ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Provence – památky s trochou turistiky

Perly jižní Francie
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
30. 6. – 8. 7. 20239 dní16011301

2 svátky

10. 7. – 18. 7. 20239 dní16011302

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Nejkrásnější památky Provence proložené krátkými pěšími výlety
  • Arles , Avignon , římské divadlo v Orange
  • Akvadukt Pont du Gard , NP Camargue
  • Vinné sklípky Châteauneuf-du-Pape a místní gastronomie

Popis

Provence je fenomén. Nabízí neuvěřitelné množství úchvatných historických památek, z nichž mnohé si vysloužily kredit UNESCO, přírodních zajímavostí a nádherných krajinných scenérií, věhlasnou gastronomii i vynikající vína, moře a slunce, přičemž na relativně malém území tu vše spolu koexistuje v naprosté symbióze. Určitě můžeme bez rozpaků říct, že nic takového nenajdeme snad nikde jinde na světě.

Program

1. den

Letecky Praha – Barcelona (případně jiné blízké letiště dle dostupnosti letenek); přesun mikrobusem do Nîmes, ubytování.

2. den

Výlet do příjemně malého letoviska Palavas-les-Flots – koupání a pěší výlet podél přírodních pláží a ptačích rezervací Les Salins ke katedrále Maguelone (5 km), městečko Villeneuve-lès-Maguelone; podvečerní zastávka na procházku po Montpellieru – města zahrad, vodotrysků a fontán.

3. den

Výlet na sever do podhůří Cevenn: výstup na vyhlídkový skalní útes Pic Saint-Loup (2 h); monumentální krasová jeskyně Grotte des Demoiselles; vyhlídkovou silnicí skrz kaňon řeky Hérault do skalní vesnice Saint-Guilhem-le-Désert  – poutní místo na Svatojakubské cestě; koupání v řece Hérault pod "Ďáblovým mostem".

4. den

Dopoledne prohlídkaNîmes s antickými památkami a výstupem na vyhlídkovou věž Tour Magne z římské doby; odpoledne přes malebné středověké Uzės krajem vinic na Pont du Gard – nejnavštěvovanější památku Provence; procházka po hraně kaňonu řeky Gardon a koupání v průzračné vodě (5 km).

5. den

Deltou Rhôny: přímořské letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer; planiny a jezera NP Camargue  – černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci; ptačí rezervace; Aigues-Mortes – opevněný středověký přístav s dokonale zachovanými hradbami; zastávka na ochutnávku jedinečného "šedého písečného" vína, typického pro tuto oblast.

6. den

Přírodní park Alpilles:zastávka ve skalním městečku Les Baux-de-Provence (audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Carriėres de Lumiėres), vyhlídková pěší trasa po hřebeni (5 km), Saint-Rémy-de-Provence s blázincem, kde Van Gogh strávil poslední část svého života; antická lokalita Glanum – zbytky římského města.

7. den

Arles – město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem; nekropole Alyscamps; známý Van Goghův most – cestou římský akvadukt a Daudetův mlýn.

8. den

Papežské město Avignon a světoznámé vinné sklepy Châteauneuf-du-Pape; slavný antický amfiteátr v Orange  – nejzachovalejší římské divadlo ve Francii a vítězný oblouk.

9. den

Transfer na letiště (dle dostupnosti letenek Lyon nebo Toulouse) a letecký návrat do Prahy.

Podmínky