání v laguně a odpočinek. 

3.–4. den

Pobyt v Amazonii – brzy ráno exkurze za pozorováním ptáků a růžových delfínů, dopoledne pěší výlet džunglí (asi 4 hod.) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů, plavba kánoí systémem lagun s pozorováním fauny, návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe, večer plavba lagunou a řekou, pozorování noční fauny. Ubytování ve stylových lodžích Siona Lodge

5. den

Celodenní transfer zpět do Quita, pokračování základním programem zájezdu.

.

ZÁKLADNÍ PROGRAM – ANDSKÁ OBLAST

1.–3. den

Letecky Praha – Quito, Otavalo – prohlídka světoznámého indiánského trhu s textilními výrobky, exkurze archeologickým areálem Cochasqui –ceremoniální pyramidy, pohřební mohyly, lunární a sluneční kalendář.  

Quito – prohlídka historického centra města: katedrála, kostel La Compaňía, náměstí San Francisco a Plaza Grande, přesun na rovník, citadela Mitad del Mundo s expozicí ekvádorských etnik a ukázkou fyzikálních fenoménů na rovníkové linii.

4. den

NP Cotopaxi – odjezd do oblasti andské tundry zvané „paramo“, výjezd a krátký výstup k horské chatě Jose Ribas (4850 m) na hranici ledovce aktivní sopky Cotopaxi (5897 m), prohlídka laguny Limpiopungo s okolní nádhernou sopečnou krajinou a při troše štěstí i divokými koňmi.

5. den

Laguna Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly), přesun do koloniálního města Riobamba ležícího pod  působivou nejvyšší sopkou Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou dle možností návštěva indiánských trhů.

6. den

Alausí – Nariz del Diablo (Ďáblův nos) – projížďka historickou železniční tratí, která úvratěmi překonává velkou nadmořskou výšku do hluboké soutěsky, návštěva muzea se zaměřením na stavbu železnice, pokračování do Ingapirca a návštěva nejvýznamnější ekvádorské předkolumbovské památky, přejezd do krásného koloniálního města Cuenca.

7. den

Cuenca, prohlídka jedinečného historického města s centrem z koloniálních dob, živá atmosféra, folklor a kolorit nefalšovaného ekvádorského života.  

8. den

NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s více než 200 jezery, krátký výlet okolo laguny La Toreadora, pozdě odpoledne přejezd do druhého největšího města Ekvádoru Guayaquilu, nocleh. 

9.–10. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo pokračování na Galapágy.

Prodloužení

GALAPÁGY

9. den

Odlet na Galapágy na ostrov Baltra, transfer k doku na ostrově Santa Cruz a odjezd člunem na ostrov Isabela, návštěva laguny s plameňáky.

10. den

Ostrov Isabela – pokračování prohlídky, nenáročný výlet krajinou formovanou sopečnou činností a vodou ke kráteru Sierra Negra (druhá největší vulkanická kaldera na světě), návštěva záchranné chovné stanice želv Arnaldo Tupiza, odpoledne lodí na ostrůvek Tintoreras, pozorování fauny a šnorchlování.

11. den

Ostrov Santa Cruz – ráno odjezd člunem na ostrov Santa Cruz, pěší výlet na krásnou bílou pláž Tortuga Bay, která je vhodná ke koupání, cestou pozorování pestré fauny leguáni, kormorání, terejové modronohý a další.  Odpoledne exkurze do vnitrozemí na vysočinu ostrova, lávové tunely, pozorování želv obrovských ve volné přírodě aj.

12. den

Celodenní výlet lodí dle dispozic na vybraný ostrov Bartolome, Plazas nebo North Seymour – pěšky po ostrově, pozorování velice pestré a endemické flóry a fauny, šnorchlování, relaxace, návrat do Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz.

13.–14. den

Transfer na letiště, cestou návštěva propastí Los Gemelos, odlet do  Guayaquilu. Následně pokračování dál do Evropy. Návrat do Prahy následující den v odpoledních hodinách.

Podmínky